نرخ پرش سایت چیست؟

نرخ پرش سایت چیست؟

نرخ پرش سایت چیست؟

قبل از این که بخواهیم به عوامل کاهش نرخ پرش سایت بپردازیم بهتر است ابتدا با مفهوم نرخ پرش سایت آشنا شویم. برای تعریف مفهوم نرخ پرش بهتر است با یک مثال این مفهوم را توضیح دهیم. فرض کنید کاربری وارد سایت شما می شود و بدون آنکه بر روی لینک دیگری کلیک کند از وب سایت شما خارج می شود. زمانی که نرخ پرش وب سایت شما بالا باشد یعنی این که کاربرانی که وارد سایت شما می شوند از محتوای شما رضایت کافی را ندارند و با کلیک بر روی سایر لینک های وب سایت شما از وب سایت شما خارج می شوند، واضح است که کاهش نرخ پرش سایت به این معنی است که کاربران رضایت کافی را از وب سایت شما دارند.

افزایش خوانایی محتوا

از دیگر نکات مهم برای کاهش نرخ پرش سایت، خوانایی محتوای شما می باشد، در واقع هر چه محتوای شما دارای خوانایی بیشتری باشد بازدید کنندگان وب سایت شما تمایل بیشتری به مطالعه مطالب وب سایت شما خواهند داشت

نرخ پرش سایت چیست؟

و در نتیجه کمتر بر روی سایر لینک ها کلیک می کنند که این امر باعث کاهش نرخ پرش سایت شما می شود. برای خوانایی بیشتر می توانید از زیر عنوان ها نیز در متن خود استفاده کنید. استفاده از لیست های علامت دار نیز تاثیر زیادی بر روی خوانایی مطالب شما می گذارد. سعی کنید در متن خود کلمات کلیدی را بولد کنید تا تاثیر بیشتری بر روی خواننده بگذارد. به هیچ وجه همانند شکل زیر از یک سری متون پشت سر هم استفاده نکنید.

دوری کردن از پاپ آپ

از دیگر نکات مهم برای کاهش نرخ پرش سایت استفاده نکردن از پاپ آپ می باشد، بسیاری از کاربرانی که در فضای اینترنت فعالیت دارند معتقدند که پاپ آپ ها برای آنها بسیار اذیت کننده هستند و از آنها متنفر هستند، بنابراین شما نیز با استفاده کردن از پاپ آپ ها باعث کاهش رضایت کاربران می شوید. با استفاده نکردن از پاپ ها در محتوا و صفحات وب سایت خود میتوانید باعث رضایت کاربران و در نتیجه باعث کاهش نرخ پرش سایت شوید.

نرخ پرش سایت چیست؟

نرخ پرش سایت چیست؟

استفاده از دکمه های اقدام به عمل متناسب

از دیگر عوامل کاهش نرخ پرش وب سایت استفاده از دکمه های اقدام به عمل مناسب می باشد، با استفاده صحیح از این دکمه ها شما می توانید رضایت کاربران خود را افزایش دهید و در نتیجه باعث کاهش نرخ پرش سایت شوید. برای طراحی صحیح این دکمه ها بهتر است به گونه ای باشند که در کاربرد حداکثر در زمان ۳ ثانیه بتواند آن را مشاهده کند، این دکمه ها زمانی استفاده می شوند که شما در مطلبتان می خواهید کاربر را به سمت و سویی خاص و یا یک صفحه از وب سایت خود بکشانید.

بهینه سازی وبسایت

نرخ پرش سایت چیست؟

به روز نگه داشتن محتوا

از مهمترین عواملی که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش نرخ پرش سایت شما بگذارد به روز کردن محتوای سایت می باشد، اگر کاربری هر دفعه که وارد سایت شما می شود اطلاعات قدیمی را مشاهده کند بعد از چند بار از وب سایت شما خسته می شود و دیگر علاقه ای به مراجعه به وب سایت شما نشان نمی دهد به همین دلیل نرخ پرش وب سایت شما افزایش پیدا می کند و دیگر نمی توانید کاربران زیادی را جذب کنید. بنابراین بهتر است برنامه ای منظم را برای به روز کردن محتوای وب سایت خود داشته باشید تا باعث کاهش نرخ پرش سایت خود شوید.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

استفاده از کلمه کلیدی مناسب یکی دیگر از عوامل اصلی کاهش نرخ پرش سایت می باشد، به وسیله این روش می توانید نرخ پرش وب سایت خود را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید و همین طور رتبه خود را نیز در لیست موتورهای جست و جو بالا ببرید و کاربران بیشتری را جذب کنید. این روش برای وب سایت هایی که حالت فروشگاهی دارند و نیاز دارند که کاربران بسیار زیادی را جذب کنند تقریبا واجب است چرا که طبق آماری که شرکت گوگل منتشر کرده است تقریبا ۹۷ درصد از آمار جست و جوی این موتور جست و جو بستگی به کلمه کلیدی دارد که شما انتخاب کرده اید. با این کار هم کاهش نرخ پرش سایت را خواهید داشت.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

نرخ پرش سایت چیست؟

جذب کاربران درست

یکی از مواردی که برای بسیاری از افرادی در زمینه طراحی سایت پیش می آید این است که با این که محتوای فوق العاده ای دارند و سایر روش های کاهش نرخ پرش سایت را نیز رعایت می کنند با این حال باز هم نرخ پرش سایت آنها زیاد است و نمی توانند دلیل این مشکل را پیدا کنند. این مشکل معمولا زمانی رخ می دهد که کاربران شما به اشتباه وارد سایت شما شده اند و در واقع کاربران اشتباهی را جذب کرده اید، گاهی اوقات کاربر به دنبال یک موضوع خاص می باشد و طبق دسته بندی های سایت شما وارد سایت شما می شود ولی نتیجه دلخواه خود را پیدا نمی کند به همین علت است که کاربر با کلیک بر روی لینک دیگری از وب سایت شما خارج می شود و شما موفق به کاهش نرخ پرش سایت خود نمی شوید.

 فوق العاده استفاده از توضیحات متا

توضیحات متا عامل دیگر کاهش نرخ پرش سایت هستند. حتما تاکنون عبارت توضیحات متا را شنیده اید، این توضیحات همان چند خط توضیحاتی است که معمولا در زیر آدرس وب سایت در لیست خروجی موتورهای جست و جو نمایش داده می شود. شاید در نگاه اول گمان کنید که استفاده از این توضیحات تاثیر چندانی بر کاهش نرخ پرش وب سایت نداشته باشد اما چنین نیست و این عامل تاثیر بسیار زیادی بر جذب کاربران برای وب سایت دارد.

نرخ پرش سایت چیست؟

هدر و فوتر مناسب برای هر وب سایت چیست؟

هدر و فوتر مناسب برای هر وب سایت چیست؟

هدر و فوتر مناسب برای هر وب سایت چیست؟

هدر و فوتر هر صفحه وب سایت شما، می تواند اطلاعات  مهم مورد نیاز کسب و کار شما را پوشش دهنند که اگر به خوبی سئو و بهینه سازی شوند به شما کمک می کنند تا قسمت جستجوی خود را در صفحات نتایج جستجو برجسته کنید.

 

اطلاعات مهم کسب و کار شما می تواند به سادگی و با بهینه سازی مناسب به عنوان قسمتی غنی در پاورقی وب سایت گنجاده شود. البته اگر وب سایت شما برای موتورهای جستجو تازه باشد این قسمت غنی و طرح های نشانه گذاری شده می تواند تهدید آمیز باشد. پاورقی وب سایت بهینه سازی شده می تواند با تبعیت از قوانین کسب و کار در شناسایی سایت شما به موتورهای جستجو بسیار موثر باشد. همچنین به قابلیت استفاده و توسعه تغییرات کمک می کند.

نیازی نیست اطلاعات کسب و کار خود را در تمام صفحات برجسته کنید. کافی است آنها در صفحه اصلی وب سایت شما در دسترس باشند. در حقیقت هر آنچه را که به عنوان سیگنالی برای دیده شدن توسط کاربر و یا برای الگوریتم های گوگل که صفحات وب را بر اساس کیفیت، تخصص و اعتماد، ارزیابی می کنند ارسال کنید، حرکتی معقول در یک تجارت قانونی است

هدر و فوتر مناسب برای هر وب سایت چیست؟هدر و فوتر مناسب برای هر وب سایت چیست؟

نکته

 • *  اگر تجارت شما عضوی از انجمن بازرگانی یا حرفه ای باشد جزئیات عضویت شما از جمله هر شماره ثبتی که داشته باشد باید ارائه شود. همچنین باید مقررات فروش از راه دور را که شامل اطلاعات لازم برای تجارت های آنلاین است، در نظر بگیرید.

اگرچه همه ما اطلاعات بیشتری را در ایمیل و زیر نویس وب سایت هایمان نمایش می دهیم اما فکر می کنم جمع آوری این اطلاعات در یک صفحه و توضیح اینکه چرا کاربران آنجا هستند مفید و  مناسب باشد.

هدر و فوتر مناسب برای هر وب سایت چیست؟

نقش محتوا در سئو، محتوا در سئو فقط محتوای متنی نیست!

نقش محتوا در سئو، محتوا در سئو فقط محتوای متنی نیست!

نقش محتوا در سئو، محتوا در سئو فقط محتوای متنی نیست!

 

 

مدت هاست که اهمیت محتوا در وب سایت ها بر همگان ثابت شده و تلاش همگانی فعالان عرصه وب ، جذب مخاطب به مفهوم عام می باشد . زمانی در عرصه بازاریابی ، تاکید زیادی روی بازاریابی از طریق تولید محتوا می شد . تلاش های مذکور نیز در همین راستاست . مشکل این است که یک باور غلط توسط بسیاری از افراد در این زمینه وجود دارد و آن این است که محتوا یعنی متن و مقاله ؛ به عبارتی تصور می کنند که هرچه مطالب زیاد تر تولید کنند ( به طور مشخص تولید URL و صفحه در سایت ) ، در راستای سئو اصولی گام برداشته اند . اما به شما می گوییم که تولید صفحات زیاد به معنی سئو حرفه ای نیست .

نقش محتوا در سئو، محتوا در سئو فقط محتوای متنی نیست!

بهتر آن است که صفحه ورود کاربر یا همان صفحه هدف که از آن تحت عنوانLanding Page یاد می شود و در گوگل رتبه می گیرد ( google page rank ) را با محتوای درست ، مرتبط و با کیفیت پر کرد تا بهره وری سایت بالا برود . برخی اقدام به ساخت صفحات فرعی و درج مطالب بسیار زیاد در فضایی مانند وبلاگ وب سایت می کنند . البته عموماً نارضایتی هایی هم دارند که این کار به شکل مطلوب موثر واقع نشده است . دلیل آن است که به مخاطب دقیقاً همان چیزی که می خواسته را ارائه نکرده اند . مخاطب خواهان داشتن همه اطلاعات مفید و مورد نیاز به شکل خلاصه می باشد . از این رو ، بهتر است به جای پرداختن به پیشینه محصولات و شهر تولید کننده و امثال این اطلاعات غیر مفید در صفحات فرعی ، همان صفحه هدف را با ابزار مورد نیاز مشتری پر کنیم . مثلاً در سایت های فروشگاهی ، فیلترهای مورد نیاز مشتری باید قرار داده شود تا مشتری بتواند به آسانی به محصول مورد نظر خود برسد .

نقش محتوا در سئو، محتوا در سئو فقط محتوای متنی نیست!

اگر صفحاتی که صفحات هدف نیستند را در معرض حجمی از محتوا قرار دهیم ، گامی رو به جلو و در راستای محبوبیت مطالب و صفحات و به طور کلی سایت بر نداشته ایم .

اگر این پرسش وجود داشته باشد که محتوا چیست ، باید گفت محتوا ( در وب سایت ) هر چیزی است که مخاطب وب سایت را بهره مند کند . یعنی هدف هر محتوا از هر نوع در سایت ، باید این باشد که مخاطب را به خواسته اش برساند . این محتوا می تواند متن ، ویدیو ، صدا یا همان پادکست ، عکس ، جدول ، نمودار و هر چیز دیگر باشد . همین که بپذیریم محتوا فقط متن نیست کافی است . گاهی اوقات یک عکس یا اینفوگرافی ، بسیار بهتر از یک متن بلند بالا برای کاربر مفید واقع می شود . لذا باید به این نکته توجه داشت که تعریف محتوا در وب سایت را نباید محدود به متن و مقاله دانست .

باید این نکته را مد نظر داشت که محتوا به دو دسته مفید و غیر مفید تقسیم می شود . محتوای مفید یعنی محتوایی که به کار کاربران یک وب سایت مفروض بیاید و آنان را بهره مند سازد و در مسیر آگاهی بخشی یا رفع نیاز آنان گام بردارد . مثلاً یک وبسایت ادبی ، باید در زمینه ادبیات فعالیت کند و کام مخاطب را از محتوای ادبی سیراب کند . حال اگر همین وب سایت به مطالبی مانند مقالات علمی درباره حشرات جنگل آمازون بپردازد ، حتی اگر محتوای با کیفیت و موثقی تولید کرده باشد ، با توجه به موضوع وب سایت ادبی ، کاری غیر مفید کرده و در واقع محتوای غیر مفید تولید کرده است . پس از این همه توضیح ، در بیانی خلاصه می خواهیم بگوییم اگر یک وب سایت مطالب غیر مرتبط با موضوع خود تولید کند ، ره به بیراهه برده و با قدرت می توان گفت نام این کار ، سئو نیست .

نقش محتوا در سئو، محتوا در سئو فقط محتوای متنی نیست!

شاید یکی دیگر از تصورات غلط در این زمینه ، تصوری باشد که به زیاد بودن و طولانی بودن مطلب می پردازد . واقعیت این است که محتوای طولانی ، پتانسیل بالایی برای فراری دادن مخاطب دارد . حتی ممکن است با دیدن حجم مطلب ، اقدام به بازدید از مطلب نشود . پس نتیجه این که محتوا باید از لحاظ مقدار هم استانداردهایی را رعایت کرده باشد .

یک تذکر خیلی کوتاه می دهیم و آن این که به یک عنصر روانی باید توجه داشت . یعنی می خواهیم بگوییم واقع بین باشید و انتظار نداشته باشید که بتوانید به صورت صد درصدی رضایت همه کاربران ورودی به وب سایت خود را جلب کنید . افراد با انگیزه و اهداف متفاوت وارد سایت می شوند و این که بخواهیم همه رضایت همه مخاطبان را جلب کنیم ، تقریباً ممکن نیست .

در پایان اگر بخواهیم متر و معیاری برای کیفیت محتوای تولیدی معرفی کنیم ، باید بگوییم معیار ، رفع نیاز مخاطب / کاربر است . باید مخاطب در صفحات سایت شما ماندگاری داشته باشد . اگر کاربر زمان زیادی را در وب سایت شما صرف کند ، می توان گفت user engagement یا همان درگیر شدن مخاطب در وب سایت رخ داده است . حال تصور کنید این درگیری و بهره برداری از مطالب ، همراه شود با استاندارهای سئو که در بالا در رابطه با تولید محتوای سئو به آن اشاره شد ؛ در اینجا می توان گفت شما یکی از گام های لازم در راستای بهینه سازی وب سایت یا search engine optimization  را با موفقیت برداشته اید .

نقش محتوا در سئو، محتوا در سئو فقط محتوای متنی نیست!

هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

 

 

 

در طراحی سایت و سئو آن، مسئله ای که بارها و بارها ذهنمان را درگیر خود می کند، یافتن برترین رویکرد برای بهینه سازی موتور های جستجو است. در حقیقت، هیچ روش مشخصی برای اجرای این کار وجود ندارد! با توجه به تغییر روندهای موتور جستجو برای رتبه بندی وب سایت، خیلی مهم است که به سایر منابع ترافیکی متصل شویم. این تنها به معنای تغییر چند کد ساده در قسمت انتهایی وب سایت شما نمی باشد. مسئله بسیار فنی تر از این ها است و ما در این مطلب، در خصوص مراحل مورد نیاز برای  تغییر بهینه موتور جستجو با شما سخن خواهیم گفت. البته ممکن است تحت برخی شرایط، به کمک توسعه دهندگان وب نیاز داشته باشید.

هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

گام نخست: منحصر بفرد بودن

بارها و بارها در گوکل تاکید شده از محتوایی برای وب سایتتان استفاده کنید که خاص و منحصر بفرد باشند. این روزها باب شده بسیاری از متون و محتوای شما را افراد دیگر کپی نموده و در وب سایت خود منتشر می کنند. گوگل بسیار زیرک تر از این ها است و بلافاصله مطالب تکراری را تشخیص داده و وب سایت شما را در رده های بسیار پایین تری رتبه بندی خواهد کرد. برای از بین بردن این چالش، چند رهنمود برای تألیف محتوای منحصربفرد ارائه می دهیم:

هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

 • محتوایی برای وب سایت تولید کنید که برای مشتریانتان جالب و تحسین برانگیز باشند: برای نمونه، چنانچه در خصوص پمپ های تخلیه در شهر سیدنی مطلب تولید می کنید، تنها به مطالبی اکتفا کنید که نشان دهنده تبحر شما در این رشته باشد. مطالبی که کار شما را با ارزش تر از سایرین نمایش دهد.
 • تصاویر، ویدئوها و متون منحصر بفرد را لابلای مطالبتان وب سایت بگنجانید: این کار ارزش بیشتری در گوکل خواهد داشت و همچنین اعتماد بیشتر مشتریانتان را به دنبال دارد. با این کار، نرخ تبادلات نیز افزایش می یابد. به گونه ای که مثلا اگر ده بازدید کننده از وب سایت شما وجود داشته باشد، هشت نفر آن ها مطالب شما را در سطح بالاتری ارزیابی کرده اند و به سایرین پیشنهاد می دهند از وب سایت شما بازدید کنند. این همان افزایش تجربه کاربری است.
 • هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

گام دوم: کلیدواژه های اصلی متن را فهرست بندی کنید

این یکی از مهم ترین مباحث امروزی است. به خصوص همگام با تغییراتی که در الگوریتم های گوگل رخ می دهد، اهمیت این مسئله چندین برابر می شود. برخی از کارشناسان سئو معتقدند که تعداد کلیدواژه های اصلی در متن بایستی حداقل ده درصد از کل واژگان متن را شامل شود. کارشناسان معدودی نیز به دو درصد از کلیدواژه ها اکتفا کرده اند. این کلیدواژه ها هستند که به متن شما جهت می دهند. هنگامی که کلید واژه های متن اصلی را انتخاب می کنید، بایستی چند نکته اساسی را مد نظر بگیرید:

 • صفحه وب سایت شما با توجه به نیازهای کاربرانتان طراحی شده، پس بهتر است کلیدواژه ها نیز دربردارنده مطلب مورد نظر کاربران باشند.
 • کلید واژه ها همیشه در پاراگراف اول متن نمایان می شوند.
 • کلیدواژه ها در قالب URL سایت می باشند.
 • محتوای تولید شده بایستی حول موضوع اصلی کلیدواژه ها ساماندهی شوند.
 • کلیدواژه ها اغلب به صورت پررنگ تر در متن ظاهر می شوند.
 • کلیدواژه ها در قسمت هِدر متن قابل مشاهده اند.

 

 • سئو و طراحی سایت

 

گام سوم: قابلیت دسترسی به خزنده ها

برخی از شما فراموش می کنید گوگل یک ربات است نه انسان! بهترین روش برای ارزیابی یک مطلب وب سایت، نگاه کردن به آن از دیدگاه گوگل می باشد. به این معنی که همیشه به دنبال متون واضح و پرمحتوا باشید.به هنگام بهینه سازی وب سایت خود بهتر است این موارد را مد نظر داشته باشید:

هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

 • محتوا منحصربفرد باید باشد. چنانچه محتوایی را تولید کرده اید که برای دومین بار در هر دو صفحه تکرار شده است، یکی از این محتوا را حذف نموده و آنرا به صورت منحصربفرد در یک صفحه قرار دهید.
 • بهتر است محتوای صفحه را حداقل با چهار بار کلیک کردن در قسمت هوم پیچ دریافت کرد. این بدین معناست که گوگل، وب سایت شما را در رتبه های بالاتری قرار خواهد داد.
 • فایل متنی txt ، خزنده ها را بلاک نمی کند.
 • ابعاد اجزای اصلی متن را مد نظر بگیرید:
 • عنوان کمتر از هفتاد و پنج کاراکتر
 • URL کمتر از نود کاراکتر
 • متا تگ ها کمتر از یکصد و شصت کاراکتر
 • طراحی سایت و سئو آن

 

گام چهارم: در دسترس بودن دستگاه های چند جانبه

این همان مرحله ایست که در بهینه سازی وب سایت شما مورد غفلت قرار می گیرد. با این که آخرین مرحله بهینه سازی است ولی در واقع، مهم ترین مرحله محسوب می شود. این روزها با پیشرفت صنعت موبایل و تلفن های هوشمند ،تقریبا پنجاه درصد از جستجوی های اینترنتی از طریق تلفن های همراه صورت می گیرد. هر آنچه که باید انجام دهید به ترتیب ذیل می باشد:

هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

طراحی موبایل پسند وب سایت: همواره این نکته را به یاد داشته باشید که وب سایتتان به صورت موبایل پسند طراحی شود. وب سایت شما بایستی دارای شماره تلفن همراه، نام و محتوای کامل باشد. هیچ چیز بدتر از این نیست که کاربری ساعت ها در وب سایت شما از طریق تلفن همراه خود جستجو کند و نتواند مطلب مورد نظر را بیابد. بدتر این که به وب سایت دیگری مراجعه خواهد کرد!

هماهنگی بین شبکه های اجتماعی: همگام با تغییر و تحولات شبکه های اجتماعی و محبوبیت بیش از حد آن ها در بین کاربران ، شما هم دوست دارید مطالب وب سایتتان به گونه ای باشند که در بین همه شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارده شوند. در همین راستا سعی کنید محتوای خود را در همه شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، توییتر و یا لینکدین به اشتراک بگذارید.

مطمئن شوید که صفحه وب سایتتان ارزش اشتراک گذاری دارد. یعنی هم از نظر بازدیدکنندگان و هم از نظر مشتریان ثابت ارزش اشتراک گذاری را دارد.

اهمیت سئو در طراحی سایت

اهمیت سئو در طراحی سایت

اهمیت سئو در طراحی سایت

 

 1. اطمینان از جذابیت و کاربر پسند بودن سایت برای موتورهای جستجو :

یکی از نکات مهم در زمینه طراحی سایت، ارتباط با کاربر می باشد. به عبارت ساده تر، باید سایتی طراحی کنید که طراحی اولیه و قسمت های مختلف آن مورد پسند کاربران و موتورهای جستجو باشد.

به طور مثال بارها در مقالات گذشته راجع جذابیت سایت از دیدگاه کاربران و موتورهای جستجو صحبت کردم. یکی از موارد بحث ریسپانسیو بودن سایت است که در میزان جذب کاربران موبایلی و فروش محصولات، بسیار موثر است.

اهمیت سئو در طراحی سایت

بهینه سازی سایت به منظور استفاده در موبایل، تبلت و دیگر دستگاه ها، فرصت مناسبی برای بهبود سئو و ارتقاء رنکینگ سایت به وجود می آورد. چون شما دوستان عزیزم خوب می دانید که گوگل به میزان کاربران موبایلی هدایت شده به یک وبسایت توجه کرده و آن را در رتبه بندی سایت لحاظ می کند.

آمارهای زیر به شما نشان خواهد داد که بهینه سازی سایت برای موبایل چه فاکتور مهمی است:

۶۱% از کاربران هنگامی که نتوانند به سرعت به هدف مورد نظرشان برسند، به سایت دیگری خواهند رفت.

۵۷% از کاربران بیان کردند که احتمال کمتری دارد به سایتی که برای موبایل بهینه نشده باشد، مراجعه کنند.

۶۷% از کاربران نیز بیان کردند که ترجیح می دهند از سایتی خرید کنند که برای موبایل بهینه شده باشد.

 1. کشف و استفاده از بهترین فرصت ها برای تولید محتوا :

شما دوستان عزیزم می دانید که تولید محتوا مهم ترین قدم برای شروع کسب و کار در فضای مجازی است، زیرا موتورهای جستجو، سایت شما را با تولید محتوا می‌شناسند.

در حقیقت با تولید محتوای مناسب، ترافیک و بازدید سایت را می توان به راحتی بالا برد. اما چالش اصلی که مدیران یک سایت در مورد تولید محتوا با آن دست به گریبان هستند، شکل و نوع تولید محتوا است.

اهمیت سئو در طراحی سایت

بهتر است بدانید که اولین گام در طراحی سایت و یا ایجاد یک کسب و کار اینترنتی تولید محتوای مناسب و کاربرپسند می باشد. تولید محتوا در طراحی و توسعه سایت از با اهمیت ترین مباحث محسوب می شود.

 1. بروزرسانی و بهینه سازی محتوای صفحات، متا دیتا و موقعیت سایت :

هر تغییری که در سایت خود ایجاد می کنید، به منزله کار بر روی بهینه سازی و بروزرسانی آن می باشد. توجه به این مسئله که سایت شما چگونه در بازدید عموم قرار بگیرد بسیار مهم است، زیرا کاربران با نگاه به سایت یا جذب آن می شوند و یا از آن خارج می شوند.

مهمترین مسئله در جذب مشتری تاثیری است که شما بر روی مشتریان خود می گذارید. مهمترین نکته در جذب مشتری استفاده از تکنولوژی های روز دنیا است. به طور مثال بحث Responsive بودن سایت که ربات های گوگل و دیگر موتورهای جستجو به آن اهمیت و اولویت می دهند.

به عبارت دیگر طراحی وب سایت رسپانسیو، متشکل از یک URL و کد واحد برای لپ تاپ، موبایل، تبلت و دسکتاپ می باشد و باعث افزایش سرعت پیمایش و رتبه بهتر صفحات می شود.

یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی و بهینه سازی سایت استفاده از متا دیتا می باشد. در میان متا تگ‌ها، متا تگ توضیحات از اهمیت بالایی برخوردار است. تگ توضیحات در واقع چکیده‌ای از محتوای سایت را ارائه می دهد که از چشم بازدیدکنندگان پنهان است و فقط برای درک بهتر موتورهای جستجو استفاده می شود.

شاید در ظاهر این تگ اهمیت بالایی نداشته باشد، اما گوگل در مواجه با سایت شما به بخش توضیحات یا Description نیز سر می زند تا محتوای سایت شما را مورد مطالعه قرار دهد.

اهمیت سئو در طراحی سایت

 

 1. بهره وری حداکثری از محتوای خارج صفحه :

شاید تاکنون عبارت محتوای خارج از صفحه را نشنیده باشید. این اصطلاح به محتوایی گفته می شود که در خارج از صفحه و یا سایت شما باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت می شود. حال این محتوا می تواند یک لینک ، ویدئو ، یک فایل یا کلیپ تبلیغاتی باشد.

اکثر وب‌‌ سایت‌‌ ها برای موفقیت در زمینه سئو سایت، تنها به مراحل پایانی چرخه تولید محتوا توجه می‌‌کنند، این ‌یک اشتباه رایج است که بسیاری از طراحان وب ‌سایت‌‌ مرتکب آن می‌‌شوند.

به نظر می‌‌رسد که وب‌‌ سایت‌‌ ها به ابتدای چرخه تولید محتوا (تولید محتوای آموزنده و غنی از اطلاعات مفید) توجهی ندارند. تمام توجه خود را معطوف به انتهای چرخه تولید محتوا (جذب ترافیک و جذب حداکثری مخاطب) می‌‌کنند.

بنابراین کنترل مداوم و دقیق هرگونه جزئیات در کار می تواند به افزایش تعداد مشتریان یک شرکت تجاری آنلاین کمک کند. برای مثال موارد ذیل می تواند در جذب مشتری به شما کمک کند:

اهمیت سئو در طراحی سایت

قالب و طرحی که برای سایت به کار می گیرید به روز باشد.

هزینه هایی که تنظیم می کنید و نحوه پرداخت وجه به صورت دقیق در سایت صورت گیرد.

درجه آسانی و وضوح مسیری که مشتری از ابتدا تا پایان خرید باید در سایت طی کند را بارها بررسی کنید.

رنگ و طرحی که برای کالا استفاده می کنید هارمونی داشته باشد.

سیاست گذاری هایی که اعمال می شود برای مثال گارانتی، امکان برگشت مبلغ و یا برگشت کالا را دقیق و بدون درنگ انجام دهید.

مطالبی که به عنوان تیتر در سایت قرار می دهید، بسیار دقیق و هدفمند طراحی و انتخاب شده باشند.

 1. گسترش کسب و کار اینترنتی :

هر گاه پروژه ای در زمینه کسب و کارهای اینترنتی انجام می شود باید به فکر گسترش آن نیز بود. شاید در ابتدای راه، انجام هزینه های بیشتر برای کسب و کار، غیر منطقی باشد، اما بعد از مدتی و با رونق کسب و کارتان می توانید فازهای بعدی پروژه را طراحی و پیاده سازی کنید.

انجام پروژه های بزرگ مستلزم کار بر روی انواع تکنولوژی های جدید و مفید سایت می باشد. همچنین توجه ویژه به امنیت سایت می تواند در کیفیت سایت طراحی شده بسیار تاثیر گذار باشد. شما دوستان عزیز می دانید که امنیت یکی از فاکتورهای سئو سایت است.

اهمیت سئو در طراحی سایت

11 نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

۱۱ نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

۱۱ نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

 

 

 

۱٫ قبل از نوشتن فکر کنید

در مورد پیام محتوای خود فکر کنید. محتوای اصلی نوشته شما چیست و پیرامون چه پرسشی می گردد. هدف از نوشته شما چیست؟ بعد از خوانده شدن مطلب توسط کاربران چه انتظاراتی از آنها دارید؟ قبل از شروع نوشتن به تمامی این پرسش ها پاسخ دهید.

۲٫ درباره موضوعی بنویسید که کاربران زیادی به دنبال آن هستند

قبل از اینکه شروع به نوشتن درباره موضوعی کنید، از خود بپرسید که چه کسی این مطلب را می خواند؟ خیلی از نویسندگان مطالبی را منتشر می کنند که هیچ خواهانی ندارد و هیچ دلیل و استراتژی پشت آن نهفته نیست. آنها فراموش می کنند که این مطالب برای کاربران انسانی نوشته شده و صرفا برای ارتقا سئو، گوگل و سایر موتورهای جستجو می نویسند. هنگامی که قصد نوشتن می کنید ارزش بالایی را برای خوانندگان خود در نظر بگیرید. چه چیزی شما می توانید به آنها بگویید که فرد دیگری از عهده آن خارج است؟ چه چیزی سرویس شما را مجزا از دیگران می کند؟ چه اطلاعاتی را می توانید با آنها به اشتراک بگذارید که سایت دیگری آن را منتشر نکرده است؟

۱۱ نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

درباره مباحثی بنویسید که وبسایت های مشابه، اطلاعات ناقصی را درباره آن منتشر کرده یا اصلا تاکنون منتشر نکرده اند. جزییات بیشتری را درباره مهمترین مسائل کسب و کار خود بیان کنید تا تفاوت شما با دیگران نمود پیدا کند. نوشتن یک مطلب سئو به پر طرفدار بودن آن نیز بستگی دارد. مطلبی می تواند ارزش سئو داشته باشد که کاربرانی در اینترنت به دنبال آن باشند.

۳٫ ساختار مطلب خود را مشخص کنید

هر یک از پست های سایت می بایست دارای بخش های زیر باشد:

 • قسمتی برای توضیحات ابتدایی
 • بدنه اصلی محتوا که شامل پیام اصلی آن می گردد
 • جمع بندی برای خلاصه کردن مهمترین مطالب مطرح شده در محتوا

هر یک از این سه قسمت را از ابتدا مشخص کرده و شروع به تکمیل آنها کنید. با طی کردن این مرحله چکیده ای از قالب کلی صفحه را دارید. حال می توانید شروع به نوشتن مطلب اصلی کنید.

۴٫ کلمات کلیدی را در ابتدای صفحه به کار برید

کلملات کلیدی را حتما در دو یا سه جمله ابتدایی صفحه به کار ببرید. این کار موجب اطمینان خاطر کاربر می گردد که مطلب درستی را برای مطالعه و پیدا کردن جواب سوال خود پیدا کرده است.

۱۱ نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

۵٫ از پاراگراف ها استفاده کنید

بسیاری از افراد از پاراگراف ها در متن نوشته خود استفاده می کنند. دقت داشته باشید که نبایست هر جمله جدید را در خط جدید شروع کنید، صرفا به این دلیل که متن شما زیباتر به نظر می رسد. همواره می بایست دلیلی برای شروع پاراگراف جدید وجود داشته باشد. هر پاراگرافی نیز باید درباره موضوع مشخصی باشد و قبل از شروع هر پاراگراف از این مسئله مطمئن شوید. مفهوم هر پاراگراف می بایست در یک جمله قابل بیان باشد. اگر بیان مفهوم آن نیازمند جملات بیشتری باشد، پاراگراف جدیدی باز کنید.

۶٫ از هدینگ ها استفاده کنید

هدینگ ها موجب ساختار بندی صفحه می گردند، بنابراین الزاما می بایست از آنها استفاده کنید. آنها در افزایش خوانایی و همینطور سئو صفحه بسیار موثرند. هدینگ ها به گوگل کمک می کنند تا مفهوم صفحه را بهتر درک کرده و از این رو موجب ارتقا رتبه سایت در نتایج جستجو می گردند. استفاده از زیر شاخه ها نیز موجب وضوح بیشتر مطلب برای کاربران شده و در نتیجه ساختار صفحه را بهبود می بخشد. دقت کنید که کلمات کلیدی یا مترادفات آن را در بعضی از زیر شاخه ها استفاده کنید. این جمله بدین معنی نیست که آن را در تمام زیر شاخه ها به کار ببرید، چرا که این کار موجب کاهش خوانایی متن توسط برای کاربران می گردد.

۷٫ از عبارات اشاره ای استفاده کنید

عبارات اشاره ای، عباراتی هستند که مخاطبان را ترغیب به خواندن ادامه آن می کنند. به عنوان مثال عباراتی مانند “اولا”، “ثانیا”، “نهایتا”، “با این وجود”، “مطمئنا” و “در واقع” از این دست هستند. همچنین کاربران معمولا به کلماتی مانند “بنابراین” و “در نتیجه” توجه زیادی نشان می دهند، چرا که میخواهند خلاصه مطلب را از این پاراگراف ها دریافت کنند. این عبارات همچنین در ساختار بندی صحیح متن، بسیار تاثیر گذارند.

۱۱ نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

۸٫ مطلب خود را قبل از انتشار در اختیار همکاران خود قرار دهید

قبل از انتشار هر مطلبی در صورت امکان آن را در اختیار دوستان یا همکاران خود قرار داده و از آنها بخواهید تا آن را مطالعه کنند و درک خود از آن را بیان نمایند. اشتباهاتی را که آنها به شما تذکر می دهند را جدی بگیرید و در صورت لزوم تصحیح کنید.

۹٫ طول مطلب را بهینه سازی کنید

حداقل از ۳۰۰ کلمه در متن محتوای خود استفاده کنید. گوگل نوشته های بلند را دوست دارد، اما اگر مطلب شما بسیار بلند باشد، باعث هراس بازدید کنندگان خواهد شد. پیشنهاد ما اینست که حول و حوش ۷۰۰ کلمه در مطالب صفحه بنویسید و کلمات کلیدی مورد نظر را در حدود یک درصد در متن صفحه به کار ببرید. بنابراین در متنی که دارای ۳۰۰ کلمه است تقریبا سه بار از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید.

۱۱ نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

۱۰٫ به مطالب قبلی لینک دهید

اگر در گذشته نیز مطلب مشابهی درباره مطلب حال منتشر کرده اید، حتما در طول متن صفحه به آن لینک دهید. این کار موجب افزایش اعتبار سایت شما درباره آن موضوع شده و همچنین گوگل نیز به لینک های داخلی مرتبط علاقه مند است. همچنین کاربران نیز احتمالا به مطالب گذشته شما حول آن موضوع علاقه مند بوده و این کار موجب نگه داشتن آنها در سایت می شود.

۱۱٫ به طور منظمی نسبت به انتشار مطالب جدید اقدام کنید

اضافه کردن مطالب کاربردی به صورت مرتب در وب سایت موجب زنده نگه داشتن سایت می گردد. گوگل سایت هایی را که فعال نیستند کمتر پایش می کند و به مراتب رتبه پایین تری به آنها می دهد.

۱۱ نکته مهم در نوشتن مطلب سئو

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

هدف از طراحی وب سایت
تفکر درباره هدف ایجاد یک وبسایت از مهترین نکات قبل از ایجاد وبسایت می باشد و اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که “هدف من از طراحی سایت چیست “.جواب سوال باید برای خودتان واضح باشد،اگر مغازه ای دارید و یا خرده فروش هستید هدف شما فروش محصولاتتان است.

در هنگام راه اندازی یک وب سایت اولین پرسشی که باید از خود بپرسید این است که ” هدف از طراحی وب سایت چیست؟” جواب این سوال کاملا واضح است. اگر شما خرده فروش هستید هدف شما فروش محصولاتتان است. اما اگر تمایل دارید که وب سایتی بروشور مانند داشته باشید، طراحی یک صفحه وب برای شما کافیست. این یک شروع خوب است . اما استفاده از افکار خاص تر و ویژه تر، در طراحی یک وبسایت مناسبتر به شما کمک خواهد کرد.

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

قبل از اقدام به طراحی سایت این سوالات در ذهن شما وجود دارد : چگونه محصولاتم را بفروشم؟چگونه ایده جدید برای فروش پیدا کنم؟به چه مقدار میتوانم فروش کنم؟آیا روشی برای افزایش فروش محصولاتم وجود دارد؟

ما به تمامی پرسش های شما پاسخ خواهیم داد اگر قبل از اقدام به طراحی سایت بصورت کامل هدف خود را تعیین نمایید.به عنوان مثال فروشگاه لباس دارید و میخواهید با ایجاد یک وبسایت فروش خود را افزایش دهید.ابتدا باید درک کاملی از سایت مورد نظر در ذهن خود داشته تا بتوانید ایده خود را به ما برسانید.بودن کسانی که برای طراحی سایت هزینه کردند ولی چون هدف مشخصی نداشتند با شکست مواجه شدند.

به عنوان نمونه سایتی ابتدا با هدف فروش لبنیات به خواسته مشتری راه اندازی شد.در ابتدای این کار ایده بسیار جالبی بنظر می رسید ولی چندی نگذشت که مشتری از ما خواست تا استراتژی سایت فروش لبنیات را به فروشگاه اینترنتی عوض کرده و پلاسکو و همچنین لوازم آرایشی و مواردی دیگر نیز به سایت اضافه کنید.

با وجود مخالفت های گروه طراحی سایت تبریز و همچنین مشاوره با مشتری به منظور تغییر ذهینت درباره ایده خود،موفق به اینکار نشدیم و طبق خواسته مشتری عمل کردیم.بعد از چند ماه مشتری به منظور انتقاد از فروش خود با ما تماس گرفت .منتظر بودیم!مشتری بعد از دلسرد شدن از سایت خود حتی به تمدید دامنه و هاست خود نپرداخت.

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

بله دوستان داشتن هدف یکی از مهمترین مسائل در ایجاد یک وبسایت می باشد

مخاطبان شما
مخاطبان من چه کسانی هستند؟این سوالی هستند که بعد از ایجاد هدف باید آن را در نظر داشته باشیم.آیا مخاطبان من کاربران کودکان ونوجوانان هستند؟و یا شرکت های دولتی و غیر دولتی؟و یا همه افراد؟

همیشه سعی کنید بمنظور نزدیک شدن به هدف خود مشتریان و مخاطبان خود را قبل از طراحی سایت شناسایی کنید تا سایتی کاربر پسند برای بازدیدکننده ها فراهم شود.پس هدف خود را از بازاریابی مشخص کرده و انتظار این را هم نداشته باشید همه افراد از شما خشنود باشند.

لوگو و نام تجاری مورد نیاز
ممکن است در ابتدای کار نام تجاری بسیار قوی برای خود داشته باشید ،اما اگر اینطور نباشد شرکت طراح وبسایت شما باید لوگو و نام تجاری برای شما طراحی کند و آن را در سایت شما قرار دهد.

یک نام تجاری عالی اگر بصورت کاملا صحیح استفاده شود می تواند احساس اطمینان را در مشتریان شما بوجود آورده و این اطمینان را به آنها خواهد داد که شما در زمینه خود یک شرکت کاملا حرفه ای هستید

به عنوان نمونه می توانید به برند هایی توجه داشته باشید که اگر با چند برند دیرگ کنار هم باشند شما آن برندن مشهور مورد نظر خود را انتخاب خواهید کرد چون کاملا برای شما احساس اطمینان داده و شناخته شده است.میتوان گفت که حاصل احساس شناخت اعتماد است.

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

همه ما بطور طبیعی به کسانی اعتماد می کنیم که قبلا شناخت از آنها داشته باشیم ،شناخته شدن نام تجاری نیز بدین گونه است و مشتریان به سایتی که شناخته شده باشد بیشتر اطمینان میکنند.شما باید نام تجاری خود را در هرجایی که میتوانید استفاده کنید مانند:کارت ویزیت،بروشورها،لباس کارکنان،جشنواره ها و…. . چه چیزی بهتر از این است که مشتری قبلا نام تجاری یا همان لوگو شمارا دیده باشد؟

بودجه شما
قبل از انجام طراحی سایت به بودجه خود توجه داشته باشید . بودجه شما بخش مهمی از تعیین موفقیت شماست.شما هرچه بودجه بیشتری داشته باشد در نتیجه میتوانید سریع تر و با درآمد بیشتر به هدف خود برسید.البته غافل نشوید که باید باید بودجه خود را مدیریت کرده و طبق نیازهایتان و با برنامه ریزی استفاده کنید.

شما باید در نظر داشته باشید که چه کاری میخواهید انجام دهید و چه مقدار هزینه برای اینکار لازم است.اگر هدف کلی و بالایی را دنبال می کنید باید در ابتدای کار به فکر لوگو اختصاصی،بروشور های تبلیغاتی و دیگر موارد برای برندسازی را باشید تا هزینه ای که می کنید بی نتیجه نماند.

برای هدف های بزرگ خود عجله نکنید!اگر بودجه کافی برای اهداف خود را ندارید بهتر است با عجله جلو نروید چون با اینکار فقط پول خود را هدر خواهید داد.گروه طراحی وبسایت تبریز در ابتدا با تمامی مشتریان که درخواست طراحی سایت را دارند مشاوره کرده و شما را با تمامی نکات که قبل از ایجاد یک وبسایت باید بدانید آشنا خواهد کرد.همچنین ناگفته نماند که سایت شما طبق هزینه ای که خواهید کرد طراحی خواهد شد و همه چیز به خود شما بستگی خواهد داشت.

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

مطالب و محصولات
مطالب و محتوای خوب یکی دیگر از رموز پیروزی شما میباشد به این دلیل که مشتریان در ابتدا باید بدانند که به چه دلیل در سایت شما هستند و دنبال چه چیزی هستند.شما اگر مطالب و محتوای صحیح در وبسایت خود درج نکرده باشید لذت یک وبگردی را از کاربران خود گرفته و آن هارا از سایت خود بیزار نموده اید.این سخن همیشه یادتان باشد که کاربر لطف کرده و به سایت ما آمده است .مثالی در این مورد میزنیم:
وقتی مهمانی قرار است به خانه شما بیاید، تمام اقدامات لازم را برای آن مهمان را انجام خواهید داد.این اقدامات از قبیل رسیدگی به خود و منزل ایجاد یک فضای زیبا و مناسب از همه مهمتر یک پذیرایی خوب می باشد که این اقدامات هرچه بهتر صورت گیرد مهمان نیز احساس راحتی و خوشی بیشتری را خواهد داشت و اگر این مسائل را نادیده بگیریم شاید دیگر آن مهمان را در خانه خود نبینیم!

بازدیدکننده نیز همینگونه است.سعی کنیم در سایت خود از محتوای خوب و رضایت بخش بازدیدکننده عکس های زیبا و خاص و یا ویدیو های کاربر پسند استفاده کنیم تا بار دیگر این مهمان گرانبها را در سایت خود ببینیم!

اهمیت بهینه شدن سایت( سئو )و قرار گرفتن در صفحات اول گوگل
سئو یک بحث تمام نشدنی و بسیار شیرین می باشد که ما در مطلبی که مختص این علم ایجاد شده است بطور کامل به توضیح و اهمیت بهینه سازی سایت اشاره کرده و نقش مهم این ابزار قدرتمند را کاملا به نمایان گذاشته ایم.

سئو یکی از بهترین روش های تبلیغات سایت شما در اینترنت می باشد که توصیه می شود قبل از طراحی سایت بودجه ای مختص این علم با ارزش کنار گذاشته شود.در دنیای ما همه چیز درحال روی آوردن به ربات و اینترنت است بطوری که افرادی هستند که صبح زود از خواب بلند شده و حوصله خرید نان برای صبحانه را ندارد .این افراد با رجوع با موتور جتسجوگر گوگل و با جستجوی کلمه “خرید نان بربری در تهران “اهمیت وجود اینترنت را دوچندان می کنند.شاید به ذهن کمتر کسی رجوع کند که میتوان از اینترنت نان هم خرید!اما این عمل ممکن است.

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

باتوجه به مثال بالا اگر فردی این کلمه را جستجو کند از همان لینک های صفحه اول چند تایی را باز کرده و اگر خرید بصورت آسان انجام گیرد این خرید را انجام خواهد داد و اگر از نان این سایت راضی بوده باشد دفعات بعد به احتمال زیاد نام آن سایت در خاطرش باقی خواهد ماند و آنرا به دوستان خود نیز توضیه خواهد کرد.چه چیزی بهتر از این و چه چیزی بهتر از برند شدن.

به چه میزان میتوانید زمانتان را به وب سایتتان اختصاص دهید؟
برای سایت خود وقت بگذارید.هرچقدر که در توان دارید این عمل رابطه مستقیمی با موفقیت سایت شما دارد.

قبل از شروع طراحی وب سایت این نکات را بدانید

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

 

 

 

هنگامی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع می گردید حتما متوجه شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی صفحات وب به این معنی است که  شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. کلمات کلیدی سئو توضیحات سئو توضیح سئو علم سئو تگ‌های سئو

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

اهمیت این موضوع بدین دلیل است که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول خود استفاده می کنند. بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر معروف شاید یکی از مهم ترین کارها باشد ولی برای این کار شما باید با سئو آشنا باشید .

اما SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف « Search Engine Optimization » است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد. SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب هستند.

به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند.

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمی کنند. مثلا اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، بدین معنی نیست که در دیگر موتورها این چنین باشد. یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب می کنید، شما باید از این طراح درباره بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود.

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

چرا SEO مهم است؟!

بهینه سازی برای موتورهای جستجو مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند: برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند. ۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند. ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند. آخرین تحقیقات نشان می دهد که بیش از ۲۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور انگلیس انجام می گیرد. ۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود. ۵.۳ بیلیون از وب سایت با هم بر سر رقابت پول هستند.

چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که تعداد زیادی از کاربران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEOشما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.

 طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

صفحه اینترو :

صفحه اینترو صفحه ورودی سایت شما است تعداد بسیاری از طراح های سایت اولین صفحه وب سایت را برای انتخاب زبان تنظیم می کنند که ایجاد این صفحه برای موتور های جستجو بسیار مضر می باشد

 

استفاده از کلمات کلیدی نا مرتبط :

سال های گذشته بسیاری از طراحان کلمات کلیدی نا مرتبط را برای سایت درج می کردند که اکنون این کار نیز فایده ای که ندارد هیچ به سایت شما ضرر هم می زنند

 

متن های همرنگ با صفحه : که برای گول زدن گوگل و ایجاد محتوای بالا به کار می رفته است باید بدانید که گوگل قابلیت تشخیص رنگ زمینه با متون شما را دارد

صفحات و عناوین مشابه

لینک به سایت هایی که رنک پایین دارند

لینک با عناوین غیر مرتبط مانند ادامه

استفاده از صفحات با فرمت فلش

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

بهینه سازی موتور جستجو به انگلیسی :    Search engine optimization (SEO)است که در فارسی به آن سئو گفته می شود عملیاتی است که برایبهبود یک سایت درنتایج موتور های جستجو که می تواند طبیعی و یا الگوریتمیباشد، می گویند .

سئو باعث می شود بازدیدکنندهٔ بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دستمی آورند .برای وبمسترها یکی از عوامل مهم و حیاتی بدست آوردن کاربرانجدید از موتورهای جستجو و بخصوص گوگل می باشد .

اول از سئوی داخلی شروع می کنیم و بعد به سراغ سئوی خارجی و افزایشبازدید می رسید :

برای اینکه ارزش سایت وسئو را بالا ببریم باید به لینک های داخلی توجهبسیاری کنیم:

لینک های داخلی چیست؟ لینک های داخلی به لینک هایی می گویند که بینپست های سایت شما است یعنی اگر مطلبی با عنوان مثلا x نوشته اید دراین پست لینکی هم به مطلب y دهید به ودر آخر پست به صفحه اصلی سایتخود لینک دهید .این یکی از مهم ترین نکات سئو است .

طراحان سایت حتما این مطالب را درباره سئو می دانند

۲۶ نکته در زمینه اصول طراحی سایت

۲۶ نکته در زمینه اصول طراحی سایت

۲۶ نکته در زمینه اصول طراحی سایت

 

 

 1. انتخاب دامنه : سعی کنید برای وب سایت خود نامی انتخاب کنید که کاربران بتوانند به راحتی به خاطر بسپارند.
 2. سرویس هاستینگ : فضای هست مورد نیاز را از شرکت های معتبر تهیه نمایید.
 3. تکنولوژی : زبانی که قصد داریم طراحی سایت را به آن تکنولوژی راه اندازی کنیم را انتخاب می کنیم.
 4. انتخاب هدف : هدف از وب سایتمان را بسته به اینکه زمینه فعالیت شرکتی، فروشگاهی و … باشه رو مشخص می کنیم.
 5. طرح و رنگ بندی : سعی کنید طرح و رنگ بندی مناسبی برای سایتتان انتخاب کنید چرا که بیشترین تاثیر را بر روی کاربر این مورد خواهد گذاشت.
 6. نقشه سایت : نقشه سایت و فلوچارت واضحی برای سایت خود رسم کنید.
 7. محتوا : سعی کنید محتوای مناسب برای وب سایتتان تهیه کنید. کلیدواژه هایی که برای مطالب استفاده می کنید سعی کنید به صورت درستی انتخاب کنید. راهنمای کامل انتخاب کلید واژه برای سئو بهتر در وب سایت ما یعنی سایت سازان موجود می باشد
 8. مخاطبان : شما باید ارزیابی صحیحی از گروه مخاطبان سایت خود داشته باشید و سایت را برای آنها بهینه کنید.
 9. تبلیغات : سعی کنید از تبلیغات زیاد در سایت استفاده ننمایید. تبلیغات زیاد باعث اذیت کاربران شده و در نهایت باعث کاهش بازدید سایتتان خواهد  گردید.
 10. پنجره های پاپ آپ : سعی کنید از پنجره های پاپ آپ در سایتتان استفاده نکنید. آمار نشان می دهند که بیش از  ۰۹ درصد کاربران بدون خواندن محتوای این صفحات آنها را می بندند.
 11. طراحی جذاب : طراحی ساده ولی حرفه ای برای وب سایت خود در نظر بگیرید.
 12. دکمه ها : سعی کنید در طراحی صفحات خود از دکمه های جذاب و با استایل جدید استفاده نمایید. بدون شک کاربران توجه بیشتری به باتن ها نسبت به لینک های معمولی خواهند کرد.
 13. پس زمینه : هر چقدر می توانید سعی کنید از طرح ساده تری برای پس زمینه سایتتان استفاده نمایید.
 14. تصاویر :  سعی کنید از تصاویر با کیفیت ولی با حجم کم استفاده کنید. تصاویر را در صفحاتتان تکرار نکنید. فراموش نکنید استفاده نکردن از تصاویر خیلی بهتر از استفاده از تصاویر بی ربط و بی کیفیت می باشد.
 15. ناوبری آسان : هر چقدر که می توانید سعی کنید همه چیز در ساتتان در  دسترس باشد. از منوهای پیچیده و تودرتو استفاده نکنید.
 16. منحصر به فرد : سعی کنید هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ ظاهری وب ساتتان منحصر به فرد باشد. کپی کردن از سایت های دیگر به اعتبار آن ها خواهد افزود.
 17. به‌روز : سعی کنید از همه لحاظ به‌روز باشید.
 18. سازمان‌دهی : سایت های موفق از سیستم جستجوی کاربردی و ساده بهره می‌برند. هر چقدر می توانید سیستم جستجوی هوشمندانه‌تری برای سایتتان بسازید.
 19. سازگاری : سعی کنید وب سایتتان در هیچ کدوم از مرورگرا مشکلی در نمایش نداشته باشد. از استفاده ازالمان‌های متحرک اضافی در سایت اجتناب کنید.
 20. وضوح صفحه : سعی کنید طراحی ریسپانسیو برای سایتتان در نظر بگیرید در این صورت سایتتان در هر دستگاهی با هر اندازه ای به درستی نمایش داده خواهد شد. در صورتی که سایتتان فاقد این قابلیت هست برای رفع این مشکل می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. برای این منظور از صفحه ی تماس با ما اقدام کنید.
 21. شبکه های اجتماعی : استفاده از شبکه‌های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی بر آمار سایتتان خواهد گذاشت. امکان اشتراک گذاری برای مطالبتان را فراموش نکنید!
 22. تایپوگرافی : سعی کنید از فونت ساده و زیبا مثلا فونت یکان در سایت خود استفاده نمایید. استفاده از چند فونت در سایت زمان بارگزاری سایت را بالا برده و تاثیر منفی در سئوی سایت شما خواهد داشت.
 23. ثبت نام : چنانچه سایتتان فروشگاهی نیست به هیچ وجه ثبت نام در سایتتان را برای استفاده از امکانات موجود، اجباری نکنید.
 24. تجزیه و تحلیل : هر روز سایت خود را چک کنید، آمار بازدید سایت را بررسی نمایید و با برنامه ریزی مناسب تلاش کنید تا سایتتان روند رو به رشدی داشته باشد.
 25. امنیت : سعی کنید حس اعتماد و امنیت را در کاربران خود را بوجور بیاورید در غیر این صورت کاربران پس از ترک صفحه به سایت شما برنخواهند گشت.
 26. فوتر : فوتر سایت شاید بی اهمیت به نظر آید ولی تجربه نشان داده است فوترهایی که به صورت جذاب و استاندارد طراحی شده اند توانسته اند نظر کاربران زیادی را جلب نمایند.

۲۶ نکته در زمینه اصول طراحی سایت