آموزش کامل سئو نوشتن مطالب

آموزش کامل سئو نوشتن مطالب

آموزش کامل سئو نوشتن مطالب

 

اولین هدف ما برای نوشتن این مطلب ، سعی در داشتن وبسایت با کیفیت بالا هست . گوگل به صورت خودکار سایت هایی با کیفیت بالا را در رنک خود قرار میدهد . گوگل هدفش اینه که به مشتریان خود سرویس بده و کاری هم که انجام میده ایندکس کردن تمام مطالب قابل دسترسی در سرتا سر دنیا است .

  • اولین کار پیش از نوشتن : تحقیق در مورد کلمه کلیدی

اولین گام مهم برای داشتن سئو خوب یک چیز کوچک اما خیلی خیلی مهم هست . شما نیاز دارید اول بدونید درباره چه چیزی میخواهید بنویسید . نیاز شما این هست که از کلمه کلیدی برای رنکینگ گوگل استفاده کنید . اولین گام برای سئو و مهمترین آنها تحقیق در مورد کلمه کلیدی است .

  • گام اول : یک فرمول برای عملیات خود آماده کنید

پس از تحقیق در مورد کلمه کلیدی شما باید فکر کنید که چه چیزی میخواهید در مورد آن بنویسید . این همون چیزی هست که چگالی و شلوغ بودن کلمه رو مشخص میکنه . در حالی که شما این فرمول رو مینویسید باید از خودتون سئوالی بپرسید ؛ اینکه شما چه کسی هستید و بلاگتون در مورد چه چیزی هست ؟ چه چیزی اون رو منحصر به فرد میکنه ؟ بعد از اون در ارتباط با وب سایتتون مطلبتون رو آماده کنید .

آموزش کامل سئو نوشتن مطالب

  • گام دوم : یک لیست از کلمات مرتبط درست کنید

زمانی که شما یک فرمول برای نوشتن خود آماده میکنید ، میتونید یک لیست از تمام کلمات کلیدی و عباراتی که قرار هست جستجو بشوند رو درست کنید . بعد از اینکه این عملیات به صورت کامل انجام شد باید طوری تنظیم کنید که کلمات کلیدیتون تکراری نباشه و خودش به صورت خلاصه و گویای نیاز کاربر و عبارت جستجو شده توسط کاربر در گوگل باشه .

ابزاری هستند که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی کمک میکنند . که ان شاء الله اون ها رو در مطالب بعدی خدمتتون معرفی و بیشتر درباره شون توضیح میدهیم .

  • گام سوم : صفحه ی فرودی برای جستجوگر ایجاد کنید

گام نهایی در تحقیق کلمه کلیدی ساختن یک صفحه زیبا و منحصر به فرد برای کلمات کلیدی جستجو شده هست . صفحه ی فرود ، صفحه ای است که برای کاربرانی که کلمه کلیدی شما رو جستجو و پیدا کرده اند طراحی شده است . این صفحه میتونه یک صفحه اختصاصی یا نوشته ی بهینه سازی شده بلاگ برای یک کلمه کلیدی خاص باشه . البته باید مطمئن باشید که کاربرانتون میتونند از هر صفحه فرود به بلاگ شما دسترسی پیدا کنند . همچنین مطمئن باشید که صفحه فرود برای کلمات کلیدی مرتبط نیز در دسترس باشند . کلمه کلیدی تحقیقی بهترین ایده درباره ی موضوع بلاگ شما میتونه باشه . شما باید محتواهای محدوده یک عبارت خاص رو رمز گشایی کنید .

آموزش کامل سئو نوشتن مطالب

ترفند های سئو

ترفند های سئو

ترفند های سئو

در سال ۲۰۱۷ هستیم و همه کسانی که در زمینه بازاریابی فعالیت دارند به خوبی می دانند که برای داشتن رویت پذیری بالا در اینترنت باید علاوه بر داشتن محتوای خوب در وب سایت خود از ترفندهای سئو نیز برای بهبود رتبه بندی سایت استفاده کنند. در واقع هرچقدر که محتوای یک وب سایت خوب باشد زمانی که وب سایت با استفاده از ترفندهای سئو , بهینه سازی نشده باشد نمی تواند موفقیت چندانی در زمینه بازاریابی آنلاین کسب نماید.
ترفندها و نکات سئو دائما در حال تغییرند و در برخی مواقع نکات و ترفندهایی که چندماه گذشته بسیار کلیدی بوده اند و از لحاظ سئو ارزش بسیاری داشته اند، اندکی بعد ارزش خود را از دست می دهند و یا حتی به یک ترفند کلاه سیاه تبدیل می شوند که پیروی از آنها می تواند برای شما خطر آفرین باشد.
شاید بگویید که ما مطالب خوبی در وب سایت خودمان قرار می دهیم و محصولات و خدمات بسیار باکیفیتی به کاربران ارائه می کنیم و نیازی به سئو نداریم، برای پاسخ دادن به شما شما را به دیدن آماره های زیر دعوت می کنم:

ترفند های سئو

۹۳ درصد از افراد در بدو ورود خود به اینترنت از سرچ کردن برای یافتن مطالب یا خدمات و کالاهای مورد نیاز خود استفاده می نمایند. این یعنی ۹۳ درصد افراد هربار که برای یافتن چیزی به اینترنت مراجعه می کنند پیش از هر کاری سرچ می کنند.
۷۵ درصد از افراد هیچ گاه اسکرول نمی کنند که نتایج موجود در پایین صفحه SERP و یا صفحات بعدی را مشاهده نمایند و تنها به همان ۴-۵ نتیجه اول موجود در صفحه نتایج جستجوها کفایت می کنند.

ترفند های سئو

شاید بگویید که می توان برای دست یافتن به رتبه های بالای نتایج جستجو ها از گوگل Ad استفاده نمود اما این کار هم چندان ثمر بخش نخواهد بود زیرا ۷۰-۸۰ در صد از افراد به نتایجی که کنار آنها علامت Ad گذاشته شده است اعتنایی نمی کنند و تجارت هایی را که با پول در رتبه بندی ها بر دیگران پیشی گرفته اند را قابل اعتماد نمی دانند.
حال نظر شما چیست؟ آیا سئو کردن یک وب سایت امری ضروری است یا خیر؟

سئو , وب سایت شما را به زبانی قابل درک برای موتورهای جستجوگر ترجمه می کند و این امر موجب می شود موتورهای جستجوگر دقیقا متوجه شوند که مطالب وب سایت شما درباره چه موضوعاتی هستند و زمانی که کاربران آن موضوعات را جستجو می نمایند گوگل وب سایت شما را به آنها پیشنهاد می دهد. اهمیت سئو امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست اما بسیاری افراد در بکارگیری تکنیک ها و ترفندها ی سئو دچار اشتباه می شوند. چند نمونه از اشتباهات رایج که بسیاری از افراد مرتکب آن می شوند را در ادامه برای شما آورده ایم:
استفاده از کلیدواژه ها
کلیدواژه ها از گذشته یکی از عناصر بسیار تاثیر گذار در سئو بوده اند اما اخیرا استفاده از کلیدواژه ها در متن جای خود را به ایجاد محتوای غنی داد. البته این بدان معنی نیست که کلیدواژه ها دیگر برای سئو اهمیت چندانی ندارند، بلکه این موضوع بیان گر آن است که دیگر استفاده از کلیدواژه ها به شیوه قدیمی نمی تواند موثر واقع شود و باید در استفاده از آن ها دقت شود که کلیدواژه ها به درستی انتخاب شوند و انباشتگی کلیدواژه ها یا Keyword Stuffing در متن اتفاق نیفتد.
شاید بپرسید انباشتگی کلیدواژه ها در متن به چه صورت می باشد. من این مساله را با یک مثال برای شما توضیح می دهم:
“کلینیک کاشت موی ما بهترین کلینیک کاشت موی ایران است. اگر به دنبال بهترین کلینیک کاشت مو ایران هستید فقط و فقط به کلینیک کاشت موی ما مراجعه نمایید که لقب بهترین کلینیک کاشت موی خاور میانه را در میان تمامی کلینیک های کاشت مو دریافت کرده است”
در این متن استفاده بیش از حد کلیدواژه “کیلینیک کاشت مو” اتفاق افتاده است و به نوعی انباشتگی کلیدواژه ها رخ داده است. ایجاد چنین متن هایی در گذشته می توانست برای وب سایت ها نتایج خوبی به ارمغان بیاورد و رتبه وب سایت را برای کلیدواژه نام برده بهبود دهد اما امروزه ایجاد چنین متن هایی فقط موجب می شود که شما از جانب گوگل جریمه شوید زیرا گوگل چنین متن هایی را تلاش برای فریفتن موتورهای جستجوگر در نظر می گیرد.

ترفند های سئو

امروزه گوگل قابلیت جدیدی به موتورهای جستجوگر خود افزوده است که متن ها را از لحاظ معنایی و قرابت کلیدواژه ها (LSI) مورد بررسی قرار می دهند و یکی از بهترین شیوه ها برای استفاده بهینه از کلیدواژه ها در متن ایجاد متن های با معنایی است که در آنها علاوه بر استفاده صحیح و به جا از کلیدواژه های اصلی کلیدواژه هایی که از لحاظ معنایی با این کلیدواژه ها مرتبط هستند نیز در آن استفاده شده باشد.

ترفند های سئو

شما می توانید برای شناسایی بهترین کلیدواژه ها و کلیدواژه های مرتبط با آنها از ابزارهای جستجوی کلیدواژه ها استفاده نمایید. دقت داشته باشید که نباید تمرکز خود را بر روی کلیدواژه هایی قرار دهید که حجم جستجوی بسیار بالایی دارند زیرا رتبه بندی برای این کلیدواژه ها بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن است شما باید تمرکز خود را بر روی کلیدواژه های طولانی تری معطوف کنید که حجم جستجوی متوسطی دارند ولی رتبه بندی برای آنها ممکن است.

ترفند های سئو

چیدمان کلمات کلیدی (انکرتکست)

انکرتکست به کلماتی گفته می شود که معمولا در متن ها با رنگی متفاوت ایجاد می شوند تا نشان داده شود این کلمات قابل کلیک شدن بوده و شما را به صفحات دیگری ارجاع می دهند. تصور کنید که شما در یکی از متن های خود بخواهید به متن دیگری در وب سایت خود یا در وب سایت های دیگر ارجاع دهید، می توانید یک کلیدواژه یا عبارت کلیدی از متن خود را که توضیحی از متن دیگری از وب سایت شما می دهد انتخاب نمایید و آن کلیدواژه را به لینکی مبدل کنید که کاربران را به متن نام برده ارجاع می دهد. در گذشته انکر تکست ها معمولا عباراتی بودند که غنی از کلیدواژه ها بودند و انکر تکست های تکراری در متن های مختلف وب سایت ها ایجاد می شد و همه اینها می توانست رتبه بندی وب سایت را برای آن کلیدواژه بهبود دهد اما امروزه دیگر این ترفند نمی تواند برای شما سودی داشته باشد. برای ایجاد انکر تکست های مناسب نکات زیر را در انتخاب کلمات آنها دقت کنید:

  • انکر تکست های تکراری ایجاد نکنید.
  • انکر تکست های طولانی ایجاد کنید که بتوانید کلمات مختلفی را در آنها بگنجانید.
  • در برخی مواقع از لینک های خام به جای عبارت استفاده کنید.

بهینه سازی تصاویر
همه افراد به مطالبی که در آن ها از المان ها دیداری استفاده شده است علاقه بیشتری دارند و وجود المان ها دیداری در متن ها موجب می شود که افراد تعامل بهتری با مطلب برقرار نمایند و بیشتر آن را اشتراک گذاری کنند. بسیاری از افراد در وب سایت های خود از تصاویر استفاده می کنند اما به این مساله توجه نمی کنند که موتورهای جستجوگر قادر به دیدن تصاویر نبوده و نمی توانند محتوای تصاویر را بدون کمک افراد دریابند. برای آنکه موتورهای جستجوگر بتوانند محتوای یک تصویر را دریابند و ارتباط آن را با مطلب شما بیابند شما باید توضیحات متنی برای تصاویر ایجاد نمایید. مواردی که درک برای یک تصویر توسط موتورهای جستجوگر باید لحاظ شود:
ایجاد یک عنوان مرتبط

ترفند های سئو

ایجاد تگ Alt
ایجاد نام فایل مناسب
ایجاد کپشن مناسب
به خاطر داشته باشید که در تمامی موارد ذکر شده در بالا (توضیحات و متن هایی که باید برای هر عکس ایجاد شوند) استفاده مناسب از کلیدواژه ها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. علاوه بر این ابزارهای مختلفی وجود دارد که می تواند برای کم کردن حجم تصاویر بدون کاهش کیفیت آنها مورد استفاده قرار بگیرد که استفاده از آنها می تواند سرعت بارگذاری تصویر های شما را افزایش دهد.
استراتژی های لینک سازی
لینک بیلدینگ و دریافت لینک از دیگر وب سایت ها یکی از استراتژی های سئو است که بر آن تاکید بسیاری شده است و بر رتبه بندی و اعتبار وب سایت تاثیر بسیاری دارد. اما زمانی لینک بیلدینگ می تواند در سئوی وب سایت شما تاثیر گذار باشد که لینک های دریافتی شما با استفاده از روش های صحیح و منطقی مثل ایجاد محتوای غنی، ایجاد پست مهمان و دیگر تکنیک های مجاز لینک بیلدینگ ایجاد شده باشد.
بسیاری افراد برای ایجاد لینک در وب سایت خود از روش های غیر مجاز مثل خرید لینک، کراس لینکینگ و … استفاده می نمایند که این روش ها نه تنها نمی تواند موجب اعتبار وب سایت آنها گردد بلکه موجب می شود که این وب سایت ها از جانب موتورهای جستجوگر پنالتی دریافت نمایند.

ترفند های سئو
اگر شما از وب سایت های کم اعتبار و یا وب سایت های اسپم لینکی دریافت کنید اعتبار وب سایت خود را به خطر انداخته اید. به خاطر داشته باشید که در مقوله لینک بیلدینگ ,کیفیت مهم تر از کمیت است، یعنی دریافت یک لینک از یک وب سایت معتبر بسیار با ارزش تر از دریافت چندین لینک از وب سایت هایی است که اعتبار چندانی ندارند. با وجود آنکه انجام پروسه های لینک بیلدینگ از روش های مجاز مثل ایجاد محتوای غنی و بر قراری ارتباط با صاحبان وب سایت های با اعتبار کار مشکل و زمان بری است اما نتایجی که از این کار حاصل می شود ارزش آن را دارد.

ترفند های سئو

هواداران و فالوورها
بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که اگر تعداد هواداران و فالوورهای آنها در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد، به موفقیت بیشتری در زمینه بازاریابی در شبکه های اجتماعی دست یافته اند در حالیکه اینطور نیست و این طرز تفکر کاملا اشتباه است. تعداد فالوورها از اهمیت چندانی برخوردار نمی باشد آنچه اهمیت دارد میزان تعامل کاربران با شما و شما با کاربران است. زمانی که شما کاربرانی داشته باشید که به خوبی با مطالب شما ارتباط برقرار می نمایند، برای شما کامنت می گذارند و مطالب شما را به اشتراک می گذارند، همین تعداد اندک فالوورهای شما می توانند به دیگران از برند شما اطلاع رسانی کنند و هرچقدر که فعالیت بیشتری انجام دهند گوگل این فعالیت آنها را به منزله علاقه کاربران به وب سایت شما و یوزر فرندلی بودن وب سایت شما تلقی می نماید و در رتبه بندی ها امکان موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

ترفند های سئو

بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو گر کار پیچیده ای است و تغییرات دائمی قوانین و مقررات تعیین شده توسط گوگل برای صاحبان وب سایت ها این کار را مشکل تر می کند. تنها راه دوری از این مشکلات بروز کردن دائمی اطلاعات است شما می توانید با مطالعه مقالات مختلف و بروز کردن اطلاعات خود در زمینه سئو احتمال اشتباه خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

ترفند های سئو

9 نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

 

 

هدف از تولید محتوا در وب سایت فقط ارائه مطلب و اطلاعات نیست بلکه باید این محتوا برای موتور های جستجو قابل پذیرش باشد یک مطلب عالی دارای دو ویژگی  اصلی می باشد ۱) جذابیت برای کاربران ۲) نوشتن بر اساس استاندارد های سئو.
اگر می خواهید  محتوای شما بازخورد بهتری داشته باشد باید حتما محتوای خود را طبق استانداردهای سئو منتشر کنید در غیر این صورت انتظار پیشرفت در وب سایت خود را نداشته باشید.

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

سئو فرآیند ساده ای نیست اما پیروی از نکات مقدماتی آن که از قضا نکات پیچیده ای هم نیستند، برای پیشرفت چشم گیر در نتایج جستجویموتورهای جستجو حائز اهمیت می باشد. در این مطلب به شما ۹ نکته مهم و راهنمای حیاتی از چگونگی استفاده از سئو در تولید محتوا را آموزش می دهیم. نکاتی که لازمه ی بی چون و چرای هر مطلب و تولید محتوایی می باشد. ما این نکات را چک لیست سئو می نامیم. این یعنی اگر هر ۹ نکته را در مطالب و محتوای وب سایت خود اعمال کنید، راه را درست رفته اید.
SEO Tips

۱٫ یک کلمه کلیدی مناسب انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید

اولین قدم برای سئو انتخاب یک کلمه کلیدی اصلی می باشد. کلمه کلیدی انتخابی شما باید دو ویژگی اصلی داشته باشد. این کلمه کلیدی باید یک کلمه کاملاً مرتبط با متن و محتوای شما و همچنین کلمه ای مناسب و منطبق با جستجوی کاربران باشد. در واقع باید این کلمه را با همان چیزی که می خواهید در جستجوها نمایش داده شود یکسان سازی کنید. برای این کار کافیست ببینید موضوع متن شما با جستجوی کاربران چه تناسبی دارد. جستجو کنید تا متوجه شوید مردم برای رسیدن به مطلب و محتوای شما چه کلمه ای را بیشتر جستجو می کنند.

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

یکی از راه های ساده برای این کار استفاده از ابزار Google Keyword Planner می باشد. با کمک این ابزار (که ممکن است برای استفاده از آن نیاز به دسترسی حساب کاربری AdWords داشته باشید) می توانید به تخمین ها و ارزیابی های گوگل از جستجوی عبارات و کلمات مرتبط دسترسی پیدا کنید و در نتیجه انتخاب مناسب تری داشته باشید.

برای مثال فرض کنید موضوع مطلب شما در مورد رستوران هایی است که غذای گیاهی سرو می کنند. با کمک این ابزار می توانید کلمات کلیدی مرتبط با این موضوع را بررسی کنید. می توانید از بین چند کلمه کلیدی مرتبط که بیشترین مقدار جستجو را داشته اند گزینه ای که از دیگر موارد بیشتر جستجو شده است را انتخاب کنید. در این مورد به عنوان مثال “غذاهای گیاهی” بیشترین جستجو را نسبت به دیگر کلمات داشته اند. پس منطقی است که شما هم کلمه کلیدی مرکزی خود را همین کلمه انتخاب کنید.

 

 

۲٫ در مورد رقبا و رقابت با آن ها تحقیق کنید

یک صفحه خصوصی (Private Browsing) در مرورگر خود باز کنید تا اطلاعات جستجوهای شما در مرورگر و گوگل ثبت نشوند. سپس موضوع مرتبط با مطلب و محتوای خود را در گوگل جستجو کنید. به جز چند مورد اول که تبلیغات کلیکی گوگل موسوم به AdWords هستند، ۱۰ مورد بعدی همان رقبای شما هستند! وارد صفحات آن ها شده و به آنالیز آن ها بپردازید. هدف جستجوی خود را نقاط ضعف و نقاط قوت آن ها قرار دهید تا با پیدا کردن نقاط ضعفشان بتوانید از اشکالات مشابه جلوگیری کرده و از نقاط قوت آن ها الگوبرداری صحیح کنید.

 

۳٫ بهترین محتوای ممکن را تولید کنید

انتخاب و نگارش محتوای شما احتمالاً سخت ترین و در عین حال مهم ترین پروسه برای کسب موفقیت در این زمینه خواهد بود. با توجه به اطلاعاتی که از رقبا به دست آورده اید، حالا دست شما برای نگارش مطلبی جامع و کامل باز تر می باشد. مقایسه های خود را بیشتر کنید. سایت ها و مطالب مشابه را با دقت بیشتری بازبینی کنید تا هر خلاء ممکن در آن ها را در کار خود پوشش دهید. مهم نیست که مطلب شما چه موضوعی دارد و در چه جایگاهی از جمله وبلاگ، صفحه اجتماعی، صفحه تجاری، صفحه محصولات و … منتشر می شود، مهم ترین نکته این است که محتوای متن شما آنقدر عالی و بی نقص باشد که نتوان آن را با دیگر محتوای مشابه از سایت های دیگر مقایسه کرد. این مورد نه تنها برای کاربران بسیار مهم است، بلکه از نظر گوگل نیز امتیاز بالایی در پی دارد.

 

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

۴٫ از کلمه کلیدی انتخاب شده در عنوان صفحه استفاده کنید

کلمه کلیدی شما می بایست در عنوان صفحه استفاده شود. اما یک نکته جالب در این مورد وجود دارد. اگر کلمه کلیدی انتخابی شما بیشتر از یک کلمه (بیشتر از یک بخش) باشد، لزومی به نوشتن بخش ها کنار همدیگر نیست. این یعنی ترتیب حضور پشت هم این کلمات الزامی نیست. اگرچه پیشنهاد می کنیم جهت پیچیده نشدن عنوان و ساده تر بودن آن، چنین کاری نکنید؛ اما اگر مجبور به این کار شدید نگران نباشید.

نکته مهم بعدی در این مورد استفاده از جمله بندی و عبارات کوتاه و در عین حال جذاب و خواندنی است. سعی کنید از مبالغه کردن دوری کنید اما تحریک کردن حس کنجکاوی کاربران هیچ اشکالی ندارد. برای مثال سایت معروف PTMoney.com برای یکی از مقاله هایی که در مورد آموزش کسب درآمد می باشد، از عناوین تکراری و کلیشه ای مثل “آموزش کسب درآمد بیشتر برای شما” اجتناب کرده است و با جزئی تر کردن ماجرا این عنوان را به “۵۰ روش برای کسب درآمد بالا” تغییر داده است. همین تغییر کوچک ده ها و صد ها کاربر را مشتاق به کلیک کردن و خواندن محتوای آن می کند.

SEO Keywords

۵٫ کلمه کلیدی خود را در بخش هدر (Header) سایت قرار دهید

شما می توانید صفحات وب سایت خود را با یک هدر بزرگ و اصلی در بالا و چندین ساب هدر در ادامه سازمان دهی کنید. با این کار دسترسی کاربران و همچنین موتورهای جستجو به صفحات دسته بندی شده و سازمان یافته شما بسیار راحت تر خواهد شد. این مورد به گوگل کمک می کند تا عنوان دقیق مطالب و عناوین صفحات شما را به نمایش بگذارد. بنابراین فراموش نکنید که حداقل یک بار از کلمه کلیدی خود در هدر و ساب هدر استفاده کنید.

۶٫ از کلمه کلیدی در نام تصاویر و تگ Alt (نام جایگزین) استفاده کنید

برای اینکه گوگل و دیگر موتورهای جستجو بیشتر از قبل به محتوای صفحات شما دسترسی داشته باشند، پیشنهاد می کنیم در مطالب خود از تصاویر استفاده کنید. اما باید تصاویر خود را نیز حامل کلمات کلیدی کنید. برای این مورد می بایست دو کار انجام دهید. یکی اینکه کلمه کلیدی را در نام اصلی فایل عکس قرار دهید و دوم اینکه کلمه کلیدی را در تگ Alt عکس جایگزاری کنید. تگ Alt منحصراً مخصوص موتورهای جستجو می باشد. تگ Alt مانند یک مهر بر روی تصاویر ثبت می شود اما دیده نمی شود و در صورتی که تصاویر نتوانند لود شوند، متن تگ Alt نمایان می شود.

بنابراین از نام گذاری های بی ربط و پیچیده پرهیز و به جای آن، در نام گذاری ها از کلمه کلیدی استفاده کنید. با این کار می توانید تصاویر خود را در تب تصاویر (Images) در موتورهای جستجو نیز ثبت کنید.

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

SEO

۷٫ کلمه کلیدی انتخابی خود را در آدرس صفحات (URL) به کار ببرید

یکی دیگر از راه هایی که گوگل متوجه موضوع مطلب شما می شود، آدرس URL می باشد. حتماً کلمه کلیدی خود را در آدرس صفحه وب مورد نظر خود به کار ببرید. چنین کاری نه تنها دسته بندی مطالب شما را بسیار شیک تر و سازمان یافته تر می کند، بلکه شناسایی آن ها را نیز بسیار راحت می کند. در حالت عادی اگر URL صفحات را خودتان انتخاب نکنید ممکن است از اسامی پیش فرض و یا تمام حروف موجود در عنوان اصلی مطلب استفاده شوند. بنابراین در نوشتن URL خود به دو نکته توجه کنید. نکته اول اینکه کلمه کلیدی در آن قرار گرفته شده باشد و نکته دوم اینکه تا حد امکان این آدرس کوتاه باشد. کوتاهی آدرس باعث خوانایی بیشتر آن می شود.

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

۸٫ از لینک های داخلی استفاده کنید (Internal Links)

مطالب با کیفیت و با ارزش خود را در صفحات مختلف وب سایتتان معرفی کنید. مطالب مهمی که نقش مهره های اصلی محتوای سایت شما را دارند انتخاب کنید و لینک آن ها را در مطالب قدیمی و جدید قرار دهید. برای این کار بهتر است هر از گاهی مطالب قدیمی را مرور کرده و با قرار دادن این لینک ها آن ها را به روز کنید.

 

 

۹٫ به سایت های معتبر لینک بدهید (External Links)

به عقیده بسیاری از متخصصین سئو، مهمترین نکته سئو همین است! شاید این قضیه از نظر کاربران عادی اصلاً چیز مهمی به نظر نرسد و حتی شاید بی فایده قلمداد شود اما لینک دادن به سایت های معتبر بازخورد خیلی خوبی برای سایت شما خواهد داشت. یکی از مهمترین ابزارهای گوگل برای آنالیز حرفه ای بودن یک صفحه، لینک های خارجی موجود در آن می باشد. اعتبار مطالب شما با لینک دادن به مطالب سایت های معتبر دیگر به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

۹نکته مهم سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو