سئو خارجی Off Page SEO چیست و چه اهمیتی دارد ؟

سئو خارجی Off Page SEO چیست و چه اهمیتی دارد ؟

 

 

سئو خارجی- ایجاد آگاهی و اعتماد برای برند

وقتی که از سئو صحبت می شود همه ما قبل از هر چیزی به سئو داخلی فکر می کنیم، ایجاد یک محتوای بی نظیر و منحصر به فرد، ایجاد یک ساختار مناسب برای نمایش سایت در موبایل، افزایش سرعت سایت، همه این کارها بسیار مفید و موثر هستند. شاید اصطلاح محتوا پادشاه است در سئو داخلی را شنیده اید. این جمله به معنای اهمیت محتوا در سئو است. در سئو خارجی هدف ما این است که این محتوا را به مخاطب عرضه کنیم. سئو خارجی بدنبال مخاطب بلقوه برای محتوای تولید شده می گردد. و با تبلیغ برای مخاطب بالقوه سعی در افزایش تعداد مخاطب سایت و در نهایت بهینه سازی نرخ تبدیل سایت دارد. می توان گفت سئو داخلی و سئو خارجی دو روی یک سکه هستند و بدون یکی از این دو، دیگری بی فایده و بی اثر است.

سئو خارجی Off Page SEO چیست و چه اهمیتی دارد ؟

شروع پروژه سئو خارجی

بدون شک همه ما می دانیم که برای تبیلغ یک محتوا، باید ابتدا یک محتوای با کیفیت وجود داشته باشد. در صورتیکه برای یک وب سایت و یا یک صفحه و یا حتی یک کالا تبلیغات کنید و محصول شما کیفیت مناسب را نداشته باشد، ضرر چنین تبلیغاتی بسیار بیشتر از عدم تبلیغ کردن است.

بعد از تولید محتوای مناسب یک تبلیغ اصولی باعث بهبود رتبه سایت خواهد شد. ایجاد بک لینک در سایت های مرتبط و تبلیغ در شبکه های اجتماعی به خودی خود به معروف تر شدن برند شما و افزایش اعتبار برند در بین مخاطبان منجر میشود. تصور کنید که بازاریابی برای یک محصول با توجه به بازخورد مشتریان چقدر ساده تر خواهد بود. شما تمام نقاط ضعف و قوت محصول خود را می دانید و بر اساس آن تبلیغات خود را ساماندهی می کنید. اما همین بازخورد های مخاطبان اگر در داخل سایت شما ارائه شود. به سایت صدمات جبران ناپذیری وارد می کند. بنابراین شما به سئو خارجی برای دریافت این نظرات در مکانی خارج از سایت نیاز دارید.

سئو خارجی علاوه بر تمرکز بر افزایش رتبه گوگل بر روی افزایش اعتبار برند نیز تمرکز دارد. شما باید بهترین سایت در صفحه نتایج جستجو باشید و این بهتر بودن تنها به مسائل تکنیکی باز نمی گردد، شما باید مقبولیت، کیفیت و ارتباط و سایر عوامل لازم دیگر را نیز در حد اعلا داشته باشید.

سئو خارجی Off Page SEO چیست و چه اهمیتی دارد ؟

 اهمیت بک لینک در سئو خارجی

نمی شود انکار کرد که ایجاد بک لینک مهمترین پارامتر سئو خارجی است. لینک ها مانند چسبی هستند که وب سایت ها را به هم می چسبانند. موتورهای جستجو از لینک ها برای ارزش گذاری به یک محتوای خاص و یا یک سایت مشخص استفاده می کنند. (درست است که از لینک ها سوء استفاده های زیادی شده و مقالات بسیاری در باره عدم استفاده بیش از حد از بک لینک منتشر گشته است. اما همچنان دریافت لینک از یک سایت معتبر و مرتبط بهترین روش بهبود رتبه و اعتبار یک سایت است.) اگر رتبه گوگل برایتان واقعاً مهم است دریافت بک لینک با کیفیت بهترین ساز و کاری است که برای رسیدن به این هدف می توانید اتخاذ کنید.  بسیاری از کاربران از بی ارزش بودن دریافت بک لینک گله دارند و حتی به کاهش رتبه بعد از افزودن تعداد بک لینک های خود اشاره می کنند. باید توجه داشته باشید که سیاست های دریافت بک لینک به کلی تغییر کرده است. امروزه صرفاً رصد کردن لینکهای رقیب و دریافت بک لینک از تمام سایت هایی که رقبا از آن بک لینک گرفته اند کافی نیست. شما باید هنگام رصد لینک های رقبا به کیفیت لینک ها و انکر تکست anchor text لینک ها توجه کنید. سعی کنید نسبت استفاده از انکر تکست anchor text با کلمه کلیدی و کلمات مشابه را از رقبای برتر خود الگو بگیرید. اما هنگام انتخاب سایت برای درج بک لینک به این نکات توجه کنید:

  • درج بک لینک در کامنت سایت های غیر مرتبط و سایتایی که هزاران نفر بصورت اسپمی در آن کامنت ارسال می کنند ممنوع
  • درج بک لینک در امضاء فروم های بدون اتوریتی ممنوع
  • درج بک لینک در سایت هایی که تعداد بک لینک آنها در هر صفحه بیش از حد است ممنوع (بیش از ۳۰ لینک)
  • درج بک لینک در سایت های نامرتبط ممنوع
  • درج بک لینک در سایتهایی که مخاطبان آن به خدمات و کالای شما علاقه ندارند ممنوع
  • درج بک لینک در سایت هایی که قبلا ً شما به آنها لینک داده اید ممنوع
  • درج بک لینک فقط با کلمه کلیدی اصلی ممنوع
  • دریافت بک لینک از تمام صفحات یک سایت ممنوع
  • دریافت بک لینک های زیاد با کمک تصاویر لینک شده ممنوع

اگر این موارد را رعایت کنید می توانید مطمئن باشید که لینک های که دریافت می کنید برای سایت شما ارزشمند خواهند بود.

سئو خارجی Off Page SEO چیست و چه اهمیتی دارد ؟

شبکه های اجتماعی و نقش آنها در سئو خارجی

کمپین های شبکه های اجتماعی بصورت مستقیم بر روی رتبه سایت شما تاثیر نمی گذارند. اما فرصتی که شبک های اجتماعی برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب بلقوه و مشتریان سایت به شما می دهد را نیز نباید فراموش کرد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی، تاثیر چندانی بر رتبه شما در جستجوی محلی در گوگل ندارد. حتی اگر شما در شبکه های اجتماعی بسیار محبوب باشید. امکان انتقال این محبوبیت از شبکه های اجتماعی به موتورهای جستجو بسیار کم است. بطور کلی نباید در شبکه های اجتماعی با هدف بهبود رتبه سایت فعالیت کرد. شما باید تمام توجه خود در شبکه های اجتماعی را بر روی افزایش ارتباط با مشتریان بگذارید و اینکار را با ایجاد محتوای جذاب می توان انجام داد. درج تبلیغات برای کاربران مرتبط، ایجاد پرسش درباره کالا و خدمات شرکت، ایجاد تبلیغ برای سایت و اعتبار آن، این روش ها به شما کمک می کند که حتی بدون تاثیر این فعالیت ها بر روی رتبه سایت بر میزان فروش سایت خود بیافزاید.

سئو محلی نوعی از سئو خارجی است

اگر یک کسب و کار محلی دارید سئو محلی یک ضرورت برای شما است. شما می توانید با کمک گوگل از مشتریان خود تقاضای ارسال نظرشان راجع به کالای خریداری شده را بدهید. اینکار تنها در صورتی که کالا و خدمات شما منجر به رضایت خاطر مشتریان شده باشد برای شما ارزشمند خواهد بود. این روش از سئو خارجی در واقع کارایی معادل روش های تبلیغ دهان به دهان در بازاریابی سنتی را دارد.

سئو خارجی Off Page SEO چیست و چه اهمیتی دارد ؟

سئو خارجی بخشی از استراتژی سئو سایت شما است

تبلیغ کالا و خدمات با کیفیت به اندازه تولید کالا و خدمات با کیفیت اهمیت دارد. بدون آنکه کاربران از کیفیت محصولات شما آگاه باشند شما نمی توانید در تجارت خود موفق شوید. تولید و تبلیغات دو بخش جدا نشدنی در هر صنعتی می باشند. بخاطر داشته باشید که حتی بهترین سایت ها بدون مخاطب و خریدار ارزشی برای مدیران این سایت ها نخواهند داشت. سئو خارجی می تواند برای سایت های با کیفیت، مخاطب و خریدار مورد نظرشان را تامین کند.

سئو خارجی Off Page SEO چیست و چه اهمیتی دارد ؟

آیا باید به سمت سایت های AMP حرکت کرد

آیا باید به سمت سایت های AMP حرکت کرد

گوگل پروژه AMP که مخفف واژه Accelerated Mobile Pages به معنای تحت الفظی افزایش سرعت صفحات موبایلی است را ارائه داده است. این تکنولوژی همانطور که از نامش مشخص است طراحی صفحات سایت برای نمایش سریعتر در موبایل را هدف خود قرار داده است. گوگل در راهنمایوب مستر خود درباره این تکنولوژی چنین نوشته است:

به نظر می رسد که گوگل برای افزایش سرعت سایت های AMP آنها را در سرور های کش Cash خود ذخیره می کند و تا زمانیکه شما در سایت خود اطلاعات جدیدی بارگذاری نکنید که توسط کاربران مورد بازدید قرار بگیرد گوگل به سایت شما درخواستی ارسال نمی کند.

مزایا و معایب به کارگیری AMP

جوانب مثبت استفاده از AMP که می تواند مدیران سایت را ترغیب به استفاده از آن کند:

از جمله معایبی که در اثر ذخیره سایت در سرورهای گوگل وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به نظر می رسد که این اطلاعات برای تصمیم گیری برای مهاجرت به سمت AMP یا استفاده از یک سیستم معمول ریسپانسیو کافی باشد.

برخی سئو کاران معتقدند که استفاده از ریسپانسیو و AMP بطور همزمان با هم سازگار نیستند زیرا که هدف از به کارگیری تکنیک های ریسپانسیو این است که شما دو فایل برای یک منبع نداشته باشید. البته گوگل با این نظر کمی مخالف است و در راهنمای AMP خود اعلام داشته که AMP یک پروژه ریسپانسیو کردن سایت نیست بلکه یک پروژه افزایش سرعت بارگذاری صفحات است که در دستاپ، موبایل و دستگاه هایی با صفحات متفاوت می توان از آن بهره جست.

از مزایای استفاده از AMP افزایش نرخ تبدیل سایت و همچنین افزایش فروش محصولات سایت است. همگی میدانیم که سرعت سایت در  افزایش جذب مخاطب و بهبود رتبه سایت تاثیر بسیار بالایی دارد.

تکنولوژی گوگل برای اولویت ایندکس کردن صفحات موبایل

در اکتبر ۲۰۱۶ گوگل پیشفرض ایندکس صفحات سایت را بر روی صفحات موبایلی قرار داد. این به معنی آن است که صفحات موبایلی سایت با سرعتی بیشتری توسط گوگل ایندکس می شوند. البته این قاعده در باره سایت های خبری صدق نخواهد کرد.

 

آیا باید به سمت سایت های AMP حرکت کرد

با تکنولوژی AMP چگونه می توان کار کرد

سوالی که می خواهیم مطرح کنیم این است که اگر AMP سرعت بارگذاری صفحات را بالا می برد و گوگل صفحات AMP را سریعتر از صفحات سایت ایندکس می کند چرا برای دسکتاپ از این نسخه استفاده نکنیم؟ و نسخه ای سبکتر از سایت خود را تولید و بارگذاری نکنیم. همانطور که در ابتدا گفتیم سرعتی که اینترنت در ایران دارد بسیار پایین تر از کشورهای دیگر است اینترنت ۴ تا ۶ مگابایت بر ثانیه که در دنیا به عنوان اینترنت سرعت پایین شناخته می شود از میانگین سرعت اینترنت در ایران بسیار بالاتر است. بنابراین تکنولوژی AMP شاید برای ما بسیار ارزنده تر از سایرین باشد. با به کارگیری تکنولوژی این رخدادها برای شما پیش خواهد آمد:

برای آنکه تصمیم بگیرید که وب سایت خود را به صورت AMP در آورید باید این نکته را به خاطر داشته باشید که AMP پروژه متن باز است ولی تا کنون هیچ کس دیگری غیر از گوگل از آن برای جستجو بهره نبرده است. بنابراین نمی توان گفت این پروژه در آینده استاندارد طراحی سایت خواهد بود یا اینکه یکی دیگر از پروژه های شکست خورده و رها شده می باشد.

 

آیا باید به سمت سایت های AMP حرکت کرد

نتیجه گیری

همانطور که از نام AMP مشخص است این تکنولوژی بر روی صفحات سایت پیاده سازی می شود. بنابراین اگر صفحات سایت شما مبتنی بر متن زیاد هستند عملاً به کارگیری این تکنولوژی برای سایت شما چندان مفید نخواهد بود. در عوض سایت هایی که دارای صفحاتی هستند که در موبایل به سختی بارگذاری می شوند می توانند از این تکنولوژی برای ساده سازی کد های این صفحات بهره ببرند.

تکنولوژی AMP برای جدا سازی کدهای ساده از پیچیده برای نمایش نسخه ساده تر سایت برای دستگاه هایی است که از اینترنت کندتری استفاده می کنند. بنابراین این نکته را باید هنگام به کارگیری این تکنولوژی به خاطر داشت.

20 نکته درباره سئو سایت مشتریان

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان

 

۱-  سئو یک فرایند گارانتی شده نیست

هرگز نمی توان رتبه سایت مشتریان را تضمین داد. مهم نیست که از چه معجزه ای برای سئو کردن سایت مشتریان خود بهره میگیرید. همواره ممکن است عوامل غیبی برای تاثیر منفی بر روی سئو سایت مشتریان ظاهر شوند. بروز رسانی الگوریتم های گوگل، حمله رقبا، قدیمی شدن محتوای صفحات و عوامل دیگر همواره می توانند باعث شوند که ماندگاری رتبه یک سایت خدشه دار شود. به این ترتیب نمی توان رتبه سایت را در گوگل گرانتی کرد.

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان

۲- برای حصول نتیجه در سئو باید صبر زیادی داشته باشید

سئو فرایندی است که به تلاش زیادی نیاز دارد. از طرف دیگر شما باید صبر زیادی برای به ثمر نشستن این تلاش ها داشته باشید. نتیجه نهایی فعالیت های سئو ممکن است بسیار دیر ظاهر شود و یا حتی اصلاً نتیجه ای از فعالیت های خود در زمینه سئو مشاهده نکنید.

۳- به برخی از مشتریان باید جواب رد داد

مشتریانی که دید درستی از سئو سایت ندارند و انتظار دارد که شما برایشان رتبه سایت را تضمین کنید. می توانند دید شما به سئو را مسموم کنند. شاید بهتر باشد که اصلا سئو سایت چنین مشتریانی را نپذیرید.

۴- فرایند تولید بک لینک را کند اجرا کنید

الگوریتم هایی مانند گوگل پنگوئن باعث شده اند که تولید بک لینک با مخاطره همراه باشد. تولید بک لینک برای سئو سایت اهمیت زیادی دارد. بهتر است که با یک سرعت ثابت نسبت به افزایش تعداد بک لینک در مدت زمان طولانی به پردازید. از ایجاد تعداد زیادی بک لینک در یک روز به شدت اجتناب کنید.

۵- ۱ بک لینک با کیفیت از ۱۰۰ بک لینک بی کیفیت برتر است

این جمله برداشتی آزاد از جمله گوگل است که در وبلاگ رسمی خود می گوید: ۱۰ بک لینک با کیفیت از ۱۰۰ بک لینک بی کیفیت نتیجه بهتری در سئو سایت دارد. به صورت کلی از سال ۲۰۱۲ به بعد روز به روز تولید بک لینک به سمتی حرکت می کند که اولیت تولید بک لینک با تولید لینک در سایت های مرتبط و معتبر است.

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان

۶- شما نمی توانید برای کالا و خدمات بی کیفیت رتبه خوبی در گوگل داشته باشید

تکنیک های سئو کلاه سیاه برای ارتقاء رتبه سایت همچنان می توانند بصورت موقت رتبه سایت شما را بالا ببرند. اما روز به روز به کارگیری این تکنیک ها کم اثر تر می گردد. به خاطر داشته باشید که امروزه ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم. کیفیت بد کالا و محصولات شما به سرعت می تواند در شبکه های اجتماعی زبانزد خواص و عام شود. بنابراین بر روی کیفیت کالا و خدمات خود دقت بیشتری را به خرج دهید. اگر کالایی در شرکت خود دارید که کیفیت مطلوبی ندارد. از انجام سئو برای آن به پرهیزید.

۷- محتوا پادشاه است

تولید محتوا امروزه تغییرات زیادی کرده است. الگوریتم هایی مانند گوگل رنک برین Rankbrain در بازه زمانی تولید محتوا و نحوه انجام آن تغییرات زیادی ایجاد کرده اند. شما امروز علاوه بر تولید محتوای با کیفیت باید به تولید محتوا برای جدیدترین خواسته مخاطبان خود بی اندایشید. اگر نمی توانید محتوایی بهتر از سایت های رقیب ایجاد کنید وقت و سرمایه خود را به هدر خواهید داد.

۸- تگ های متا به سئو صدمه نمی زنند

متا تگ ها در گذشته بسیار موثرتر از حالا عمل می کردند. اما هم اکنون هم می توان با بهینه سازی متا تگ ها به ویژه متا تگ عنوان سئو سایت را ارتقاء داد.

۹- تحقیقات کلمات کلیدی می تواند برد و باخت شما را مشخص کند

سئو از نظر کلمات کلیدی چندان تغییری نکرده است. پیروزی و شکست شما در سئو به صورت مستقیم تحت تاثیر درستی و یا نادرستی کلمه کلیدی انتخابی برای سئو سایت خواهد بود. شما باید در تحقیقات کلمات کلیدی به کلماتی که بیشترین بازدید کننده و بیشترین نرخ تبدیل را در سایت شما دارند توجه کنید.

۱۰- سئو سایت بدون به کارگیری ابزار مناسب راه به جایی نمی برد

کارهای ساده در سئو مانند بررسی روزانه رتبه صفحات سایت می تواند تمام وقت و زمان شما را صرف خود کند. بنابراین از نرم افزارهای مناسب برای انجام کارهای سئو خود بهره بگیرید. مثلا نرم افزار جت سئو برای رتبه بندی و گزارش تغییرات رتبه بسیار موثر است. به خاطر داشته باشید که شما می توانید از ابزارهای رایگانی مانند گوگل وب مستر و گوگل آنالیتیکس برای دریافت بازخورد اقدامات سئو خود نیز استفاده کنید.

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان

۱۱- سایت های تخصصی قهرمانند

سایت های تخصصی بهتر از سایت های عمومی درآمد ایجاد می کنند. بنابراین توجه خود را برروی سایت های تخصصی بگذارید. اگر موضوع تخصصی برای تولید سایت دارید آن را هدف اصلی سایت خود قرار دهید.

۱۲- سریع یا مرده

درست مانند فیلم سریع یا مرده در طراحی سایت هم یا سایت شما سریعتر از رقبا بارگذاری می شود و یا تجارت آنلاین شما خواهد مرد. گوگل به تنهایی به سرعت سایت حساس است و رتبه سایت شما تحت تاثیر سرعت سایت قرار میگیرد. کاربران نیز با کاهش سرعت سایت از سایت شما خارج شده و به افت رتبه سایت دامن می زنند.

۱۳- شما نمی توانید تنها با تکیه بر روی سئو سایت خود به پیش بروید

سئو بسیار اهیمت دارد ولی مانند هر روش تبلیغی دیگری به تنهایی پاسخگوی تمام نیاز شما نخواهد بود. شما برای فصولی از سال مانند فصل هراجی ها به تبلیغات کلیکی گوگل نیز نیاز خواهید داشت. تا بیشترین بازده را از سایت خود داشته باشید. (نکته: با شرایط فعلی ارائه دلار در ایران فعلاً کمی در این بخش مشکلاتی وجود دارد که راهکارهایی برای آن در حال انجام است.)

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان

۱۴- داشتن یک دامنه قدیمی با کلمات کلیدی در آن به تنهایی کافی نیست

همه شما از اهمیت داشتن یک دامنه قدیمی و به کارگیری درست کلمات کلیدی در آن آگاه هستید ولی باید به خاطر داشته باشید که دامنه قدیمی و کلمات کلیدی در آن برای حفظ سئو سایت شما کافی نیست. شما باید محتوای با کیفیت و بک لینک با کیفیت نیز در سایت خود داشته باشید.

۱۵- همواره تغییرات سایت خود را رصد و اندازه گیری کنید

اگر ندانید که در کدام سمت در حال حرکت هستید. قطعاً مانند این است که در تاریکی گام برمیدارید. رصد و اندازه گیری تغییرات در سئو سایت یک امر کاملاً ضروری است. شما باید همواره از ایرادات سایت خود آگاه باشید و آنها را برطرف کنید.

۱۶- نرخ پرش بالا در سایت نگران کننده است

نرخ پرش Bounce rate عبارت است از خروج کاربران از سایت بدون تعامل با آن، گاهی کاهش ناگهانی میزان مخاطبان سایت را نیز به صورت Bounce rate بیان می کنند. نرخ پرش بالا مستقیماً بر روی سئو سایت شما تاثیر خواهد گذاشت. هنگامیکه کاربران نتوانند چیزی را که می خواهند در سایت شما پیدا کنند نرخ پرش سایت شما بالا خواهد رفت. اگر نرخ پرش سایت شما بالا است قبل از هر کاری آن را اصلاح کنید.

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان

۱۷- شما می توانید نتایج بهتری با کلمات کلیدی طولانی Long tail بدست بیاورید

کلمات کلیدی طولانی مزایای زیادی دارند. آنها دقیقاً منطبق با خواسته مشتریان شما هستند و رتبه گیری برای آنها آسان است. ترافیک این کلمات کمتر از کلمات کلیدی اصلی است. ولی نرخ بازگشت سرمایه ROI در آنها براحتی با کلمات کلیدی اصلی رقابت می کند.

۱۸- از سئو کلاه سیاه به پرهیزید

همچنان راه هایی برای فریب دادن گوگل وجود دارد. اما باید توجه داشت که گوگل روز به روز پیشرفته تر شده و دیر یا زود حقه شما برای فریب گوگل دیگر کارساز نخواهد بود و در آن زمان سالها تلاش شما برای فریب گوگل یک شبه برباد میرود. بنابراین بهتر است که از همان اول بر روی روش های اصولی سئو سرمایه گذاری کنید.

۱۹- گوگل تنها موتور جستجوی موجود نیست

موتورهای جستجوی دیگری مانند یاهو و بینگ نیز هستن که مخاطبان خود را دارند. گوگل مهمترین و پرکاربرد ترین موتور جستجو است. ولی نباید سایر موتور های جستجو را فراموش کرد. مزیت دریافت رتبه در این موتورهای جستجو این است که رقابت کمتری از گوگل در آنها در جریان است و دریافت رتبه راحتتر است.

۲۰- از تکنیک های متنوع سئو بهره بگیرید

استفاده از تکنیک هایی مانند تولید محتوای با کیفیت و تکیه بر تحقیق کلمات کلیدی در تولید محتوا و تهیه بک لینک مهم است ولی شما باید به دیگر تکنیک های سئو نیز توجه داشته باشید. حتی اگر نتیجه ای که از به کار گیری تکنیک های خود در سئو دریافت کرده اید مثبت بوده است. باز هم باید به فکر افزودن تکنیک های جدید به تکنیک های سئو خود باشید. مثلا می توانید تبلیغ در شبکه های اجتماعی را به تکنیک های خود اضافه کنید.

۲۰ نکته درباره سئو سایت مشتریان