Warning: Use of undefined constant cmp - assumed 'cmp' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/netafzar/public_html/wp-content/plugins/automatic-tag-link/automatic-tag-link.php on line 83
اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

 

محتوای با کیفیت، عامل کلیدی در طراحی سایت برای ایجاد تعامل و برقرای ارتباط با بازدیدکنندگان سایت است. همین ایجاد تعامل ذره ذره به انجام عملیات های مهم تر، مثل انجام خرید و … منتهی می شود و کاربران را به اقدام فرا می خواند.

در زیر به مواردی اشاره می کنیم که به شما کمک می کند برای محتوای سایت خود، استراتژی بچینید و محتوای مناسب ایجاد کنید. تحقیقات در مورد مطالب مرتبط با زمینه کاری

با وب سایت هایی که محتوای مرتبط با زمینه کاری شما منتشر می کنند، ارتباط داشته باشید. از آخرین اخبار و چالش های مرتبط با زمینه فعالیت خود مطلع باشید. مطالعه زیاد شما را وادار می کند تا سوال بپرسید، ایده های خود را بررسی کرده، آن ها را گسترش دهید، جالب ترین آن ها را برگزینید و در سایت خود قرار دهید.

مخاطبان هدف خود را بشناسید

اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

شما به خوبی آگاه هستید که چطور باید با یک کودک ۵ ساله یا بهترین دوست خود و یا یک مدیر عالی رتبه، به شکل متفاوت سخن بگویید. در واقع شما می دانید که چطور سخنان خود را با مخاطبانتان تطبیق دهید تا برای آن ها قابل فهم و درک باشد. این مهم در ایجاد محتوا هم صادق است.

به عبارت کلی باید درک عمیقی از خواسته های بازار هدف خود داشته باشید. طراحی سایت فقط طراحی گرافیکی را شامل نمی شود. بلکه طراحی سایر المان های سایت هم جزو نکات بسیار مهم طراحی سایت است. پس باید بدانید که آن ها مایلند چه مطالبی را مطالعه کنند و تمرکز و تلاش خود را بر روی آن نوع مطالب بگذارید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. سعی کنید محتوای پیچیده ایجاد نکنید.

اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

محتوای شما، کاملاً بستگی به خواسته های بازار هدفتان دارد.

هدف گیری برای اقدام

ممکن است محتوای شما جذاب و مفید باشد، اما نتیجه ای که مد نظر دارید را دریافت نکنید. چرا؟

زیرا محتوای سایت شما خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت را تشویق به انجام عمل نمی کند و آن ها را برای اقدام فرا نمی خواند. شما باید محتوایی ایجاد کنید که خوانندگان را برای اقدامی خاص فراخواند و آن ها را به ایجاد تعامل با سایت تشویق کند. انجام کارهایی مثل ثبت نام در قسمت ارسال اخبار جدید به ایمیل، خرید محصول، شرکت در رویدادهای شما و یا Follow کردن صفحه فیسبوک.

نکته دیگر: از جملات مجهول استفاده نکنید.

” زندگی شما با محصولات ما بهتر می شود”

به جای جمله بالا از این جلمه استفاده کنید:

“محصولات ما زندگی شما را بهتر می کند”

یا حتی عبارتی بهتر، مستقیم و قاطعانه که کاربران را به اقدام تشویق می کند:

اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

“زندگی خود را با محصولات ما بهتر کنید”

مختصر و مفید

اگر می خواهید محتوای آنلاین بنویسید، با دقت و واضح این کار را انجام دهید. از بکارگیری متون طولانی و جملات اضافی بپرهیزید و حد امکان، محتوای سایت را مختصر و مفید ایجاد کنید تا از طریق کمترین کلمات، بیشترین پیغام و اطلاعات را منتقل کنید.

کاربران متن های کوتاه تر را راحت تر می خوانند و اگر با لغات مناسب و پیام های مرتبط به شکل درست پر شده باشد، بهترین تاثیر را نسبت به متن های طولانی با توضیحات فراوان دارد.

اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

 


Warning: Use of undefined constant cmp - assumed 'cmp' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/netafzar/public_html/wp-content/plugins/automatic-tag-link/automatic-tag-link.php on line 83
روانشناسی در بهبود طراحی سایت

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

 

استفاده از روانشناسی در بهبود طراحی سایت یکی از موثرترین روش ها برای کسب نتیجه مطلوب و مطابق با خواسته های ما از طراحی سایتاست. همه ما هنوز! انسان هستیم، با وجود تمام دانش ما نسبت به دنیای اطرافمان، یکی از چیزهایی که ما احاطه کاملی به آن نداریم، سایر انسان ها هستند. او چه فکر میکند؟ من از طرف مقابلم چگونه درخواست کنم که باعث واکنش نشان دادن او گردد؟ چرا او به این طرز درخواست پاسخ مثبت میدهد؟ چرا این کودکان به محصولات رقیب من بیشتر علاقه دارند تا محصولات من؟ و بسیاری دیگر از این سوال ها که شاید هیچ گاه نتوانیم جوابی ۱۰۰ درصد به آن بدهیم.’

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

چیزی که باعث بهبود طراحی سایت شما میشود این است که بدانید چه چیزی باعث میشود یک فرد چیزی را انتخاب و یا کلیک نما¬ید. مطابق با برخی از تحقیقات دانشگاهی، تئوری هایی که منجر به بهبود طراحی سایت نسبت به سایت دیگری می گردد به دست آمده است. یادگیری این نظریه ها به ما در پیاده سازی آن ها در وب سایت هایمان و یافتن میزان کاربردی بودن آن کمک مینماید.

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

روانشناسی رنگ در طراحی سایت

بر اساس پژوهشی در peer-reviewed journal محقق دریافته است که فقط ۹۰ ثانیه زمان میبرد که نظر یک مشتری در خصوص محصولی شکل بگیرد و بین ۶۲ تا ۹۰ درصد این نظر بر پایه رنگ های آن محصول استوار است. طراحان زیادی بر این باورند که “ترکیب رنگی، میتواند یک سبک یا احساس را تحت تاثیر قرار دهد و این یک نکته ضروری برای برند سازی و طراحی سایت می باشد. برای هر کسب و کاری مهم است که مشتری هدف خود را در سایتش نگه دارد.

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

آبی بهتر است

آبی باعث ایجاد حس آرامش و امنیت در مخاطب می گردد و در زنان و مردان آبی به عنوان یکی از رنگ های محبوب شناخته می شود. اما استفاده از همین آبی محبوب در صنایع غذایی باعث کم شدن اشتها می گردد! و مردم با دیدن رنگ قرمز بیشتر تمایل برای خوردن پیدا میکنند، پس همه جا امکان استفاده از آن نیست.

زرد خودمانی

زرد باعث انتقال حس خوشحالی به بازدید کننده میگردد، برند های زیادی از رنگ زرد برای القای حس بامزگی و خودمانی بودن استفاده میکنند. این رنگ مرکز هیجانات مغز را تحریک میکند، اما این نکته میتواند معانی مختلفی را برای انسان های مختلف به همراه داشته باشد. برای برخی احساس سرخوشی و بالابردن احساسات را باعث می گردد و برای برخی، به عنوان نمادی برای بر انگیخته شدن احساس اضطراب خواهد بود.

سبز خلاق

سبز برای بسیاری نمایانگر طبیعت و به طبع آن سلامت و پاکی است، اما بر اساس نظر روانشناسان رنگ، استفاده از این رنگ احساس خلاقیت را نیز به بازدید کننده منتقل میکند.

سیاه، سیاه است

استفاده از رنگ مشکی در یک ترکیب رنگی، به نمایش ظرافت، قدرت و تجمل کمک شایانی میکند. سیاه به نظر براق و تمیز می آید و مردم بیشتر آن را وابسته به برندهای پر قدمت و استوار در نظر دارند.

درنهایت، قرمز پیروز است!

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

این رنگ با جلب نظر کردن و تحریک کردن بینندگان وب سایت شما باعث هک شدن و به ذهن ماندن اطلاعات شما و محصول شما در ذهن بازدیدکنندگان میشود. هیجانی که این رنگ به مخاطب القا میکند او را به دیدن دیگر صفحات سایت شما تحریک میکند.

ترغیب بازدید کننده به ورود به فرآیند روانشناسی بکار گرفته شده در طراحی سایت

ترقیب به انجام کار، قدرت است و اینکه شما بتوانید مسیری برای انتقال بازدید کننده به آنچه شما میخواهید مورد نظر باشد، ایجاد نمایید از اهمیت زیادی برخوردار است.

چندرسانه ای ها

در بسیاری از پژوهش ها نشان داده شده است که استفاده از انواع واسط های محتوایی رسانه ای در یک وب سایت تاثیر زیادی دارد. در این تحقیق ها به عنوان یک مورد تحقیق نشان داده شده است که با استفاده از رسانه های غنی شده، اعم از فیلم، تصویر و صوت میتواند به تعامل بیشتر کاربر با سایت شما کمک شایانی نماید.

خستگی در تصمیم گیری

تحقیقات روانشناسی در طراحی سایت نشان داده است که اگر تعداد گزینه های پیش روی یک مشتری یا بازدید کننده زیاد باشد، احتمال اینکه مشتری نتواند هیچ کدام را انتخاب نماید بالا میرود. اگر سایت شما شلوغ باشد، نرخ پرش ها در سایت شما بالا میرود ولی نتیجه گیری از این تغییر مکان ها کمتر خواهد شد. بهتر است که از شلوغی وب سایت پرهیز شود، گزینه های انتخاب، دکمه های جابه جایی را تا جایی که امکان دارد کم و کاربردی کنید.

قالب نوشتاری

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

پژوهش های کاربردی در مطالعه کاربران وبسایت ها نشان داده شده است که افراد دوست دارند متن هایی با عرض های کوتاه را بخوانند تا متن هایی با عرض تمامی صفحه نمایش. بهتر است در طراحی سایت خود در صورتی که میخواهید متنی نگارش کنید، عرض صفحه را به ستون های کوتاه تر تبدیل کنید و سپس به نگارش در آن ستون ها بپردازید تا جواب بهتری بگیرید. همچنین همیشه در کنار نوشتارهای خود، از تصاویر استفاده کنید. بسیاری از محققین اثبات کرده اند که یک تصویر مناسب میتواند جایگزین هزاران خط متن شود. همانطور که در انتخاب متن و چگونگی نگارش آن باید توجه داشت در انتخاب تصاویر مرتبط با منظور ما نیز باید دقت زیادی داشت.

خیره کردن یا به قول دوستان UX کارمان WOW effect !

در صورتی که میخواهید به قسمتی از تصویر یا صفحه شما نگاه بیشتری شود، سعی کنید از علائم و روش های اشاره به آن موضوع در صفحه استفاده نمایید. آسان ترین روش استفاده از یک پیکان به سمت موضوع است یا استفاده از تصویر فردی که به موضوع مورد نظر شما خیره شده است. انسان ها موجودات اجتماعی هستند و نگاه و دید دیگران برایشان اهمیت دارد. پس سعی کنید از این روش برای اشاره درست به موضوع های خود استفاده نمایید.

ارتباط با رویدادها

استفاده از رویدادهای روزانه در چینش و چگونگی ارائه محصولات میتواند نتیجه خوبی داشته باشد. به طور مثال در فصل بهار، متناسب با رنگ طبیعت چینش محصولات و یا حتی رنگ بندی سایت میتواند به القای حس بهتری به مشتری کمک نماید.

اهمیت محتوا در طراحی سایت

اگر قصد دارید کسب و کار آنلاین راه بیندازید و یا کسب و کار خود را وارد فضای آنلاین کنید، باید بدانید که چطور آنلاین بنویسید. عبارت “محتوا، پادشاه است” در طراحی سایت را اکثر افراد شنیده اند و ممکن است امروز کمی کلیشه ای به نظر بیاید، اما اهمیت کیفیت محتوای یک سایت، هنوز به قوت گذشته باقی است و این عبارت همانند گذشته که برای توصیف اهمیت محتوای سایت به کار برده می شد، معنا دار و مهم است.

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

 


Warning: Use of undefined constant cmp - assumed 'cmp' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/netafzar/public_html/wp-content/plugins/automatic-tag-link/automatic-tag-link.php on line 83
نکات مفید در مورد طراحی سایت موثر

نکات مفید در مورد طراحی سایت موثر

 

 

با یکی دیگر از مطالب آموزشی در خدمت شما هستیم. در این مطلب نکات ضروری برای طراحی سایت موثر ارائه‌شده است که هر سایتی باید از آن‌ها پیروی کند. از نکات ارائه‌شده در این مطلب استفاده کنید تا تاثیر آن را برروی سایت و بازدیدکنندگان خود ببینید. من به شما اطمینان می دهم مخاطبان شما در اولین دیدار از سایت شما تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

نکات مفید در مورد طراحی سایت موثر

طراحی وب‌سایت باهدف بارگذاری سریع

این اولین نکته در طراحی سایت است که هر طراح حرفه ای باید از آن پیروی کند. اگر شما وب‌سایتی طراحی کنید که از جنبه-های مختلف عالی به نظر برسد اما بارگذاری آن بسیار کند باشد مخاطبان خیلی کمی را به خود جذب خواهید کرد. سایت شما باید به‌طور بهینه طراحی شود و نباید بارگذاری آن بیشتر از ۱٫۵ ثانیه زمان بگیرد. به یاد داشته باشید اگر بارگذاری طولانی داشته باشید حتی عالی‌ترین طراحی ها نیز در جذب مخاطب ناموفق خواهند بود.

طراحی وب سایت حرفه ای | طراحی سایت | سایت سازان

نقشه سایت

زمانی که مخاطب به سایت شما مراجعه می کند وظیفه این شماست که مسیرهای مناسب را به او نشان دهید تا به خوبی محتوای سایت شمارا بررسی کند. برای این منظور شما نیاز به یک نقشه ی سایت مناسب دارید. مطمئن شوید که لینک های مهم طراحی سایت در مکان های مناسب و قابل‌دسترسی قرارگرفته باشند. بهترین مکان ترجیحا قسمت بالا، سمت راست صفحه است زیرا این نقطه اولین قسمتی است که مخاطبان به آن توجه می کنند. از منوهای مختلف در راست و چپ صفحه استفاده کنید. تا جایی که می توانید به نقاط مختلف سایتتان لینک دهید. به مخاطبان خود این امکان را بدهید که از هر نقطه از سایت به‌تمامی قسمت های دیگر دسترسی داشته باشند. معمولا نمی توانید پیش‌بینی کنید که مخاطب در سایت به دنبال کدام قسمت از سایت می‌گردد. همچنین سعی کنید در قسمت پانویس طراحی سایت، دوباره لینک های مهم را قرار دهید.

نکات مفید در مورد طراحی سایت موثر

استفاده از بهترین تصاویر

امروزه کاربران از مانیتورهایی با انواع وضوح صفحه استفاده می کنند. محدوده وضوح تصویر دستگاه های مختلف از ۴۸۰*۶۴۰ تا ۷۶۸*۱۰۲۴ و حتی بالاتر است. وظیفه ی شما این است که تمامی این محدوده را پوشش داده و طراحی را متناسب با تمامی این محدوده انجام دهید. برای اعمال این موضوع بهترین روش، طراحی با استفاده از رابطه ی درصدی بین ابعاد تصویر، بجای روش مشخص کردن تعداد پیکسل های تصویر است.

سازگاری با مرورگرها

مطمئن شوید سایت شما با مرورگرهای مختلف سازگار است. سایت شما باید در مرورگر Netscape به همان خوبی که در مرورگر Internet Explorer دیده می شود به نمایش درآید.

استفاده از فونت هایی خوانا

بسیار پیش‌آمده که با طراحی سایت هایی مواجه شده باشید که با فونت‌هایی عجیب و رنگ هایی مثل صورتی روشن یا سبز طراحی‌شده‌اند. فقط با نگاه به فونت موجود در این سایتها متوجه می شوید که طراحی این سایت ها به‌هیچ‌عنوان حرفه‌ای نیست. هرگز از فونت های فانتزی و کمیک که ممکن است در بعضی رایانه ها قابل‌دسترسی نباشند استفاده نکنید. درصورتی‌که فونت انتخابی شما در رایانه ی مخاطب شما موجود نباشد رایانه از فونت پیش‌فرض استفاده خواهد کرد که اصلا برای سایت شما مطلوب نیست. پس سعی کنید از فونت های محبوب و پرکاربرد استفاده کنید. فونت های پیشنهادی من به شما Arial و Verdana است.
به حداقل رساندن استفاده از تصاویر به اعتقاد من گاهی اوقات ساده ترین طراحی برای سایت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. سایتی ساده اما بسیار مرتب طراحی کنید.طراحی وب سایت خود را با تصاویر بزرگ که بسیار بارگذاری سایت را طولانی می کند، در هم نریزید. در عوض می توانید هوشمندانه از جداول و آیکون‌های شکیل استفاده کرده و به این طریق نظر مخاطب را به سمتی که می خواهید جلب کنید. (نکته: مخاطب به محتوای سایت بیشتر از طراحی سایت اهمیت می دهد)
استفاده از فضاهای سفید سعی نکنید تمامی فضای سایت را با تصاویر، پس زمینه ها و نوشته ها پرکنید. با به حداقل رساندن استفاده از آیتم های گرافیکی و استفاده از فضاهای سفید سایت خود را ساده طراحی کنید. فضای سفید حس وسیع بودن و پاکیزگی را برای مخاطب تداعی خواهد کرد. برای مثال به فضای سفید موجود در این سایت توجه کنید!

نکات مفید در مورد طراحی سایت موثر

طراحی وب سایت حرفه ای | طراحی سایت | سایت سازان

چک کردن لینک ها و پیدا کردن لینک های خراب

همیشه قبل از بارگذاری سایت روی سرور از سلامت لینک های موجود در سایت مطمئن شوید. با استفاده از Dreamweaver شما می توانید باراست کلیک روی هر فایلی، در صفحه فایل های طراحی سایت با کلیک بر روی Check links، لینک های موجود را چک کنید. اگر این امکان را ندارید می توانید سایت را بارگذاری کرده سپس لینک های مختلف را با استفاده از Net Mechanic چک کرده و از سلامت آن مطمئن شوید.

 

در اینجا این مطلب آموزشی با عنوان نکات مفید در مورد طراحی سایت موثر به پایان رسید و ما امیدواریم این مطلب نیز مانند سایر مطالب مت افزار مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

تیم حرفه ای نت افزار با ارائه خدمات طراحی وبسایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نکات مفید در مورد طراحی سایت موثر