۵ راه برای افزایش سرعت وب سایت ها و اپلیکیشن‌‌ها

۵ راه برای افزایش سرعت وب سایت ها و اپلیکیشن‌‌ها

۵ راه برای افزایش سرعت وب سایت ها و اپلیکیشن‌‌ها

 

 

 

مؤسسات و صاحبان وب سایت ها ممکن است آهسته با تغییرات تکنولوژی سازگار شوند، زیرا اغلب آخرین گله ها به سرعت ظهور می یابند زیرا می توانند سازگار باشند. ما تمایل به تکیه بر تلاش های بیشتری برای آزمایش، که همیشه سریع ترین نیستند و بنابراین همیشه بهترین تجربه کاربر را ارائه نمی دهند. بنابراین اگر با فرایندهای طراحی وب خود به پایان برسید، در اینجا برخی از ابزار و تکنیک های طراحی وب به شما کمک می کند تا سایت ها و برنامه های خود را سریعتر و UX بهبود بخشید.

 

۱- از چارچوب جاوا اسکریپت استفاده کنید:

استفاده از یک چارچوب جاوا اسکریپت یکی از راه های افزایش سرعت برنامه های وب شماست. این رویکرد در طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده است و پشتیبانی بیشتر صنعت برای اکثر بسته ها وجود دارد. با استفاده از یک چارچوب جاوا اسکریپت اغلب شما را قادر می سازد سایت را به عنوان یک صفحه (SPA) ایجاد کنید، که تنها حداقل محتوای مورد نیاز مرورگر را بارگذاری می کند.
این سرعت را بهبود می بخشد، (مگر اینکه شما مایل به اضافه کردن بسیاری از سفارشی سازی و کار سرور) نیز باشید که برای جستجوگرها نیست. بنابراین آن را به برنامه های وب به جای وب سایت ها نگه دارید.

۵ راه برای افزایش سرعت وب سایت ها و اپلیکیشن‌‌ها

 

۲-استفاده از برنامه های وب پیشرفته:

برنامه های وب پیشرفته (PWAs) وب سایت ها و یا برنامه های وب را تطبیق می دهند تا وقتی آنها به صفحه اصلی تلفن همراه اضافه می شوند، آفلاین باشند. آنها معمولا از ویژگی های مرورگر وب برای ذخیره اطلاعات آفلاین استفاده می کنند – و برای اتصال به اینترنت پراکنده مناسب است. اگر می خواهید کاربران اغلب به برنامه شما بازگردند، PWA را در نظر بگیرید. شما می توانید از کاربران تلفن همراه برای اضافه کردن این سایت ها به صفحه اصلی خود برای دسترسی سریع و بارگذاری سریع استفاده کنید.

 

۳- AMP را بررسی کنید:

یک گروه کاری تحت رهبری گوگل AMP را در فوریه سال ۲۰۱۶ منتشر کرد تا صفحات نمایش داده شده در فرمت صحیح را از طریق شبکه جهانی گوگل بلافاصله پس بگیرد. فن آوری، مانند مقالات فوری فیس بوک، نیازمند کسب و کار برای حفظ پایگاه های اضافی و دسترسی به ویژگی های طراحی کمتری است، اما قابلیت دید بهتر موتور و قابلیت استفاده بهتر را فراهم می کند. این به ویژه برای تولید کنندگان رسانه ای با محتوای موضعی بسیار مفید است.

 

۵ راه برای افزایش سرعت وب سایت ها و اپلیکیشن‌‌ها

۴- CDN را در نظر بگیرید:

شبکه های تحویل محتوا (CDN ها) جدید نیستند، اما بسیاری از وب سایت ها هنوز از آنها استفاده نمی کنند. CDNs به شما اجازه می دهد تا کار خود را در زمینه ارائه وب سایت و دارایی های خود از سرور خود به یک شبکه توزیع جهانی که سریعتر است، انتقال دهید. CDN ها سایت ها را بسیار سریعتر اجرا می کنند، زیرا کاربر منتظر سرور نهایی نیست که تمام کارها را انجام دهد. آنها به ویژه برای سایت هایی طراحی شده اند که برای طراحی بیش از قابلیت ها مفید هستند.

 

۵- افزودن یک افزونه ذخیره:

پلاگین های Caching با استفاده از CMS ها ارائه می شوند، اما اغلب نادیده گرفته می شوند. برای مثال، وردپرس بسیاری را ارائه می دهد. در داخل نرم افزار، سرور شما فوری از صفحات را به جای جمع آوری یک صفحه جدید برای هر درخواست ذخیره خواهد کرد. این به این معنی است که کاربران نهایی همان تاثیر سریع را دارند، همانطور که اگر شما آنها را یک وب سایت ایستا قرار دادید. بنگاهها می توانند با استفاده از CDN ها، ذخیره سازی را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

شرکت طراحی سایت اینتن با تیم حرفه ایی خود توانسته یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت در تهران را به خود اختصاص دهد این شرکت با بیش از ۸ سال سابقه در زمینه ی طراحی سایت های اینترنتی و سئو بهینه سازی سایتدر حال فعالیت است و بیش از ۴۰۰ سایت معتبر را طراحی و به نام خود اختصاص داده است،برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید تا در حیطه ی کاری خود اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

۵ راه برای افزایش سرعت وب سایت ها و اپلیکیشن‌‌ها

۶ جاوا اسکریپت که از css تاثیر می پذیرد

۶ جاوا اسکریپت که از css تاثیر می پذیرد

۶ جاوا اسکریپت که از css تاثیر می پذیرد

 

بعضی اوقات مردم از جاوااسکریپت  حتی در زمانی که به آن احتیاج ندارند، استفاده می کنند  بعضی ممکن است استدلال کنند که برای JS هر روز برای هر وبسایتی مورد نیاز است، اما آیا واقعا باید باشد؟

در حال حاضر صدها نمونه از پیاده سازی CSS خالص از جلوه های جاوا اسکریپت معمول وجود دارد. می توانید برخی از آنها را با هم ترکیب کنید، و انیمیشن های بسیار پیشرفته و دیگر زرق و برق ها را دریافت کنید. مرورگرها فقط بهتر و سریعتر میشوند، بنابراین پشتیبانی مرورگر تقریبا مسئله ی مورد استفاده آن نیست.

انیمیشن CSS بهترین استفاده از شتاب سخت افزاری را برای رندر کردن آنها می گیرد. اغلب JS به نحوی اجرا می شود که وقتی آن را شکسته، محتوا کاملا ناپدید می شود. لازم نیست که چنین کاری انجام شود، اما اغلب بدین صورت است.

تقریبا هر گونه پیاده سازی با جاوااسکریپت انجام می شود. این موضوع بیشتر به این دلیل است که کیت کلارک تا سال ۲۰۱۴ به نسخه CSS رسید و تکنیک خود را در سال ۲۰۱۵ نیز اصلاح کرد.

۶ جاوا اسکریپت که از css تاثیر می پذیرد

 

برای پیاده سازی و ایده های بیشتر، مثال های زیر را مشاهده کنید:

۱-نمایش اسلاید:

نمایش اسلاید را می توان در CSS خالص اجرا کرد. استفاده از jQuery برای این نوع از چیزی که حتی در حال حاضر نیز استفاده می کنیم، کمی دشوار است. اما قابل اجرا است.

۲-رها کردن:

رها کردن در واقع، این احتمالا عنصر UI است که قبل از اجرای JS برای هر چیزی به دست می آید. به یاد داشته باشید زمانی که فقط در مورد هر وبلاگ طراحی پر از ایده هایی برای چگونگی گرفتن منوهای کشویی با CSS مسئله ای تازه است که گفته می شود این تکنیک ها اکنون به خوبی پشتیبانی می شوند.

۳-ویندوز modal و گالری عکس:

آیا می خواهید محتوای پنهان داشته باشید و سپس آن محتوا را روی یک کلیک نمایش دهید؟ CSS می تواند این کار را انجام دهد. البته می توانید پنجره های ساده ی مدال ایجاد کنید، اما شما همچنین می توانید در گالری های تصویر کامل ایجاد کنید.

یکی از بهترین نمونه های گالری عکس که تا کنون یافت شده توسط کاربر GitHub شناخته شده تنها به عنوان mas-5 است.

۶ جاوا اسکریپت که از css تاثیر می پذیرد

۴-دکمه ها و اثرات شناور:

این احتمالا چیزی بود که توسعه دهندگان CSS درست پس از منوی کشویی شروع کردند. بنابراین، کارشناسان CSS3 سال ها توانسته اند با انواع جلوه های جالب برای اعمال دکمه ها، منوها، و تقریبا هر چیزی که از تعاملات شناور در یک وب سایت استفاده می کنند، ارائه کنند. قابلیت های انیمیشن با به روز رسانی پیشرفته HTML5 ، علاوه بر افزایش پشتیبانی اخیر برای SVG، طراحان زیادی با آن همکاری کرده اند.

۵-اثر تصادفی ماشین تحریر:

این موضوع کاری است که بر روی ماشین تایپ اثر می گذارد و برای استفاده از آن از JS استفاده می شود.

۶-خواندن بیشتر:

جاوا اسکریپت باید برای انجام کارهایی باشد که HTML و CSS نمی توانند آن را پشتیبانی کنند، و CSS می تواند خیلی بیشتر از آنچه که مردم به آن اعتبار بدهند را انجام دهد.

شرکت طراحی سایت اینتن با تیم حرفه ایی خود توانسته یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت در تهران را به خود اختصاص دهد این شرکت با بیش از ۸ سال سابقه در زمینه ی طراحی سایت های اینترنتی و سئو  بهینه سازی سایتدر حال فعالیت است و بیش از ۴۰۰ سایت معتبر را طراحی و به نام خود اختصاص داده است،برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید تا در حیطه ی کاری خود اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

۶ جاوا اسکریپت که از css تاثیر می پذیرد

همه چیز در مورد طراحی وب سایت تک صفحه ای

همه چیز در مورد طراحی وب سایت تک صفحه ای

همه چیز در مورد طراحی وب سایت تک صفحه ای

 

 

 

همه چیز در مورد طراحی وب سایت تک صفحه ای

طراحی وب سایت تک صفحه ای به دلیل آسان تر و سریع تر بودن بیشتر از طراحی وب سایت چند صفحه مورد استقبال قرار گرفته است.

اگر بخواهیم در یک جمله فرآیند طراحی وب سایت تک صفحه ای را بیان کنیم این می شود :” یک وب سایت که تمام محتویات و عناصر آن در یک صفحه نمایش داده می شود.” هدف طراحی وب سایت تک صفحه ای این بود که یک تجربه کاربری مانند نرم افزارهای دسکتاپ ایجاد کند که تمامی آیکن و عناصر آن قابل دسترس باشند. امروزه بیشتر متخصصان طراحی وب، به دنبال راهی هستند که بتوانند تجربه کاربری سایت را بالا ببرند و از این رو وب سایت های تک صفحه مورد علاقه بیشتر آن ها قرار گرفته است.

همه چیز در مورد طراحی وب سایت تک صفحه ای

همانطور که می دانید وب سایت ها امروزه به صورت تک صفحه ای یا چند صفحه ای طراحی می شوند. اینکه چگونه طراحی شود، بستگی به نوع کاربری کاربر دارد. البته در ایران اکثر وب سایت ها به صورت چند صفحه ای هستند و آن هایی هم که دارای یک صفحه می باشند، بیشتر حالت شخصی و صرفا معرفی خودشان را دارند.

یکی از مزیت های طراحی وب سایت تک صفحه ای این است که می توان درخواست ها از سمت سرور به سمت کلاینت تغییر داد و همچنین کمتر به نوشتن کدهای جاوا اسکریپت و برنامه نویسی برای داینامیک کردن آن لازم است، از این رو سرعت بارگذاری و ایجاد آن سریعتر از چند صفحه ای است.

همه چیز در مورد طراحی وب سایت تک صفحه ای

اما تفاوت طراحی وب سایت تک صفحه ای با چند صفحه ای چیست؟

سایت های تک صفحه ای به معنای نگه داشتن کاربر در یک محیط وب خاص است. اگر شما بتوانید تمامی محتوا مورد نیاز را در یک صفحه وب قرار دهید، دیگر نیازی به ایجاد صفحات اضافه نیست. تولید صفحات مجزا هرکدام نیازمند روش و تکنیک خاصی برای طراحی است و علاوه بر این می تواند در سرعت بارگذاری سایت هم تاثیر داشته باشد، برای همین است که اکثر آنهایی که مطلب زیادی ندارند و صرفا می خواهند خود را معرفی کنند، از این نوع وب سایت استفاده می کنند.

اگر قصد فروش محصول یا معرفی خدمات شرکت خودتان را دارید، طراحی وب سایت های چند صفحه ای توصیه میشود، یعنی الزامی است برای مثال وب سایت های فروشگاهی که اصلا امکان زدن یک صفحه برای کل آن نیست و هر کاربری که وارد سایت شما گردد، دیگر پیمایش درون صفحه ای اعتراضی نخواهد کرد.

ما مقایسه این دو نوع وب سایت در یک نگاه:

•محتوا و مطالب وب سایت های چند صفحه ای خیلی بیشتر از تک صفحه ای است.

•همچنین از نظر UI دارای سطوح مختلفی می باشند.

•بخش بندی در وب سایت های چند صفحه خیلی بیشتر از تک صفحه ای میباشد. هر صفحه داری بسته به نوع کاربردی آن دارای بخش بندی اطلاعات مجزایی است.

•از نظر سئو، این وب سایت ها از اهمیت بیشتر نسبت به نوع تک صفحه ای برخوردار هستند.

اما مزایای طراحی وب سایت تک صفحه ای

دارای تجربه کاربری آسانتری هستند

مهمترین و اولین مزیت طراحی وب سایت تک صفحه ای، طراحی ساده UI آن است. اصلا در این سایت کاربر لازم نیست که هیچگونه پیمایشی انجام دهد و هر چه را که بخواهد در دسترس او است.

در صفحات موبایل به خوبی نشان داده می شوند

وب سایت های تک صفحه ای چون حالت رسپانسیو دارند، به خوبی در صفحات موبایل نشان داده می شود که از نظر سئو می تواند امتیاز قابل توجهی برای آن ها باشد.

نرخ تبدیل بهتری دارند

این نوع وب سایت ها نسبت به نوع چند صفحه ای، دارای نرخ تبدیل بالاتری هستند. در حالت تک صفحه ای استفاده از دکمه های CTA خیلی راحت و رایج تر از نوع چند صفحه است. هر چند که با کلیک برروی هر دکمه فقط اسکرول صفحه بالا و پایین می شود.

روش طراحی داستان گونه آن کاربر را مجبور به انجام عملی در سایت می کند

داستان ابزار مفیدی است که به طراحان وب کمک می کند که بتوانند توجه کاربر را به سمت خود بهتر جلب کنند و از این رو نرخ کلیک سایت را افزایش دهند. روش داستان گونه باعث ایجاد یک UI انتزاعی می گردد و توجه کاربر را بیشتر و بهتر به سمت خود جلب می کند.

تکرار راحت تر است

در مقایسه با وب سایت های چند صفحه ای، میزان تغییر آسان تر و سریع تر است. چون فقط یک صفحه وجود دارد، لازم نیست که مجبور باشید کد های صفحه را تغییر دهید. البته اصولا تعداد تغییرات این نوع سایت ها کمتر از بقیه است مگر اینکه بخواهید موردی با به روز رسانی نمایید.

چه زمانی باید از طراحی وب سایت تک صفحه ای استفاده کنیم؟

طراحی وب سایت های تک صفحه ای زمانی انجام می شود که لازم نداریم اطلاعات زیادی داخل سایت قرار دهیم برای مثال وب سایت های شخصی یا وب سایت هایی فقط لازم است خدمات یک فروشگاهی یا سازمانی معرفی گردد. اصولا چون اکثر افراد دنبال طراحی وب سایت ارزان هستند، ما این نوع سایت را به آن ها پیشنهاد می کنیم.

همه چیز در مورد طراحی وب سایت تک صفحه ای

درآمد شغل طراحی وب سایت چقدر است، و ویژگیهای این شغل چیست؟

درآمد شغل طراحی وب سایت چقدر است، و ویژگیهای این شغل چیست؟

درآمد شغل طراحی وب سایت چقدر است، و ویژگیهای این شغل چیست؟

 

 

 

 

یکی از سوالاتی که از طرف افرادی که تصمیم دارند وارد حرفه طراحی وب بشوند زیاد پرسیده می شود این است که آیا می توان به طراحی وب به عنوان یک شغل با درآمد مناسب نگاه کرد؟ آیا ارزش دارد ماهها وقت بگذاریم و کدنویسی و برنامه نویسی و فتوشاپ و تکنیکهای مختلف طراحی را یاد بگیریم؟ اصولا درآمد یک طراح وب در ایران چقدر است؟

طبعا یکی از راحتترین پاسخها نیز این است که بستگی به خودتان و پشتکارتان دارد! اما اگر بخواهیم دقیقتر شویم، شغل طراحی وب ویژگیهایی دارد که آنرا از بسیاری شغلهای دیگر متمایز می کند. اینجا به چند مورد به صورت خلاصه اشاره می کنیم:

درآمد شغل طراحی وب سایت چقدر است، و ویژگیهای این شغل چیست؟

۱٫ درآمد طراح سایت:

بستگی دارد شما برای یک شرکت به عنوان کارمند کار کنید یا به صورت مستقل و انفرادی. در حالت اول حقوق میانگین برای طراح وب به شکل تمام وقت (در سال ۹۱ – تهران) معمولا بین ۶۰۰ هزار تومان تا ۱٫۵ میلیون تومان است که میزان دقیق آن بستگی به سطح مهارتهای شما، سختی کار خواسته شده، بزرگی شرکتی که برای آن کار می کنید و… دارد. اما در حالت دوم، یعنی اگر به صورت مستقل کار کنید، بستگی به اینکه چند پروژه در ماه بگیرید می توانید قیمتهایتان را بالا و پایین کنید. برای اینکه حدود درآمد دستتان بیاید، بابت طراحی اختصاصی یک وبسایت داینامیک با امکانات معمول سایتهای شرکتی، معمولا بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومان می توانید دریافت کنید. حالا اگر فرض کنید ماهانه فقط دو پروژه بگیرید، حدود یک میلیون در ماه درآمد خواهید داشت که گرچه بالا نیست، اما برای شروع بد هم نیست. این البته برای طراحان وب در سطح متوسط و در ایران است و اگر شما یک طراح وب حرفه ای باشید به نسبت بزرگی پروژه ها و قیمتها بسیار بالاتر از این خواهد بود. ضمن آنکه تعرفه طراحی وب در کشورهای اروپایی و امریکا جزء شغلهای پردرآمد است و اصلا قابل مقایسه با درآمدهای ایران نیست.

اما شغل طراحی وب ویژگیهای منحصر به فرد دیگری نیز دارد که اینها بازدهی و سود این حرفه را بیشتر می کنند.

۲٫ عدم وابستگی به موقعیت جغرافیایی:
در واقع یک طراح وب می تواند در کلبه ای در یک روستای دور افتاده هم مشغول به حرفه خود باشد! کافی است یک خط تلفن و برق باشد تا بتواند تقریبا از همه جای دنیا سفارش بگیرد. در واقع یک طراح وب (چه به عنوان طراح مستقل و فریلنسر، و چه به عنوان کارمند دورکار یک شرکت) تمام کارهای خود را در بستر وب انجام می دهد و لزوما نیازی به حضور نیست. در خانه خود می توانید بنشینید و با ده ها مشتری از شهرهای مختلف سر و کله بزنید. کمتر شغلی چنین ویژگی‌ای دارد.
از طرفی، یک طراح وب اصولا باید به این اصل ایمان داشته باشد که وبسایت یک فرد یا شرکت نقش فروشگاهی بین المللی را دارد. اگر زبانتان هم خوب باشد شاید بتوانید روی درآمدهای خارجی (که بسیار بسیار بسیار بالاتر از نرخهای معمول در ایران است) هم حساب کنید.
۳٫ عدم نیاز به سرمایه‌ی اولیه، به جز زمان:

زمان: بزرگترین سرمایه برای طراحی وبسایت

برای اینکه شغل طراحی سایت را شروع کنید می توانید با یک کامپیوتر قدیمی که فقط نوت‌پد دارد شروع کنید! اگر مصرف برق و پول اینترنت را روی حساب مصارف خانگی بگذاریم، هیچ خرج دیگری نخواهید داشت. در واقع بزرگترین سرمایه ای که باید بگذارید تا به شما سود برساند، زمان است. شما باید زمان قابل توجهی بگذارید تمام تکنیکهای به روز مورد نیاز برای طراحی وب را یاد بگیرید، و این یادگیری باید همیشه استمرار داشته باشد. از طرف دیگر طراحی و برنامه نویسی شما (اگر بخواهید حرفه ای کار کنید) وقت قابل توجهی خواهد گرفت. از طرفی این حرفه، جزء دسته خدمات قرار می گیرد، و بنابراین احتمالا بیشتر از نود درصد پولی که از مشتری می گیرید سود خالص است. پس در مقایسه با شغلهایی که با فروش محصول به سود می رسند، واقعا شغل پر سودی به حساب می رسد!
۴٫ بازاریابی پویا:
هر پروژه ای که شما به خوبی آن را انجام دهید، خود یک نماینده بازاریابی شما خواهد بود. امضای شما پای وبسایتها تبلیغ خوبی برای شماست و از طرفی، فهرست نمونه کارهای شما را پربارتر خواهد کرد. در واقع رزومه فعالیتها و لیست نمونه کارهای شما (که قطعا باید در وبسایت شخصی خود بگذارید) بزرگترین عامل درآمد شما و تعیین کننده قیمت پروژه های آینده شما خواهند بود. بنابراین بزرگترین بازاریابی برای شما حرفه ای انجام دادن پروژه هاست.

اینها تجربیاتی بود که شخصا طی سالها سابقه طراحی وب به دست آورده ام و سعی کردم نه خیلی آرمانی باشد و نه خیلی بدبینانه. اگر این مطلب به درد شما خورد، می توانید با یکی از این شیوه ها جبران کنید: لینک دادن به این وبلاگ، به اشتراک گذاشتن این مطلب، و کامنت گذاشتن! مرسی.

درآمد شغل طراحی وب سایت چقدر است، و ویژگیهای این شغل چیست؟

 

 

 

طراحی تخت (فلت دیزاین) - بخش چهارم: کاربردها و کارکردها

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش چهارم: کاربردها و کارکردها

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش چهارم: کاربردها و کارکردها

در آخرین قسمت از مباحث مربوط به Flat Design به این مساله می‌پردازیم که کجا از طراحی تخت استفاده کنیم؟ سعی کنید از طراحی تخت بجا استفاده کنید. با وجود اینکه طراحی تخت ساده ترین شیوه برای طراحی یک سایت مینیمال و جمع و جور است اما برای هر موضوعی مناسب نیست. مثلا، اگر میخواهید وبسایتی به صورت portfolio داشته باشید یا برای یک استارت آپ آماده می شوید این بهترین گزینه است. اما درباره وبسایت های پیچیده تر بهتر است محتاط تر باشید. یا اگر میخواهید وبسایتی برای کودکان طراحی کنید احتمالا باید وبسایتی جذاب و رنگارنگ با المان های شاد و کاراکترهای متحرک را در نظر بگیرید. به همین منوال، اگر وبسایتی درباره بازی و بازی سازی طراحی میکنید، طراحیتان باید به گرافیک و افکت های تصویری معطوف باشد.

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش چهارم: کاربردها و کارکردها

در نهایت ممکن است تخت شدن طراحی به وبسایتان آسیب بزند. همیشه مخاطبان هدف و پیغامی را که میخواهید منتقل کنید را در نظر داشته باشید. اگر طراحی تخت میتواند شما را به رساندن پیغامتان کمک کند، از آن بهره بگیرید اما ترندهای طراحی و هویت بصری معمولا گذرا و پیوسته در حال تغییر هستند، بنابراین از محتوایی که میخواهید ارائه دهید مهم تر نیستند.

کاربردگرایی همواره مهمتر از زیبایی بصری است.

اگر تصمیم گرفتید از طراحی تخت استفاده کنید، سعی کنید ایده ها و نمونه های اولیه را با افراد واقعی بسنجید تا مطمئن شوید به هدف خود رسیده اید. شما میتوانید از شیوه الف/ب استفاده کنید، یعنی دو طراحی تخت متمایز را بیازمایید تا مشاهده کنید کدامیک بازدهی بیشتری دارد. هدف اصلی برنامه های تحت وب و برنامه های موبایل و وبسایت ها همیشه باید این باشد که به راحتی پیام خود را منتقل کنند و از طریق رابط کاربری با کاربران ارتباط برقرار کنند. این وظیفه طراح گرافیک وب است که اطمینان کسب کند که زیبایی بصری به کاربردگرایی وبسایت آسیب نمیزند.

چنانچه وبسایت زیبایی بیافرینید که کاربران را سردرگم میکند، شما به خروجی نهایی صدمه زده اید. ترندها و استایل ها باید همواره با المان ها و بخش های وبسایت تناسب خوبی داشته باشند. شما ممکن است در طول روز و در هنگام طراحی در خود فرو روید و ایده هایی که در ذهن دارید را اجرا کنید و از نظر خودتان کارهای بصری گویایی را ایجاد کنید، اما بهتر است در انتهای روز کار خود را با چند کاربر تست و ارزیابی کنید تا بفهمید همه چیز درست کار میکند یا نه! گاهی یک تغییر جزئی میتواند تفاوت چشمگیری را در نگاه کاربران ایجاد کند.

نهایتاً، آیا من هم باید از طراحی تخت استفاده کنم؟

همواره در خاطر داشته باشید که یک ترند همواره یک ترند است و گذرا خواهد بود. بنابراین بکوشید بهترین طراحی را داشته باشید، یک طراحی که البته مورد پسند کاربرانتان است. اولویت آن است وبسایتی بیافرینید که عملگرا و مفید باشد، نه وبسایتی که فقط خوش ریخت و ترندگرا باشد.

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش چهارم: کاربردها و کارکردها

طراحی تخت (Flat Design) - بخش سوم: عناصر فلت دیزاین

طراحی تخت (Flat Design) – بخش سوم: عناصر فلت دیزاین

طراحی تخت (Flat Design) – بخش سوم: عناصر فلت دیزاین

۱٫ طراحی دکمه های تخت

هنگامی که دکمه ای را طراحی میکنید و آن را با نوار حاشیه ای، سایه و یا گرادینت از زمینه و سایر محتواها متمایز میکنید. این کار المان طراحی را مشخص و با قابلیت کلیک کردن خواهد کرد.

اما چنانچه میخواهید دکمه ای تخت طراحی کنید، نباید از این جزئیات و افکت ها استفاده کنید. بنا بر این باید برای تمایز این المان از کانتراست رنگ ها و ترازبندی (grid) صفحه این کار را انجام دهید. البته شما میتوانید به شرطی که به تخت بودن طرح آسیبی نرسد از سایه های کلی استفاده کنید، اما بهتر است تا جای ممکن طراحی ساده و ساده تر باشد.

طراحی تخت (Flat Design) – بخش سوم: عناصر فلت دیزاین

۲٫ طراحی فرم‌ها

طراحی تخت فرم ها دشوار است چرا که باکس ها، فیلدها و منوهای کشویی نباید سایه و افکت داشته باشند. شما میتوانید با css به آن ها استایل بدهید.

۳٫ رنگ ها در فلت دیزاین

یکی از اساسی ترین مسائلی که در طراحی باید به آن اهمیت بدهیم انتخاب رنگ ها و رنگ بندی است. ترکیب رنگی که در یک طراحی تخت مورد نظر است باید برجسته تر و جذاب تر از سایر شیوه های طراحی باشد. وبسایت flat ui color  یکی از وبسایت هایی است که برای این منظور ایجاد شده است. شما میتوانید رنگ های انتخابی خود را اینجا چک کنید.

زمانی که ترکیب رنگی خود را انتخاب میکنید، به این نکته توجه داشته باشید که رنگ ها باید بتوانند کابران وبسایت را راهنمایی کنند. مطمئن شوید که برای گزینه اصلی در وبسایتان مثل: کلید ثبت، کلید ارسال، بیشتر و غیره رنگهای مناسبی را انتخاب کنید. چنانچه لوگو یا برند شما از رنگ بندی خاصی بهره میگیرد، تلاش کنید آن را برای گزینه های کنترلی وبسایتتان استفاده کنید اما در عین حال زیاده روی هم نکنید، طوری که در چشم کاربران وبسایت از درجه اهمیت بیفتد.

شما همچنین باید ترکیب رنگی ثانویه ای را برای گزینه های خود در نظر بگیرید، که این رنگ معمولا خاکستری روشن است.  با این کار میتوانید دو گزینه را مشخص کنید، کلید ثبت به عنوان گزینه اصلی و کلید لغو به عنوان گزینه ثانویه. ترکیب رنگی گزینه ها بطور ویژه در طراحی تخت اهمیت ویژه ای دارند، زیرا هنگامی که برای دکمه های خود رنگ انتخاب میکنید، این رنگ یکی از مشخصه هایی است که کاربران بوسیله آن میتوانند گزینه های پیش رویشان را تشخیص دهند.

۴٫ اشکال (Shapes) در طراحی تخت

شما بنا به استایل وبسایتتان، گاهی میخواهید دکمه های مربع طراحی کنید یا دکمه های مربع شکل با گوشه هایی گرد را داشته باشید. شما میتوانید کمی خلاقانه تر رفتار کنید و از اشکالی مانند دایره و مثلث و یا حتی اشکال هندسی دلخواهتان استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید این کار با ریسک همراه خواهد بود. بنا براین سعی کنید در وبسایتتان از یک روال ثابت را پیش بگیرد، بوِیژه درباره گزینه های کنترلی و لینک ها طوری عمل کنید که کاربران به آسانی بتوانند مسیر خود را تشخیص بدهند و در میان عناوین، مطالب و صفحات پیمایش کنند.

طراحی تخت (Flat Design) – بخش سوم: عناصر فلت دیزاین

طراحی تخت (فلت دیزاین) - بخش دوم: تاریخچه

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش دوم: تاریخچه

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش دوم: تاریخچه

در سیر تاریخی طراحی های عمومی، ترندها (trends) متناوباً در دوره ای ساده و در دوره ای دیگر پیچیده شده اند و این جریان در زمینه طراحی های گرافیکی مشهودتر بوده است. در طراحی وب به طور خاص، این ترندها به سرعت تغییر کرده و زودگذرتر از طراحی های سنتی بوده اند.

اصطلاح طراحی تخت توسط آلن گرانشتاین تعریف و گسترده شد. در مقاله “عصر طراحی تخت” آلن توضیح می دهد که “زیبنده ترین رابط های گرافیکی آن هایی هستند که دارای مختصرترین و کم ترین عناصر و افکت ها  باشند.” به بیان ساده تر، به جای این که در طراحی از آرایش های پیچیده، زننده و نابجا استفاده کنیم، بهتر است آن را ساده و ساده تر کنیم به شرطی که فهم آن برای مخاطبان دشوار نشود!

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش دوم: تاریخچه

از آن زمان طراحی تخت به مرزهای تعریف خود رسیده است. اکثر طراحی های تخت دارای پنج مشخصه هستند: عدم استفاده از افکت های اضافه، گرافیک و رابط کاربری ساده، تمرکز بر تایپوگرافی، تمرکز بر رنگ ها و نزدیک شدن کلی به مفهوم مینیمالیزم.

مایکروسافت و طراحی تخت

مایکروسافت بزرگترین شرکتی است که مفهوم طراحی تخت یا فلت دیزاین را در کارهایش استفاده کرد و برای نخستین بار این استایل را ارائه داد. در سال ۲۰۰۶، مایکروسافت پلیر Zune را عرضه کرد. این یک برنامه مدیریت صوتی و موزیک بود که با آن که هزینه زیادی را داشت اما در نوع خود یک شکست تجاری محسوب میشد. گرچه از نظر تجاری پروژه Zune به موفقیت نرسید، اما این نخستین گامی بود که طراحی های آینده مایکروسافت را تحت شعاع قرار داد. رابط کاربری Zune مینیمال بود که دارای یک تایپوگرافی شاخص نیز بود و رابط کاربری آن از جزئیات و عناصر اضافه خالی بود.

از سال ۲۰۰۶ تاکنون، مایکروسافت Zune را به عنوان پایه ای برای توسعه طراحی های گرافیکی آینده خود قرار داد تا طراحی ها تخت تر و تمیزتر شوند. این استایل محصولات دیگر این شرکت را نیز تحت تاثیر قرار داده است. تم مترو احتمالاً نخستین موردی بود که المان های طراحی تخت در آن به طور گسترده استفاده شده بود.

طراحی تخت (فلت دیزاین) – بخش دوم: تاریخچه

طراحی تخت (Flat Deisgn) یا رابط گرافیکی تخت - بخش اول

طراحی تخت (Flat Deisgn) یا رابط گرافیکی تخت – بخش اول

طراحی تخت (Flat Deisgn) یا رابط گرافیکی تخت – بخش اول

یکی از ترندهایی که اخیراً بیشترین بحث را در میان طراحان وب به دنبال داشته، طراحی تخت یا رابط گرافیکی تخت است که مکرراً با طراحی های متعارف مقایسه شده است، چرا که با اصول و قواعد طراحی های متعارف در تقابل است. مسئله این است که آیا این آخرین ترند طراحی است یا این ترند هم همچون گذشته گذرا خواهد بود. صرف نظر از آینده این ترند، گروهی از طراحان تحریک شده اند تا از این ترند روز در کارهایشان استفاده کنند. ما اکنون در این مقاله قصد داریم به جزئیات بیشتری از این ترند بپردازیم، تاریخچه و روند گسترش این ایده را بررسی نماییم.

طراحی تخت (Flat Deisgn) یا رابط گرافیکی تخت – بخش اول

پیش از آغاز باید به یاد داشته باشیم که علی رغم اینکه طراحی تخت ظاهر ساده و یکنواخت را ایجاد می کند، اما الزاماً برای هر پروژه ای مناسب نیست. پس بهتر است به خاطر داشته باشید که می خواهید به چه ترکیب گرافیکی برسید و چگونه با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید.

طراحی تخت چیست؟

طراحی تخت، همان گونه که از نامش پیداست، به معنی ایجاد یک ترکیب تخت و یکدست در طراحی است. این کار با ساده سازی رابط گرافیکی (user interface) اجرا می شود. عناصری نظیر: سایه ها، خطوط و اشکال اریب، بافت ها و گرادیِنت ها (gradients) که ظاهری ۳ـ بعدی را در طراحی ایجاد می کنند و زائدند اصولاً باید حذف شوند.

ایده این است که طراحی نهایی را فقط ۲ـ بعدی کنیم، بدون این که طراحیمان کارکردهای یک رابط گرافیکی متعارف (دارای ویژگی های ۳ـ بعدی) را از دست بدهد. همین ایده، بحث داغی را بین طراحان روز ایجاد کرده که حذف عناصر و افکت های ۳ـ بعدی، فهم و دریافت کارکرد عناصر اصلی از سوی کاربران را دشوارتر می کند.

طراحی تختاز تمایل طراحان به رابط های گرافیکی دیجیتالی ناشی می شود. آن ها می کوشند در عرصه دستگاه های گرافیکی دیجیتالی ــ مانند: موبایل ها و تلویزیون های هوشمند، تبلت ها و نمایشگرهای لمسی ــ نوآروی کنند. شرکت مک مجموعه ای از مشهورترین آیکان هایش را با مفاهیم طراحی تخت بازسازی کرده است. دقت کنید این آیکان ها علی رغم این که جزئیاتی همچون سایه ها و افکت ها را ندارند اما همچنان فرم و ترکیبشان را حفظ کرده اند.

طراحی تخت (Flat Deisgn) یا رابط گرافیکی تخت – بخش اول

الزامات طراحی با کیفیت وب سایت

الزامات طراحی با کیفیت وب سایت

 

طراحی هر وبسایت یا اپلیکیشن بسته به مخاطبان و اهداف تعریف شده با چالشهایی مواجه است که راهکارهای متنوعی را می‌طلبد. مجموعه راهکارهایی که در طراحی وب باید در نظر گرفته شود در دو دسته می‌گنجند: دسته اول مجموعه اتفاقات تکنیکالی است که طبعا در تمام سایتهایی که با تکنولوژیهای موجود امروز طراحی می‌شوند باید در نظر گرفته شوند. موارد زیر از این دست ویژگیهاست:

 • استفاده از قابلیتهای HTML5 و CSS3
 • طراحی و اجرای واکنش گرا برای مانیتورهای FullHD تا موبایل
 • استفاده از Font Icon ها به جای بیتمپ جهت انعطاف پذیری، حجم کم و نمایش بهینه در نمایشگرهای Retina
 • طراحی مطابق با تازه‌ترین Trendهای طراحی تعاملی نظیر متریال دیزان و فلت دیزاین
 • استفاده از وب‌فونت‌‌های بهینه شده برای انواع سایزهای ریز برای وب
 • طراحی نسخه چاپی با css (صفحات وب پس از چاپ، به‌صورت خودکار در قالبی بهینه شده برای چاپ مشاهده می‌شود)
 • اجرای Cross-Browser جهت نمایش درست در تمام مرورگرهای رایج
 • بهینه سازی و فشرده سازی فایلهای css و js و تصاویر جهت لود سریعتر وبسایت
 • استانداردسازی‌هایی نظیر استفاده از کدهای Schema و Open Graph و…
 • استفاده از پتانسیل‌های مالتی مدیا نظیر استفاده از ویدئو و صوت
 • طراحی و اجرای تمام المانهای رایج برای محتوای صفحات داخلی در قالب یک UI Kit
 • و در نهایت استفاده از یک CMS که بدون هیچ محدودیتی و به سادگی محتوای سایت را بتواند مدیریت کند، امنیت بالایی داشته باشد و توسعه‌پذیر باشد.

ویژگیهای فوق برای هر وبسایتی که امروزه طراحی می شود لازم است، اما کافی نیست.

الزامات طراحی با کیفیت وب سایت

در واقع ممکن است وبسایتی تمام خصوصیات فوق را داشته باشد، اما کماکان وبسایت خوبی ارزیابی نشود و به اهداف تعریف شده آن دست نیابد. بنابراین دسته دوم ویژگیها، شامل راهکارهایی می‌شود که نیاز به تحلیل و بررسی بیشتر در قالب کاربرپژوهی و طراحی تجربه کاربری هر پروژه دارد و باید با در نظر گرفتن شرایط خاص هر وبسایت در مورد آنها تصمیم گیری نمود. بدین ترتیب بر اساس اهداف اولویت‌بندی شده برای یک وبسایت ، ممکن است استراتژی‌های متفاوتی تعریف و پیاده‌سازی شود.

الزامات طراحی با کیفیت وب سایت