المان های آزار دهنده در طراحی سایت

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

 

 

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که استفاده از المان های بصری نامناسب در طراحی سایت ممکن است آزار دهنده باشد؟

هنگامی که صحبت از طراحی سایت به میان می آید، دانستن این موضوع که دیدن چه مواردی برای مخاطبین در سایت می تواند آزار دهنده باشد، از مهم ترین نکته هایی است که یک طراح حرفه ای سایت، باید به آن آگاه باشد.

این مقاله به شما خواهد گفت که چه المان هایی را می بایست از وب سایت خود حذف نمایید. چنانچه سایتی را می شناسید که طرحی آزار دهنده دارد، می توانید این مقاله را برای مدیر آن سایت بفرستید.

چند هفته پیش، ایمیلی را از دانشجویی دریافت کردم که از من می خواست تا وب سایتی را که خودش طراحی کرده بود را بررسی کنم. فردی که مالک اصلی سایت بود هدری بسیار زیبا با فلش درخواست کرده بود. طرح فلش واقعا عالی بود و امکان نداشت تا نظر بیننده ای را به خودش جلب نکند. چند المان گرافیگی بسیار زیبا در طراحی استفاده شده بود و افکتهای صوتی بطرز صحیحی در فلش استفاده شده بودند و فضای زیبایی به سایت میداد.

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

ولی پس از بررسی بیشتر سایت، هدر سایت خیلی آزار دهنده بنظر می رسید بطوریکه هر موقع روی سایت کلیک می کردید، هدر از نو، شروع بکار می کرد. چیزی که در نگاه اول خیلی زیبا بنظر میرسید، خیلی زود تبدیل به المانی آزار دهنده می شد و تمرکز خواننده را از خواندن مطالب دور می کرد.

چنین طراحی، اولین طراحی نیست که چیزی را خلق می کند که من به آن “طراحی آزار دهنده” اطلاق می کنم. بسیاری از مدیران وب سایت ها، بخصوص صاحبان تازه کار سایت ها و وبلاگ ها، بیش از حد معمول بر روی یک یا چند ایده در طراحی خود علاقه نشان می دهند. شکی نیست که داشتن هدری جذاب بسیار مطلوب است، ولی آیا واقعا لزومی دارد تا به ذهن بازدید کننده وب سایت یا وبلاگ خود حلمه ور شویم؟ بنظر من قطعا نه.

مدیران سایت ها بعضی اوقات فراموش می کنند که طرح وب سایت می بایست پیامی را به مخاطب ارسال کند که بازتابی از موضوع وب سایت یا وبلاگ می باشد و نه نمودی از سطح مهارت در برنامه نویسی.

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

آیا طراحی سایت شما آزار دهنده است؟

بله. آزار دهنده بودن خیلی کار سختی نیست. ولی برخی مدیران سایت ها در آزار دهنده بودن ماهرتر از برخی دیگر از مدیران سایت ها هستند. پنج نکته ای که در زیر می آید را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا وب سایت شما بینندگان تان را آزار میدهد یا نه.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  نکاتی دربارۀ طراحی سایت های ضعیف
المان های آزار دهنده در طراحی سایت

۱. موسیقی پیش زمینه: 

مگر آنکه سایت شما مربوط به یک ایستگاه رادیویی یا فروش سی دی موسیقی باشد. چرا باید موسیقی را برای هر صفحه از وب سایت خود بطور پیوسته برای بینندگان تان پخش کنید؟

۲. استفاده از فونت هایی با سایز خیلی بزرگ:

چنانچه هدف شما طراحی سایتی برای نابینایان و کم بینایان می باشد، در اینصورت هدف شما قابل تحسین هست ولی اگر هدفتان این نبوده، در اینصورت این کار شما همانند فریادی بلند بر سر بیننده بیگناه هست. مردم دوست ندارند کسی بر سر آنها فریاد بزند.

۳. استفاده از فونت های خیلی کوچک:

آیا دوست دارید صدایتان شنیده شود؟ در اینصورت تن صدایتان را نرمال نگه دارید و نه فریاد بزنید و نه خفیف صحبت کنید.

۴. روی هم اندازی لایه ها:

لایه ها می توانند خیلی مفید باشند ولی نه هنگامیکه از آنها برای پیامهای آزار دهنده استفاده می شود. سعی نکنید بزور خوانندگان تان را مجبور به خواندن پیامهایتان کنید. سعی در متقاعد کردن آنها برای خواندن کنید تا آنها را مجبور به خواندن کنید.

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

۵. پنجره های ظاهر شونده:

اگرچه بسیاری از پنجره های ظاهر شونده توسط بسیاری از ابزارهای نصب شده روی مرورگرهای بینندگان، بلوکه می شود، ولی هنوز برخی از مدیران سایت ها و وبلاگ ها، از آنها استفاده می کنند. آزار دهنده ترین بخش این پنجره ها، آن است که خوانندگان معمولا پیام های مهمی را که باید مشاهده کنند را نمی توانند دریافت کنند، زیرا اکثر آنها توسط مرورگرهای کاربران، بلوکه خواهد شد. آیا این ضرب المثل قدیمی را تا به حال شنیده اید؟ “وقتی نمیتوانی شکستش بدهی، باهاش رفیق شو”. وقتی نمی توان با فیلترهای مرورگرهای کاربران مقابله کرد، باید با آن رفیق شد. سعی کنید از پنجره های ظاهر شونده استفاده نکنید. پیامهای مهم تان را در قسمتی ویژه از صفحه سایت تان قرار دهید.

به احتمال زیاد هر کدام از ما لیست پنجگانه اختصاصی خود را داریم. شما به احتمال زیاد تعریف های دیگری از طرح های آزار دهنده در ذهن دارید و حق با شماست. این لیست حقیقتا بلندتر می باشد. من تنها خواستم برخی از مهترین های طرح های آزار دهنده را به ذهن شما بیاورم.

خواندن این مقاله ممکن است لبخندی بر لب برخی از خوانندگان قرار دهد درحالیکه عده ای دیگر را متاثر کرده باشد. همواره بیاد داشته باشید که بعنوان یک مدیر سایت، ممکن آخرین چیزی که با زحمت فراوان در وب سایت تان قرار می دهید همان چیزی باشد که برای خوانندگان آزار دهنده می باشد. بحث در تفاوت در سلیقه نیست، بلکه موضوعی که اهمییت دارد، رعایت آداب اجتماعی در اینترنت می باشد به همان میزان که مردم در دنیای واقعی آن را رعایت می کنند.

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

 

 

 

من در دهه پیش طراح وب سایت مستقل بودم و روزهایی وجود داشت که مجبور شدم از این کار استعفا بدهم. طراحی وب سایت مستقل و یا هر شغل مستقل دیگر به معنای کار کردن در خانه و برنامه ریزی انعطاف پذیری نمی باشد. موارد خیلی سختی در این شغل طراحی سایت مستقل وجود دارد.

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

شغل طراحی وب سایت مستقل دارای بالا و پایین هایی می باشد. این شغل نیازمند افرادی با ویژگی پایداری و صبر هستند تا در این راه موفق شوند. من درباره طراحی سایت مستقل موارد زیادی را شنیده ام. مواردی وجود دارد که مردم فراموش کرده اند تا درباره طراحی سایت مستقل به شما بگویند.

۱٫ افت و خیزهایی در درآمد شغل طراحی سایت مستقل وجود دارد

زمانی که شغل طراحی وب سایت مستقل را انتخاب می کنید، باید به یاد داشته باشید که شما دارای یک درآمد همیشگی نیستید- افت و خیز های در این مورد وجود دارد. گاهی اوقات کار و پروژه های طراحی سایتی زیادی را در اختیار دارید و گاهی هم حتی یک پروژه طراحی وب سایت به شما پیشنهاد نمی شود.

این مشکل هم برای طراحان وب سایت با تجربه و هم مبتدیان این شغل روی می دهد. شما باید توسط پس انداز کردن و برنامه ریزی، این شرایط را کنترل کنید.

زمان هایی که با پروژه های زیاد طراحی سایت سرتان شلوغ می شود را نیز پیش بینی و برنامه ریزی کنید. طراحان وب سایت مستقل دیگری را بشناسید تا در این مواقع مشتریان طراحی سایت را به آن ها ارجاع دهید، مطمئن باشید که آن ها هم این کار را برای شما انجام خواهند داد.

۲٫حقوق و درآمد این شغل، بسیار متغایر می باشند

با وجود افت و خیز هایی که در قسمت قبلی در شغل طراحی وب سایت مستقل اشاره کردیم، این مورد را به یاد داشته باشید که چک های پرداخت هزینه های پروژه طراحی وب سایت شما ۳۰ روز تا ۶۰ روز بعد از اتمام پروژه طراحی سایت وصول می شود.

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

خیلی مهم است که یک بودجه تجاری برای خود در نظر بگیرید. به هزینه هایی که در شغل طراحی وب سایت مستقل تان نیاز است فکر کرده و برنامه ریزی کنید: حق اشتراک نرم افزارهای ADOBE، اشتراکات مجله های حرفه ای طراحی وب سایت، سرویس هنرهای استوک، مالیات و کامپیوترهای جدید در هر سال. این هزینه ها را با هم جمع کرده و بر تعداد ماهای سال یعنی ۱۲ ماه تقسیم کنید، از این رو متوجه می شوید که هر ماه باید چه مقدار پول را ذخیره کنید.

۳٫زمان بندی در طراحی وب سایت مستقل

یکی از مشکلات طراحی سایت مستقل این است که باید بر اساس برنامه ریزی خودتان کار کنید. آیا باید جمعه ها را به استراحت بپردازید؟

این مورد خیلی هم آسان نیست. زمان بندی، بستگی به پروژه طراحی وب سایتی دارد که روی آن کار می کنید. اگر سرتان شلوغ باشد، ممکن است روزها تا دیر وقت و حتی شب ها نیز کار کنید. این روند ممکن است برای مبتدیان که سرعت کمی دارند نیز وحشتناک باشد.

مورد بعدی که در شغل طراحی سایت وجود دارد، زندگی شخص می باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام افراد در منزل تان نوع شغل شما را درک می کنند و به زمان بندی و محل کارتان احترام قائل می شوند. به عنوان مثال اگر همسرتان ساعت ۴ از کار باز می گردند و شما هنوز ۳ ساعت به پایان کارتان وجود داشته باشد، نباید توسط همسرتان از کار خارج شوید و حواس تان پرت شود.

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

۴٫شما باید مانند یک تاجر زیرک و باهوش باشید

یکی از مزیت هایی که در شغل طراحی وب سایت مستقل وجود دارد، این است که در کاری که مهارت دارید، می توانید بدرخشید. اگر یک طراح وب سایت مستقل هستید، می توانید تمام روز طراحی کنید و خلاق باشید.

البته باید مانند یک تاجر زیرک و باهوش نیز باشید. زندگی و عمر شما بستگی به این موضوع دارد. اگر مسائل اقتصادی در شغل طراحی وب سایت مستقل وجود دارد که نمی توانید از پس آن بر بیایید، کمک بگیرید. یک CPA را استخدام کنید تا مالیات و حسابداری شما را انجام دهد، کلاس های آنلاینی را شرکت کنید و یا در دانشکده محلی خود در رشته حسابداری تجاری ثبت نام کنید و اطمینان حاصل کنید که یاد می گیرید چگونه پروسه نقدینگی را در تجارت خود اداره کنید.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

۵٫مردم ممکن است کار و شغل شما را درک نکنند

خیلی از مردم معنی مستقل کار کردن در منزل را نمی فهمند. البته توضیح دادن این شغل طراحی سایت مستقل به دیگران هم می تواند مشکل نیز باشد. اگر شغل شما طراحی وب سایت و یا مربوط به هنر خلاقیت باشد، دوستان و آشنایان شما کمتر این موضوع را متوجه می شوند.

۶٫شروع و پایان هر کاری در طراحی وب سایت به دست شما است

شما رئیس خودتان هستید. زمانی که یک مشتری سایت عصبانی با شما تماس می گیرد، می توانید این اتفاق را کنترل کنید، نه اینکه تماس را به سرپرست خود ارجاع دهید.

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

موارد و وظایف دیگری نیز در شغل طراحی وب سایت مستقل وجود دارد که بر عهده شما می باشد. شما باید به تنهایی خود را بسط داده و پروژه های طراحی وب سایتی را بیابید. شما باید اطمینان حاصل کنید که صورتحساب ها در زمان موعد پرداخت می شوند. شما باید مطمئن باشید که قراردادها آماده و امضا شده هستند. شما باید با هر بخش از تجارت تان در ارتباط باشید و آن ها را کنترل کنید.

۷٫باید برای خود نظم و انضباطی را نیز فراهم کنید

حواس پرتی برای طراح وب سایت مستقل، یک دشمن بی رحم می باشد. این مورد در طراحی وب سایت مستقل نیاز به نظم شخصی دارد تا با این حواس پرتی ها مبارزه کنید. چه شما در یک کافی شاپ کار کنید و یا در منزل، فرقی ندارد، اجتناب از حواس پرتی ها یکی از بخش های مهم کاری هر روزتان می باشد.

قوانینی را برای خود وضع کنید: هر چقدر هم که هوای بیرون مطلوب باشد، سگم را به پیاده روی نمی برم، یا FACEBOOK خود را چک نمی کنم. این حواس پرتی های کوچک، زمان را از شما می گیرد و نمی گذارد که به طور مفید کار کنید.

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

۸٫ مردم درباره کار شما دچار سوء تفاهم می شوند

متاسفانه مردم شغل طراحی وب سایت مستقل را بد تعبیر می کنند.

از جایی که درآمد شما دارای افت و خیز می باشد، خیلی سخت است تا برای بانک این امر را برای گرفتن وام خانه و یا ماشین، توضیح دهید. بهترین موردی که در این امر به شما کمک می کند همان موردی است که در شماره ۲ توضیح دادیم: پس انداز، پس انداز، پس انداز.

۹٫هزینه ها ممکن است باعث زایل شدن سود و بهره شما شود

هزینه های مخفی طراحی وب سایت مستقل می تواند بسیار گران باشد. خیلی از طراحان وب سایت مستقل نیاز به تجهیزات برای شروع کار دارند، به این موضوع، هزینه های مالیاتی را نیز بیافزایید.

هر دلاری که درآمد زایی می کنید، برای خود شما نیست. به همین دلیل، من طراحی وب سایت مستقل را بعد از دانشگاه شروع کردم و به سرعت به آن پایان دادم، زیرا هزینه های این شغل برای من بسیار زیاد بود. از این رو بعد از چند سال تجربه روی برقراری تعادل میان هزینه ها و درآمد هایم، دوباره شروع به طراحی وب سایت مستقل نمودم.

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

۱۰٫شغلی است که می توانید به دلخواه انتخاب و به دلخواه آن را ترک کنید

رازی که در شغل طراحی سایت مستقل وجود دارد این است که طراحان مستقل وب سایت، آرزوی کار در شرکت را دارند و کارمندان شرکت طراحی وب سایت آرزوی شغل طراحی وب سایت مستقل را دارند.

این مورد می تواند به عنوان شغل پاره وقت و یا تمام وقت برای طراحان وب سایت محسوب شود. این راه خیلی هم آسان نیست، زیرا باید تجارت و نامی را برای خود در شغل طراحی وب سایت مستقل، فراهم آورید.

شغل طراحی وب سایت مستقل، شغلی است که به دلخواه می توانید انتخاب کنید. اگر این شغل را دوست دارید، به دنبال آن بروید، و اگر هم مخالف آن هستید، می توانید از این شغل صرفه نظر کنید. طراحی وب سایت مستقل برای هر کسی مناسب نیست.

۱۰ موردی که درباره طراحی سایت مستقل باید بدانید

مهم ترین دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی

مهم ترین دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی

مهم ترین دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی

 

 

مهمترین دلایلی که شرکتها و تولیدکنندگان را ترغیب به طراحی فروشگاه اینترنتی می نماید یکی از دلایل زیر می باشد:

 • طراحی فروشگاه اینترنتی و کاهش هزینه های فروش
 • توسعه فروش محصولات و خدمات فراتر از منطقه و کشور به واسطه طراحی فروشگاه اینترنتی
 • حذف واسطه ها و دلالان و ارتباط مستقیم با خریدار و مصرف کننده

مهم ترین دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی

کاهش هزینه های تبلیغات و فروش با طراحی فروشگاه اینترنتی

هر روز به تعداد کسانی که از اینترنت بمنظور مقایسه و یافتن فروشندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات استفاده می کنند افزوده می شود.طراحی فروشگاه اینترنتی و حضور در کنار سایر رقبا یکی از ملزومات تجارت در دنیای امروزیست. کارشناسان شرکت همیار توسعه با بررسی کامل سایت‌های منتخب تجارت الکترونیک و همچنین رعایت و بهره‌گیری از جدیدترین متدهای طراحی سایت، اقدام به بومی‌سازی و طراحی سایت فروشگاهی نموده‌اند.

امکان گسترش فروش محصولات در فراتر از مرزها با طراحی فروشگاه اینترنتی آنلاین

در گذشته شرکتها بمنظور گسترش محدوده فعالیت و فروش محصولات خود ناگزیر به احداث نمایندگی و تحمیل هزینه های بیشتر بودند و این در حالیست که طراحی فروشگاه اینترنتی چند زبانه و طراحی سایت ، شرکت را قادر می سازد که در هر جایی و هر کشوری که دسترسی به اینترنت وجود دارد بتواند مبادرت به تبلیغ و فروش محصولات خود از طریق فروشگاه آنلاین خود بپردازد.

مهم ترین دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی

پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب

مشتریان فروشگاه شما می توانند مبلغ مورد نظر خود را از طریق کلیه کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب بصورت آنلاین پرداخت نمایند. روشهای مختلف پرداخت عبارتند از:

 • پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک های ملت، پارسیان و سامان و…
 • پرداخت درهنگام تحویل
 • واریز وجه به حساب
 • کلیه درگاه های پرداخت بین الملی (Paypal, 2Checkout, MoneyBookers , …)
این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  طراحی سایت وردپرسی چه مزایایی دارد؟

کلیه روشهای پرداخت، با توجه به نیاز مدیر فروشگاه و در پنل مدیریت قابل مدیریت و فعال سازی می باشند.

مهم ترین دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی

نمایش پیشرفته آخرین محصولات به تفکیک زیردسته ها

مدیر فروشگاه می تواند آخرین محصولات هر دسته خود را به تفکیک زیردسته ها در صفحه اصلی نمایش دهد. برای مثال در صورتی که آخرین محصولات موبایل در صفحه اصلی نمایش داده شود، هر یک از زیردسته های موبایل در یک گروه مجزا (Tab) مانند نوکیا، سامسونگ، ال جی و … نمایش داده می شود. همچنین امکان نمایش کلیه محصولات یک دسته و زیردسته بصورت یکجا نیز وجود دارد.

سیستم مدیریت مقالات و اخبار

یکی از تفاوت های سایتهای فروشگاهی با وب سایت های اطلاع رسانی و شرکتی، عدم امکان مدیریت مقالات و دسته بندی موضوعی محتوا می باشد. درج مقالات مرتبط با محصولات و موضوع فروشگاه شما، علاوه بر اطلاع رسانی، کمک شایانی به افزایش رتبه در موتورهای جستجو و در نتیجه ارتقای سئوی سایت شما می گردد.
امکانات ویژه سیستم مدیریت محتوا عبارتند از:

 • دسته بندی موضوعی مقالات و اخبار
 • امکان درج مقالات و اخبار بصورت نا محدود
 • امکان نمایش محصولات مرتبط با هر مقاله
 • دریافت نظر بازدید کنندگان در مورد هر مقاله و نمایش پس از تائید مدیر

مهم ترین دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی

چگونه می توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

چگونه می توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

چگونه می توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

 

 

یکی از سیستم های مدیریت محتوا در طراحی سایت، که امکانات بسیاری برای تولید محتوا دارد وردپرس است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس پلاگینی برای تشخیص و تایین آیتم های به روز سئو دارد. این پلاگین در بخش محتوا قرار می گیرد. طریقه ی کار این پلاگین بدین صورت است که ایرادات نگارشی و سئویی را تشخیص می دهد و در قالب یک کامنت گوش زد می کند. سپس مدیریت سایت یا مسئول تولید محتوای وب سایت از این نکات استفاده می نماید. تا کیفیت متن خود را چه از نظر سئو و چه از نظر نگارش بهبود دهد. در این مقاله سعی بر آن داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

 

چرا و چگونه می توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

با توجه به تغییرات مختلف و به روز الگوریتم ها و قوانین گوگل، مدیران وب سایت ها باید هرچه بیشتر سعی بر آن داشته باشند تا اطلاعات خود را نیز به روز نگه دارند. بسیاری از متخصصان تولید محتوا از این اصول باخبرند اما بسیاری از مدیران وب سایت ها از این اصول با خبر نیستند. یا مشغله های کاری مجال نمی دهند تا اطلاعات خود را در ارتباط با تولید محتوا و طراحی سایت داینامیک به روز نگه دارند. از این رو برای این دسته از افراد استفاده از نرم افزارها یا پلاگین های تصحیح نگارش بسیار راه خوبی به نظر می رسد.

چگونه می توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

پلاگین درج محتوا مطابق با سئو و اصول نگارشی به روز

پلاگین Yoast یکی از پلاگین هایی است که بدین منظور برای طراحی سایت اینترنتی سیستم مدیریت محتوای وردپرس نوشته شده است. Yoast یک پلاگین سئو است که یکی از امکاناتش تعیین رتبه سئوی یک مطلب است. در این خصوص می توانید مطلب آموزش ساخت سایت در اینترنت را مطالعه نمایید. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس معمولا مطالب در بخش post یا نوشته درج می شود. در این بخش برای ایجاد یک مطلب جدید لازم است تا به بخش post یا نوشته ها بروید. در این بخش افزودن یک نوشته را کلیک نمایید. و در نوشته ی جدیدی که برایتان باز می شود اقدام به درج مطلب جدید نمایید.

درج محتوا مطابق با سئو و اصول نگارشی به روز

در صفحه ای که پیش رویتان باز می شود در بخش عنوان یک عنوان مناسب برای مطلب درج نمایید و در بخش محتوا مطلب را درج کنید. پایین تر از کادر درج محتوا بخش مرکز راهنمایی را مشاهده می نمایید. در این کادر می توانید آیتم های پلاگین Yoast Seo را مشاهده نمایید. در این کادر تمامی نکاتی که در متنتان رعایت کرده اید به عنوان امتیاز مثبت و با رنگ سبز نمایش می دهد. همینطور هر نکته ای که رعایت نکرده اید و به بهبود احتیاج دارد را با رنگ های نارنجی و قرمز نمایش می دهد. همینطور پلاگین Yoast بخشی برای درج کلید واژه ی کانونی، متا دیتا و عنوان سئویی دارد. این بخش ها برای سئوی مطلب شما بسیار مفید می باشند.

چگونه می توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

 

 

 

قبل از راه اندازی یک وبسایت ابتدا باید به مواردی فکر کنیم و لحظاتی را به این مسئله اختصاص دهیم که در مسیر طراحی سایت مورد استفاده خواهند گرفت. این تفکر ابتدایی موجب میشود تا طراحی سایت به بصورت برنامه ریزی شده و طبق خواسته های شما کار خود را آغاز نموده و همچنین این اطمینان به شما داده میشود تا بهترین سایت بر اساس نیازهایتان طراحی شود.

ما میخواهیم در این مقاله شما را با نکاتی که قبل از ایجاد یک وبسایت باید در نظر داشته باشید آشنا کنیم :

 1. هدف از طراحی وب سایت
 2. مخاطبان شما
 3. لوگو و نام تجاری مورد نیاز
 4. بودجه شما
 5. مطالب و محصولات
 6. اهمیت بهینه شدن سایت( سئو ) و قرار گرفتن در صفحات اول گوگل
 7. به چه میزان میتوانید زمانتان را به وب سایتتان اختصاص دهید؟

هدف از طراحی سایت

تفکر درباره هدف ایجاد یک وبسایت از مهترین نکات قبل از ایجاد وبسایت می باشد و اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که “هدف من از طراحی سایت چیست “.جواب سوال باید برای خودتان واضح باشد،اگر مغازه ای دارید و یا خرده فروش هستید هدف شما فروش محصولاتتان است.

در هنگام راه اندازی یک وب سایت اولین پرسشی که باید از خود بپرسید این است که ” هدف از طراحی سایت چیست؟” جواب این سوال کاملا واضح است. اگر شما خرده فروش هستید هدف شما فروش محصولاتتان است. اما اگر تمایل دارید که وب سایتی بروشور مانند داشته باشید، طراحی یک صفحه وب برای شما کافیست. این یک شروع خوب است . اما استفاده از افکار خاص تر و ویژه تر، در طراحی یک وبسایت مناسبتر به شما کمک خواهد کرد.

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

قبل از اقدام به طراحی سایت این سوالات در ذهن شما وجود دارد : چگونه محصولاتم را بفروشم؟چگونه ایده جدید برای فروش پیدا کنم؟ به چه مقدار میتوانم فروش کنم؟ آیا روشی برای افزایش فروش محصولاتم وجود دارد؟

ما به تمامی پرسش های شما پاسخ خواهیم داد اگر قبل از اقدام به طراحی سایت بصورت کامل هدف خود را تعیین نمایید. به عنوان مثال فروشگاه لباس دارید و میخواهید با ایجاد یک وبسایت فروش خود را افزایش دهید. ابتدا باید درک کاملی از سایت مورد نظر در ذهن خود داشته تا بتوانید ایده خود را به ما برسانید. بودن کسانی که برای طراحی سایت هزینه کردند ولی چون هدف مشخصی نداشتند با شکست مواجه شدند.

 

مخاطبان شما

مخاطبان من چه کسانی هستند؟ این سوالی هستند که بعد از ایجاد هدف باید آن را در نظر داشته باشیم. آیا مخاطبان من کاربران کودکان ونوجوانان هستند؟ و یا شرکت های دولتی و غیر دولتی؟و یا همه افراد؟

همیشه سعی کنید بمنظور نزدیک شدن به هدف خود مشتریان و مخاطبان خود را قبل از طراحی سایت شناسایی کنید تا سایتی کاربرپسند برای بازدیدکننده ها فراهم شود. پس هدف خود را از بازاریابی مشخص کرده و انتظار این را هم نداشته باشید همه افراد از شما خشنود باشند.

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

لوگو و نام تجاری مورد نیاز

ممکن است در ابتدای کار نام تجاری بسیار قوی برای خود داشته باشید، اما اگر اینطور نباشد شرکت طراح وبسایت شما باید لوگو و نام تجاری برای شما طراحی کند و آن را در سایت شما قرار دهد.

یک نام تجاری عالی اگر بصورت کاملا صحیح استفاده شود می تواند احساس اطمینان را در مشتریان شما بوجود آورده و این اطمینان را به آنها خواهد داد که شما در زمینه خود یک شرکت کاملا حرفه ای هستید.

به عنوان نمونه می توانید به برند هایی توجه داشته باشید که اگر با چند برند دیگر کنار هم باشند شما آن برند مشهور مورد نظر خود را انتخاب خواهید کرد. چون کاملا به شما احساس اطمینان داده و شناخته شده است. میتوان گفت که حاصل احساس شناخت اعتماد است.

همه ما بطور طبیعی به کسانی اعتماد می کنیم که قبلا شناخت از آنها داشته باشیم. شناخته شدن نام تجاری نیز بدین گونه است و مشتریان به سایتی که شناخته شده باشد بیشتر اطمینان میکنند. شما باید نام تجاری خود را در هرجایی که میتوانید استفاده کنید مانند: کارت ویزیت، بروشورها، لباس کارکنان، جشنواره ها و…. . چه چیزی بهتر از این است که مشتری قبلا نام تجاری یا همان لوگوی شما را دیده باشد؟

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

بودجه شما

قبل از انجام طراحی سایت به بودجه خود توجه داشته باشید. بودجه شما بخش مهمی از تعیین موفقیت شماست. شما هرچه بودجه بیشتری داشته باشد در نتیجه میتوانید سریع تر و با درآمد بیشتر به هدف خود برسید. البته غافل نشوید که باید باید بودجه خود را مدیریت کرده و طبق نیازهایتان و با برنامه ریزی استفاده کنید.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای

شما باید در نظر داشته باشید که چه کاری میخواهید انجام دهید و چه مقدار هزینه برای اینکار لازم است. اگر هدف کلی و بالایی را دنبال می کنید باید در ابتدای کار به فکر لوگو اختصاصی، بروشور های تبلیغاتی و دیگر موارد برای برندسازی را باشید تا هزینه ای که می کنید بی نتیجه نماند.

برای هدف های بزرگ خود عجله نکنید! اگر بودجه کافی برای اهداف خود را ندارید بهتر است با عجله جلو نروید چون با اینکار فقط پول خود را هدر خواهید داد.

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

مطالب و محصولات

مطالب و محتوای خوب یکی دیگر از رموز پیروزی شما میباشد به این دلیل که مشتریان در ابتدا باید بدانند که به چه دلیل در سایت شما هستند و دنبال چه چیزی هستند. شما اگر مطالب و محتوای صحیح در وبسایت خود درج نکرده باشید لذت یک وبگردی را از کاربران خود گرفته و آن هارا از سایت خود بیزار نموده اید. این سخن همیشه یادتان باشد که کاربر لطف کرده و به سایت ما آمده است. مثالی در این مورد میزنیم:
وقتی مهمانی قرار است به خانه شما بیاید، تمام اقدامات لازم را برای آن مهمان را انجام خواهید داد. این اقدامات از قبیل رسیدگی به خود و منزل ایجاد یک فضای زیبا و مناسب از همه مهمتر یک پذیرایی خوب می باشد که این اقدامات هرچه بهتر صورت گیرد مهمان نیز احساس راحتی و خوشی بیشتری را خواهد داشت و اگر این مسائل را نادیده بگیریم شاید دیگر آن مهمان را در خانه خود نبینیم!

بازدیدکننده نیز همینگونه است. سعی کنیم در سایت خود از محتوای خوب و رضایت بخش بازدیدکننده عکس های زیبا و خاص و یا ویدیو های کاربر پسند استفاده کنیم تا بار دیگر این مهمان گرانبها را در سایت خود ببینیم!

اهمیت بهینه شدن سایت ( سئو ) و قرار گرفتن در صفحات اول گوگل

سئو یکی از بهترین روش های تبلیغات سایت شما در اینترنت می باشد که توصیه می شود قبل از طراحی سایت بودجه ای مختص این علم با ارزش کنار گذاشته شود. در دنیای ما همه چیز درحال روی آوردن به ربات و اینترنت است بطوری که افرادی هستند که صبح زود از خواب بلند شده و حوصله خرید نان برای صبحانه را ندارد. این افراد با رجوع با موتور جتسجوگر گوگل و با جستجوی کلمه “خرید نان بربری در تهران “ اهمیت وجود اینترنت را دوچندان می کنند. شاید به ذهن کمتر کسی رجوع کند که میتوان از اینترنت نان هم خرید! اما این عمل ممکن است.

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

باتوجه به مثال بالا اگر فردی این کلمه را جستجو کند از همان لینک های صفحه اول چند تایی را باز کرده و اگر خرید بصورت آسان انجام گیرد این خرید را انجام خواهد داد و اگر از نان این سایت راضی بوده باشد دفعات بعد به احتمال زیاد نام آن سایت در خاطرش باقی خواهد ماند و آنرا به دوستان خود نیز توضیه خواهد کرد.چه چیزی بهتر از این و چه چیزی بهتر از برند شدن.

به چه میزان میتوانید زمانتان را به وب سایتتان اختصاص دهید؟

برای سایت خود وقت بگذارید. هرچقدر که در توان دارید این عمل رابطه مستقیمی با موفقیت سایت شما دارد.

وقتی طراحی سایت شما تمام شده باشد دیگر وقت آن رسیده است که به عنوان یک مشتری به سایت خود سر زده و از امکانات و ویژگی های سایت خود مطلع شوید و همچنین این سوال را از خود بپرسید که آیا من به عنوان یک مشتری وارد این سایت میشدم آیا از نوع طراحی نوع محتوا، سرعت سایت و موارد دیگر راضی بودم یا خیر.

سعی کنید هر روز به میزانی که میتوانید به وبسایت خود سر زده و مطالب جدیدی مرتبط با عنوان سایت خود درج کنید و همچنین به ایمیل ها و یا سوالات کاربران خود پاسخ دهید. این عامل سبب میشود تا سایت شما همیشه بروز بوده و بازدیدکنندگان زیاد و در نتیجه درآمد زیادی از سایت حاصل شود.

قبل از شروع طراحی سایت به این نکات توجه کنید!

کسب و کار شما به چه محتوایی نیاز دارد؟

کسب و کار شما به چه محتوایی نیاز دارد؟

کسب و کار شما به چه محتوایی نیاز دارد؟

 

 

 

بازاریابی ارزش!

امروز در هر حوزه‌ای چندین کسب و کار را می‌توان پیدا کرد که خدماتی مشابه را ارائه می‌کنند، آنچه بین این برندها و کسب و کار ها فرق می‌گذارد ارزشی است که آن‌ها به مخاطب خود اعطا می‌کنند. به عبارت دیگر برندهایی موفق‌ترند که بیش‌تر از خدمات و محصول، «ارزش» می‌فروشند.

این ارائه ارزش از چند طریق انجام می‌شود: کیفیت ارائه خدمات، میزان کاربردپذیری، عملکرد خدمات پس از فروش و در آخر، محتوا.

در بحث محتوا، تعیین اینکه شما چه ارزشی به مخاطب خود می‌دهید از روی کاربردپذیری مطالب و میزان درگیر کردن مخاطب مشخص می‌شود.

باید در نظر داشته باشیم که روزانه بیش‌تر از آنچه می‌توانیم تصور کنیم محتوا تولید می‌شود اما فقط درصد بسیار اندکی از این تولیدات مورد توجه مردم قرار می‌گیرند. چرا که تولیدکنندگان از روی حدس و پیش‌بینی محتوایی را تولید می‌کنند که ممکن است مورد توجه قرار گیرد درحالی که این حدس‌ و گمان‌ها در اغلب موارد اشتباه از آب درمی‌آید؛ دلیلش هم عدم شناخت درست مخاطب است.

کسب و کار شما به چه محتوایی نیاز دارد؟

محتوای ارزشمند

مخاطب فقط دو نوع محتوا را می‌بیند و برایش وقت می‌گذارد. ۱) آن‌هایی به زندگی روزمره‌اش مربوط است؛ ۲) چیزی که احساساتش را بر می‌انگیزد.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  ووکامرس چیست و مزایای استفاده آن چه می باشد؟

کسب و کار ها، شرکت‌ها و تولیدکنندگان محتوا معمولا استراتژی خود را بر روی نوع اول بنا می‌کنند چرا که برانگیختن احساسات بسیار دشوارتر از آن است که بتوان به سادگی فرمول‌بندی‌اش کرد و نیازمند بررسی جداگانه‌ای است.

کسب و کار

کسب و کار شما به چه محتوایی نیاز دارد؟

چگونه در زندگی مردم نقش پیدا کنیم؟

نمودارها و چارت‌های زیادی هستند که می‌گویند حجم محتوا با نسبت میزان دیده شدن، تاثیر عکس دارد. یعنی هرچه محتوای اضافه‌تر بدهید، کمتر دیده می‌شوید. برای اینکه بتوانیم از این روند به نفع خود استفاده کنیم باید نشان دهیم که در زندگی طرف مقابل نقش داریم.

محتوایی برای کسب و کار خود تولید کنید که آنقدر اهمیت داشته باشد که وقتی مخاطب شما آن را ببیند، به این فکر بیفتد که چقدر زودتر باید با شما و برند شما آشنا می‌شد! وقتی بتوانید به این هدف برسید، آن وقت به معنای واقعی بازاریابی محتوایی کرده‌اید.

وقتی مطلب تولید شده در زندگی کاربران برند تاثیر گذار است، بقیه کارها مثل به اشتراک گذاری در بسترهای مختلف راحت می‌شود، چرا که خود مخاطب تمایل پیدا می‌کند آن را برای شما انجام دهد!

برای آنکه سریع‌تر به این هدف برسید، مسائل بدیهی را بی‌رحمانه حذف کنید. برای مثال وقتی می‌خواهید در مورد بیکاری حرف بزنید، نگویید:«همه می‌دانیم که این روزها بیکاری بشدت بالا رفته است» این عبارت‌های هجو بین نقطه نظر نهایی شما و مخاطب‌هایتان فاصله‌ می‌اندازند. پس یکراست راه حل خود را ارائه کنید.

توزیع محتوا و دنیایی از ویژگی‌ها

برای موفقیت محتوا چیزهای زیادی می‌شود گفت. از SEO بگیرید تا تجربه کاربری، همه در محتوا نقش دارند اما درنظر داشته‌باشید که وقتی محتوای بدردبخور ارائه می‌کنید، خیلی از این مسائل به‌ خودی خود حل می‌شوند.

فراموش نکنیم که محتوای تولید شده برای کسب و کار را می‌توان در بسترهای مختلفی توزیع کرد، هرچند که هر پلت‌فرمی دارای شرایط به‌خصوصی است که نیازمند بهینه‌سازی محتوا با خصوصیات آن بستر است. برای مثال کپشنی که شما برای محتوای تولید شده در اینستاگرام کسب و کار خود تولید می‌کنید قطعا به‌دلیل محدودیت کاراکتری، در توییتر قابل استفاده نیست.

کسب و کار شما به چه محتوایی نیاز دارد؟

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

 

 

فروش من از طریق شبکه اجتماعی یا از طریق وب سایت افزایش میابد؟

معرفی کسب و کار شما از طریق ایجاد یک صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی و بازاریابی و تبلیغات صفحه اختصاصی شما در شبکه اجتماعی و یا راه اندازی وب سایت بهینه سازی شده و استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار تبلیغاتی و بازاریابی محتوای وب سایت شما سوالی است که اغلب صاحبان بنگاه های اقتصادی تازه تاسیس یا حداقل صاحبان کسب و کارهایی که با بازاریابی اینترنتی و روشهای نوین تبلیغات آشنایی زیادی ندارند برایشان پیش میاید …!

در این مقاله به شما توضیح میدهیم برای فروش محصول یا خدمت مورد نظرتان و معرفی کسب و کار خود در اینترنت بهتر است در یک یا چند شبکه اجتماعی صفحه اختصاصی داشته باشید یا بهتر است توسط یک طراح وب مطمئن یا یک شرکت طراحی وب مطمئن نسبت به طراحی وب سایت خود اقدام نموده و پس از راه اندازی سایت تان با استفاده از شبکه اجتماعی , سایت نیازمندیهای اینترنتی , ارسال ایمیل گروهی و … ابزار دیگر نسبت به افزایش بازدیدکننده واقعی اقدام و با بازاریابی صحیح محتوای سایت تان مسیر سریع و صحیح تبدیل بازدیدکننده به مشتری واقعی را طی کنید.

البته بازهم میگوییم ! شبکه های اجتماعی تنها در صورتی برای شما کاربرد دارد که درآنها صداقت داشته باشید و تنها در صورتی برای بازاریابی و تبلیغات شما تاثیرگذار است که شما یک وب سایت بهینه سازی شده داشته باشید . البته این نظر شخصی بنده به عنوان کارشناس بازاریابی است .برخی از صاحب نظران بر این باورند با راه اندازی صفحه اختصاصی در یک یا چند شبکه اجتماعی , دیگر نیازی به راه اندازی وب سایت بهینه شده نیست و با بازاریابی محتوای همان صفحه میتوان مشتری جدید پیدا کرد ولی من با بازاریابی خود شبکه اجتماعی مخالف هستم و طبق تجربه شخصی خود فقط از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار تبلیغات و بازاریابی محتوای وب سایت استفاده میکنم.

 

فقط ایجاد صفحه اختصاصی و یک حساب در شبکه اجتماعی مناسب و معرفی کسب و کار من !

ایجاد صفحه اختصاصی در کلیه شبکه های اجتماعی رایگان است .راه اندازی یک صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی فیس بوک , توییتر , لینکدین , یوتیوپ و گوگل پلاس و … برخی شبکه های اجتماعی کار خوبی است . مسلما اگر شغل شما تولید پوشاک زنانه یا مردانه یا خدمات تشریفات و برگزاری مراسم عروسی وغیره باشد و یا فروشگاه طلا و جواهر یا کالاهای خاص مربوط به مد , پوشاک و کالای لوکس باشد میتوان تا حدی گفت شما نیازی به راه اندازی وب سایت ندارید و همان ساخت صفحه در شبکه اجتماعی میتواند تا حد زیادی کار شما را پیش ببرد ولی براستی از شما شغل تخصصی داشته باشید و بخواهید بصورت جدی فعالیت خود را بصورت آنلاین معرفی کنید بهتر است بدانید مشتریان هدف را اشتباه انتخاب کرده اید. اغلب شبکه های اجتماعی دارای کاربران کم سن و سالی بوده که نیازشان برای خریدکالا یا خدمات را از روشهای دیگری تامین میکنند.

مشتریان هدف در شبکه های اجتماعی :

طبق بررسی های انجام شده در شبکه های اجتماعی فقط بعد تبلیغات و بازاریابی اثرگذار است و به دلیل نوع و شکل کاربران شبکه های اجتماعی در ایران شما با اشخاص یا شرکت ها یا سازمان هاییکه به کالا یا خدمات شما نیاز دارند دسترسی نداریدو تنها میتوانید از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار تبلیغ و بازاریابی و از امکانات شبکه های اجتماعی تنها برای افزایش رتبه سایت , بهینه سازی سایت برای جستجوگرهای معتبر و در نهایت بازاریابی محتوای وب سایت , استفاده کنید.

 

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

 

استفاده یا سوء استفاده تجاری , سیاسی , اجتماعی از پروفایل من :

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

بهتر است بدانید مطابق با قوانین و مقررات اغلب شبکه های اجتماعی ثبت اطلاعات شغلی و شخصی شما در شبکه های اجتماعی با اجازه کامل از طرف خودتان برای شبکه های اجتماعی قابل استفاده خواهد بود. در واقعی ایجاد حساب کاربری و یا ساخت یک صفحه تجاری درشبکه اجتماعی رایگان خواهد بود ولی شما از لحظه فعالسازی صفحه اختصاصی تان هدف نمایش و ارسال تبلیغات پولی شبکه اجتماعی خواهید بود. این در حالیست که شما در وب سایت شخصی یا شرکتی و سازمانی خودتان با امکان عضو پذیری خودتان نیز میتوانید چنین استفاده ای را در مقیاس کوچکتر انجام دهید .

 

مالکیت صفحه کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی :

 

صفحه تجاری ایجاد شده شما در شبکه های اجتماعی بصورت رایگان ایجاد شده و حتی در صورت پرداخت هزینه تبلیغات یا خرید سرویس هایی خاص مطابق با قوانین و شرایط عضویت شبکه های اجتماعی حق دارند به هر دلیل و در هر زمانی بدون پرداخت خسارت یا پاسخگویی , صفحه اختصاصی شما را حذف کنند یا معلق کنند.

 

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

 

این موضوع مالکیت صفحه شما در شبکه اجتماعی را زیر سوال میبرد و شما برای معرفی آدرس شبکه اجتماعی خود به کاربران و مشتریان و تبلیغ آدرس صفحه پروفایل تجاری تان بایستی همیشه این ترس را داشته باشیدکه ممکن است یک شبکه اجتماعی با ۱۰۰۰۰ یا ۱۰۰۰۰۰ یا حتی ۱۰ عضو در هر ساعت از شبانه روز و بدون اخطار قبلی کل اطلاعات , عکس ها , ویدئوها و اعضا و علاقه مندان را در صفحه شما حذف نموده و شما لینک ورود به صفحه خود را نیز از دست بدهید.

 

” این اتفاق برای وب سایت اختصاصی شما نمی افتد “

 

اگر ثبت سایت از قبیل ثبت دامین , خرید هاستینگ و طراحی وب سایت شما در یکی از ” شرکت های طراحی وب ” معتبر ایرانی انجام شود مسلما مطابق با حق مالکیت تجاری شما صاحب امتیاز کل سرویس ها , برند تجاری , محتوا و سابقه وب سایت تان خواهید بود. البته این در صورتی است که راه اندازی وب سایت خود را در یکی از شرکت های طراحی سایت معتبر انجام دهید و ترجیحا راهی را در پیش بگیرید که وب سایت های موفق دیگر پیش گرفته اند.

 

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

هزینه بیهوده برای تبلیغات در شبکه اجتماعی !

برخی از بنگاه های اقتصادی یا کسب و کارهای کوچک و خانگی در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک , گوگل + یا توییتر توانسته اند تعدادی مشتری جذب کنند و این مسئله بزرگترین دلیل دفاعشان از تبلیغات در شبکه اجتماعی است . بگذارید کمی تخصصی تر باهم صحبت کنیم . تبلیغات و بازاریابی در فضای حقیقی یا مجازی نیاز به پیش نیازهایی دارد. پیش نیازهای تبلیغات و بازاریابی در وقع ساختار کلی کسب و کار و مدل اصلی تجاری شما را مشخص میکند.

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

فرض کنید شما بدون طراحی گرافیکی و نوشتن پیام مناسب تبلیغاتی بخواهید در یک مجله یا روزنامه سفارش تبلیغات دهید. مسلم بدانید هزینه شما هدر خواهد رفت , چراکه شما باید برند مشخصی داشته باشید . شما بایستی تلفن پاسخگو داشته باشید و شما بایستی از لحظه سفارش مشتری تا تحویل کالا یا خدمات تان را به مشتری تان را برنامه ریزی کنید. شما نمیتوانید تا زمانی که تلفن ثابت تهیه نکرده اید به مجله مورد نظر تبلیغتان را سفارش دهید یا بهتر بگویم شما بهتر است روی تلفن خودتان آگهی تبلیغاتی سفارش دهید تا روی تلفن موقت اجاره ای !

 

پس برای افزایش فروش از طریق شبکه اجتماعی بهتر است شما صاحب صفحه معرفی کسب و کارتان یعنی وب سایت اختصاصی تان باشید و از طریق ابزار بازاریابی صحیح تمام مشتریان هدف خود را به وب سایت تان هدایت کنید در این صورت شما بصورت جدی وارد بازار رقابتی شده و رقبایتان دیگر نمیتوانند شما را به راحتی از دور رقابت خارج کنند.

 

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

 

 

مشاهده سایت یا صفحه شبکه اجتماعی در نتایج جستجوی کاربران !

 

به نظر وقتی کاربری در گوگل یا یاهو یا بینگ و سایر جستجوگرها سعی در یافتن بنگاه های اقتصادی و فروشندگان هم صنف شما را دارد بهتر است یک لینک مربوط به یک شبکه اجتماعی را بیابد یا بهتر است صفحه ای از وب سایت شما را بیابد؟ مسلم است به دلیل مالکیت قطعی وب سایت تان و همچنین به دلیل اعتماد بیشتر کاربران به خرید و سفارش از طریق سایت و ده ها دلیل دیگر … بهتر است وب سایت شما در نتیجه جستجو مشاهده شود.

 

اطمینان کاربران فضای مجازی به وب سایت یا شبکه اجتماعی !

 

برای خرید کالا یا خدمات یا کسب اطلاعات مطابق با نظرسنجی های انجام شده , کاربران فضای مجازی به سختی به اطلاعات , تصاویر و ویدئوهای شبکه های اجتماعی اعتماد میکنند . این در حالیست که شبکه های اجتماعی به دلیل فراگیر شدن و قدرت بالا در برنامه نویسی کاربردی برای در دسترس بودن با کلیه دستگاه های ارتباطی توانسته است به یک ابزار قدرتمند در تبلیغ و بازاریابی تبدیل شود.

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

 

اجبار ما به حضور در شبکه اجتماعی!

 

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید در بعضی مواقع کسب و کار مورد نظر مجبور به حضور در شبکه اجتماعی یا یک فضای فراگیر است . شبکه های اجتماعی به دلیل فراگیر بودن و کاربران میلیونی مارا مجبور میکند تا محصول یا خدمت خود را در آنها معرفی کنیم تا با حضور خود در محیطی فراگیر از رقبای خود عقب نمانیم. کسب و کار شما با استفاده از ابزار آنلاین بازاریابی و تبلیغات میتواند به اندازه یک شبکه اجتماعی در تخصص و عنوان شغلی خود موفق باشد , کافیست با یک مشاور بازاریابی و تبلیغات مشورت کنید.

 

شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها مادرزادی رتبه خوبی دارند!

مهمترین دلیل جذب صاحبان کسب و کار به شبکه های اجتمایی رتبه بالای شبکه های اجتماعی در www.alexa.com و رنک بالا در گوگل است . دلیل رتبه بالای وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی تعداد بالای کاربران و محتوای دیجیتال سنگین پورتال های ارتباطی اطلاعاتی میباشد. بطور کلی وب سایت هاییکه تعداد زیادی کاربر دارند و بازدید میلیونی را در شبانه روز پشتیبانی میکند از نظر جستجوگرها و وب سایت های رتبه بندی مانند الکسا جز مهمترین سایت ها و پورتال ها میباشد .

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

مسلم است که وقتی خرید مانتو , خرید عسل, خرید کولر گازی یا خرید میزبانی وب یا حتی خرید باطری را جستجو کنیم در نتایج جستجو میتوانیم چند لینک مختلف از وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی را ببینیم و این تنها به دلیل رتبه بالای اینگونه وب سایت هاست و از نظر نوع فروش دقیقا مثل این است که شما تولیدکننده عسل یا چای باشید و بخواهید محصول شما در یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ بفروش برسد .

 

با این حال باز هم وب سایت معرفی کسب و کار شما بصورت بهینه شده لازم است . در نهایت اگر کسب و کار شما برایتان مهم باشد بایستی مطابق با مراحل بازاریابی و تبلیغات الکترونیک عمل کنید. یعنی ابتدا به طراحی وب سایت بپردازید و بعد به بهینه سازی سایت و در نهایت نوبت استفاده از ابزار بازاریابی و تبلیغات برای افزایش رتبه وب سایت تان میباشد . در مقالات بازاریابی اینترنتی و کسب و کار آنلاین مراحل راه اندازی کسب و کار آنلاین و مراحل طراحی وب سایت و بازاریابی اینترنتی بطور کامل منتشر شده است .

صفحه در شبکه اجتماعی یا طراحی سایت ! کدام مهمتر است؟

طراحی سایت حرفه ای چرا بسیار مهم است؟

طراحی سایت حرفه ای چرا بسیار مهم است؟

طراحی سایت حرفه ای چرا بسیار مهم است؟

 

 

۱٫ وب سایت عامل ایجاد اعتبار نام تجاری (برند) است:

داشتن یک وب سایت برای کسب و کار و یا سازمان رکن اساسی استراتژی نام تجاری شما است. حتی اگر استراتژی برای نام تجاری نداشته باشند، قطعا یک نام تجاری دارید. نام تجاری شما تصویر ذهنی مردم از سازمان شما است. نام تجاری قوی و موثر در ایجاد یک تصویر مثبت از شما در ذهن عموم مردم کمک شایانی خواهد کرد. استراتژی بد (یا فقدان استراتژی) تاثیری معکوس خواهد داشت. به همین دلیل حساب شده عمل کردن در این مورد ضروری است زیرا وب سایت شما جنبه قابل توجه و نمود بیرونی نام تجاری شما تلقی می شود. اگر وب سایت نداشته باشید و یا وب سایت کنونی شما غیر حرفه ای و ابتدایی است، تصویری ذهنی از خود در ذهن مردم متبادر می کنید که مطلوب شما نیست. در مقابل، وجود یک وب سایت قدرتمند می تواند مهر تاییدی بر سازمان شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای ارایه خدمات و یا تخصص باشد.

طراحی سایت حرفه ای چرا بسیار مهم است؟

۲٫ وب سایت شما = تیم فروش شما که وقت سر خاراندن ندارند:

اگر طراحی و ایجاد وب سایت به درستی انجام شود، می تواند چون فروشنده ای آنلاین عمل کند که ۲۴ ساعت هفته به مشتریان بالقوه شرکت شما کالا یا خدمات ارائه می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط گوگل وشرکت CEB تحت عنوان تکامل دیجیتال در بازاریابی B2B ، در حال حاضر ۵۷ درصد از مشتریان بالقوه سازمان های تجارت به تجارت(B2B ) پیش از انکه با فروشنده تماس بگیرند تصمیم خرید خود را اتخاذ کرده اند. این بدان معناست که مشتری پیش تر قبل از بر قراری اولین ارتباط با عامل فروش شما از دوستان خود مشورت گرفته اند، به صورت آنلاین تحقیق کرده اند و یا در وب سایت های رقبای شما گشتی زده اند.

۳٫ وب سایت خوب به شما کمک می کند نسبت به رقبا متمایز شوید و بیش تر به چشم بیایید.

خواه شما یک شرکت کوچک باشید یا یک سازمان عریض و طویل جا افتاده، مخاطبین، شما را بر اساس واکنش اولیه خود نسبت به وب سایت شما می سنجند. اگر وب سایت رقبای شما بهتر از وب سایت شما باشد، و یا اگر چشم انداز و دورنمایی برای وب سایت خود در نظر ندارید ، فرصت های بسیاری را از دست خواهید داد و در عرصه رقابت باز خواهید ماند و با چشم انداز ها و اهداف خود فاصله چشم گیری خواهید گرفت.

۴٫ وب سایت با شما امکان می دهد با هزینه کم به میلیون ها انسان دسترسی داشته باشید.

بر خلاف ویترین فروشگاه و یا یک فروشنده حضوری، وب سایت می تواند همزمان به هزاران نفر خدمات رسانی کند. این امر شما را قادر می سازد پیغام خود را با هر کسی که مایل باشد آن را بشنوند در زمانی که مطلوب اوست به اشتراک بگذارید. اگر یک پیغامی برای به اشتراک گذاشتن دارید ، وب سایت یکی از کم هزینه ترین راه حل های موثر موجود است.

۵٫ وب سایتی که به درستی پیاده سازی شده باشد عامل صرفه جویی در زمان است

در صورتی که وب سایت شما به درستی طراحی و اجرا شده باشد، می توانید با اضافه کردن چند ویژگی های ساده به آن، به مشتریان، کارکنان و سهامداران و دست اندکاران در صرفه جویی وقت شان کمک کنید. به عنوان مثال، به جای صرف وقت و پول برای ارسال فکس و ایمیل اسناد به افراد ، اسناد را برای مشاهده در وب سایت بارگیری کنید و در صورت لزوم مردم را به وب سایت برای دسترسی به آنها ارجاع دهید. همچنین، اضافه کردن چیزی مانند بخش سوالات متداول به وب سایت می تواند نقش اساسی در صرفه جوی در زمان ایفا کند و فرصت های آموزشی برای افرادی که در صدد شناختن محصول، خدمات، و انجام اقدامات خیریه می باشد ایجاد کند

طراحی سایت حرفه ای چرا بسیار مهم است؟

با بهترین تجربیات صنایع در بهینه سازی سایت یا سئو همراه شوید

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

 

 

 

 

کسب و کار اینترنتی چیست ؟ کسب و کار اینترنتی (iBusiness) یا شرکت دات کام (dot-com)، به نوعی از کسب و کارها گویند که فعالیت آنها بر روی اینترنت و مبتنی بر پتانسیل های اینترنت است.

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

کسب و کار اینترنتی نوعی “کسب و کار الکترونیک” است با دو ویژگی منحصر به فرد:
۱- ایده کسب و کار بر قابلیت ها و امکانات اینترنت استوار است و بدون آن ادامه کاسبی میسر نیست.
۲- تمام (یا عمده) فعالیت شرکت بر روی اینترنت انجام می شود.

در واقع برای “کسب و کار الکترونیک” از انواع “فن آوری اطلاعات” (و نه فقط اینترنت) برای بهبود فعالیت های یک بنگاه می تواند استفاده شود، مانند اتوماسیون خط تولید یک شرکت خودرو سازی. در ضمن کاسبی مستقلا وجود دارد و فن آوری اطلاعات فقط به عنوان ابزاری جدید در جهت رشد و بهبود آن عمل می کند.
ولی در “کسب و کاراینترنتی” اساس کاسبی بر پتانسیل های موجود در اینترنت قرار دارد و عملا بدون اینترنت بنگاه و کاسبی در کار نیست.
به عنوان مثال گوگل، بزرگترین شرکت دات کام دنیا، را در نظر بگیرید، آیا می تواند بدون اینترنت حیات داشته باشد؟ فلسفه وجود و خدمات شرکت اساسا بر ویژگی ها و پتانسیل های اینترنت بر پا شده است.(ویژگی اول را دارد)
تقریبا تمام فرآیندهای گوگل(مانند گرفتن سفارش از مشتری، تولید محصول، تحویل محصول و غیره) همگی بر روی اینترنت انجام می شود.(ویژگی دوم را نیز دارد پس گوگل یک کسب و کار اینترنتی است)

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

دقت کنید که:
• اینترنت باعث به وجود آمدن نوع جدیدی از کاسبی شده است که قبل از آن وجود نداشته و بدون آن نیز امکان پذیر نخواهد بود. سایت هایی مانند گوگل (google.com)، یاهو (yahoo.com)، فیس بوک (facebook.com)، توییتر (twitter.com)، وب شاتس (webshots.com)، فلیکر (flicker.com) و غیره نمونه هایی از کاسبی های مبتنی بر اینترنت هستند. همانطور که مشاهده می شود نام همه آنها با عبارت “دات کام” (.com) پایان می یابد. این نام ها، آدرس اینترنتی (Domain) و تنها راه دسترسی به خدمات این نوع شرکت ها است. به همین دلیل هم آنها به شرکت های “دات کام” مشهورند.
• “کسب و کارهای اینترنتی” سودآورترین و پایدارترین نوع روش کسب درآمد از اینترنت است. از اینرو گران ترین برند دنیا متعلق به یک شرکت دات کام است! بله،درست حدس زدید، گوگل با ۱۱۴ میلیارد دلار گران ترین برند را در سال ۲۰۱۰ داشته است.چ

کسب و کار اینترنتی چیست ؟