GtMetrix چیست(قسمت سوم)

GtMetrix چیست(قسمت سوم)

GtMetrix چیست(قسمت سوم)

بخش سوم آشنایی با Gtmetrix

Optimize the order of styles and scripts  روش صحیح چیدن فایل های استایل و جاوا اسکریپت در کنار یگدیگر

این بخش GTMetrix به شما می‌گوید که فایل‌های مربوط به استایل یا همان CSSهای خود را پیش از فایل‌ها یا کدهای جاوا اسکریپت سایت قرار دهید تا سایت شما سریعتر بارگذاری شود.

در حقیقت وظیفه شما این است که تگ‌های مربوط به استایل را بالاتر از تگ‌های مربوط به جاوا اسکریپت قرار دهید. به صورت زیر:

GtMetrix چیست(قسمت سوم)

 

  Inline small CSSفراخوانی فایل‌های استایل کوچک از داخل سایت

 

 

 

اگر فایلهای خارجی استایل شما بیش از حد کوچک باشند این گزینه به شما یادآوری می‌کند که محتوای آن‌ها را کپی و در بخشhead سایت خود قرار دهید تا سرعت بارگذاری آنها افزایش پیدا کند

.

Inline small JavaScript  فراخوانی فایل‌های جاوا اسکریپت کوچک از داخل سایت

این گزینه هم همانند گزینه‌ی بالایی است با این تفاوت که نظر شما را به فایل‌های جاوا اسکریپت کوچیک خارجی جلب میکند.

GtMetrix چیست(قسمت سوم)

Enable Keep-Alive  زنده نگاه داشتن فایل بین سرور و مرورگر!

در این مورد GTMetrix از شما می‌خواهد مواردی که به شما نشان می‌دهد را به صورت زنده بین سرور و مرورگر خود قرار دهید. برای این کار کد زیر رو به فایل .htaccess موجود در شاخه اصلی سایت‌ خود اضافه کنید.

Leverage browser caching  ذخیره‌سازی بخش‌های ثابت در cach مرورگر کاربر

در این بخش GTMetrix لیستی از فایل‌هایی که بهتر است در مرورگر کاربر ذخیره شود را نشان می دهد. مثلا فرض کنیدGTMetrix  آدرسی مثل “http://…/font/nassim.woff” را نشان دهد، این آدرس نشان دهنده نوع فایل از نوع فونت با پسوند woff است. حالا اگه بخواهیم کاری کنیم این نوع فایل در مرورگر کاربر کش شود کافیست کد زیر را در فایل .htaccessقرار دهید

.

Avoid bad requests  فایل‌هایی که وجود خارجی ندارند

در این بخش می‌توانید فایل‌ها یا تصاویری که در سایت استفاده کردید ولی در حقیقت وجود خارجی ندارند (مثلا حذف شدن) را ببینید و آنها را درست کنید.

Avoid a character set in the meta tag عدم تعیین نوع کاراکتر

این قسمت می گوید مثل اینکه کاراکتر فایل یک افزونه را در کدها تعیین نکرده اید.

Avoid landing page redirects  ریدایرکت نامناسب

این گزینه در بیشتر سایتها ۱۰۰% قرار دارد و خیلی دیده نمیشود سایتی در این مورد مشکلی داشته باشد. اصولا این مورد در سایت‌هایی دیده میشود که بارگذاری سایتشان را  بدون www به کمک فایل .htaccess قفل کردند. درسته این کار با الگوریتم‌هایی که برای سئو ارایه میشود کاملا هماهنگ است ولی در بعضی موارد از لحاظ گوگل تخلف محسوب میشود. زیاد نگران این گزینه نباشید.

Avoid CSS @import مدیریت فراخوانی فایلهای CSS خارجی

خیلی مواقع دیده میشود که وب‌مسترها مثلا اگر چند فایل استایل خارجی داشته باشند فایلی که اصلی است را در سمت HTMLسایت فراخوانی میکنند و بقیه با دستور “(“import url(“your file adress.css@” از داخل آن فایل استایل اصلی بارگذاری میکنند. اینکار یکی از اشتباهاتی است که گوگل آن را یکی از خطاهای اصلی می‌داند. برای رفع این مشکل کافیست به آدرسی که GTMetrix داده است بروید و اون بخش مربوط به @import را حذف کنید و فایل را ذخیره کنید. بعد به بخش Headسایت‌تون بروید و با دستور زیر اون‌ها رو جداگانه فراخوانی کنید و یا اینکه اگر امکانش بود با هم ادغام کنید.

Put CSS in the document head  فراخوانی فایل CSS خارج از بخش head سایت

GTMetrix زمانی با این گزینه به شما اخطار میدهد که فایل استایل خودتان را در بخشی خارج از head سایتتان فراخوانی کرده باشید مثلا در بخش body. برای حل این مشکل کافیست بخشی را که اخطار داده را به قسمت head سایت منتقل کنید و خطای موجود در این بخش را برطرف کنید.

Enable gzip compression فعال کردن قابلیت gzip

قابلیت gzip باعث میشود فایل‌هایی که از سمت سرور به مرورگر ارسال میشود به صورت کمپرس شده و فشرده سازی شده به مرورگر ارسال شود و در حقیقت میزان حجمی که در مرورگر کاربر باید لود شود کمتر میشود و سایت سریع‌تر لود میشود. برای رفع این گزینه کافیه کد زیر را به فایل .htaccess اضافه کنید.

GtMetrix چیست(قسمت سوم)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *