گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید

گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید

گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید

 

<a href=گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید" />

سایت های موبایلی ایجاد کنید به این منظور که بتوانند به طور دقیق شاخص دار شوند به نظر می رسد که جهان دارد به سمت موبایلی شدن پیش می رود، توسط خیلی از مردم که از موبایل به عنوان یک اصل روزانه استفاده می کنند و یک گستره ی وسیع از کاربران که روی صفحه ی جست و جوی موبایل گوگل جست و جو می کنند. اگرچه به عنوان یک سازنده ی سایت راه اندازی یک سایت موبایل و جست و جوی موبایل بینندگان آسان نیست. نه تنها سایت های موبایل از یک فهرست متفاوت از دسکتاپ سایت های معمولی استفاده می کنند.

گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید

 

 اما مدیریت متدها و مهارت های خواسته شده کاملاّ متفاوت است. این در تنوع مسائل جدید اثر می گذارد.زمانی که خیلی از سایت های موبایل مطابق با چیزی که در ذهن است طراحی شده بودند، آن ها طراحی نشده بودند تا به طور راحت مورد جست و جو قرار بگیرند. این تذکرات عیب یابی و راه حل برای کمک به این که کطمئن شویم که سایت شما به طور کامل خزیده شده و شاخص دار شده وجود دارد. بررسی کنید که سایت موبایل شما با گوگل شاخص دار شده اگر وب سایت شما در نتایج جست و جو ی موبایل گوگل ظاهر نمی شود، حتی با استفاده از site: operator، ممکن است به خاطر این باشد که سایت شما یکی یا هردو مشکل زیر را داشته باشد:

گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید

۱-ممکن است Googlebot قادر به پیدا کردن سایت شما نباشد Googlebot باید در سایت شما بخزد قبل از این که در جست و جوی ما شاخص دار شود. اگر شما سایتتان را تازه ایاد کرده اید، ممکن است از وجود آن آگاه نباشیم. اگر این طوری هست یک نقشه ی موبایل ایجاد کنید و آن را در گوگل بگذارید تا از وجود سایتتان به ما خبر دهید. یک نقشه ی موبایل می تواند ؟ باشد و تنها مثل یک نقشه ی سایت استاندارد. شکل: مطمئن شوید ه سایت موبایل شما کاملاّ توسط گوگل شناخته شده، بنابراین جست و جو کنندگان می توانند پیدایش کنند.

گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید

۲-ممکن است Googlebot قادر نباشد به سایت شما دسترسی پیدا کند بعضی سایت های موبایل دسترسی به هر چیزی غیر از تلفن های موبایل را رد می کنند، دستیابی به سایت را برای Googlebot غیر ممکن می کند، و همچنین جست و جوی سایت را هم غیر ممکن می کند.crawlerهای ما برای سایت های موبایل “Googlebot-Mobile” هست تا بتوانید به سایتتان دسترسی پیدا کنید (۲).

 

شما همچنین باید آگاه باشید که ممکن است گوگل در هر زمانی اطلاات عامل کاربر خود را عوض کند بدون این که خبر دهد. بنابراین ما چک کردن این که آیا عامل کاربر دقیقاّ با “Googlebot-Mobile” مطابق است یا نه را پیشنهاد نمی کنیم. به جای این چک کنید که آیا سر فصل عامل کاربر شامل رشته ی “Googlebot-Mobile” هست یا نه. همچنین شما می توانید از جست و جوی DNS استفاده کنید تا به Googlebot رسیدگی کنید. زمانی که Googlebot-Mobile در URL شما می خزد، ما چک می کنیم که آیا هر URL قابل دیدن روی یک دستگاه موبایل هست یا نه.

 

صفحاتی که ما مشخص کردیم که روی یک دستگاه موبایل قابل دیدن می شوند شامل شاخص سایت ما نخواهند بود. (اگرچه آن ها ممکن است شامل شاخص وب معمول ما باشند). این مشخص سازی بر اساس تعداد متنوعی از فاکتورهاست، یکی از آن ها اعلام DTD(Done Type Definition) است. چک کنید که URL اعلام DTD موبایل شما یک فرمت مناسب مثل XHTML Mobile یا Compact HTML است. اگر آن در یک فرمت سازگار باشد، صفحه برای شاخص جست و جو قابل قبول می باشد. برای اطلاعات بیشتر Mobile Webmaster Guidelines را بینید.

 

گوگل را از وجود سایت های موبایل آگاه کنید

دامنه چیست ؟

دامنه چیست ؟

دامنه چیست ؟

 

<a href=دامنه چیست ؟ " />
دامنه در حقیقت نام وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از .com ، .net و .org که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند.

در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می شوند و برای مدت یک تا ده سال (قابل تمدید) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می باشند. دامنه های .info ، .biz و .name نیز در زمره دامنه های قابل ثبت برای عموم ولی با کاربری خاص می باشند. پسوند .info برای سایتهای اطلاعاتی (Information) ، پسوند .biz برای سایتهای تجاری (Business) و پسوند .name هم فقط برای سایتهای شخصی مناسب می باشد استفاده از این سه پسوند در خارج از این چارچوب تعریف شده ممنوع و منجر به حذف دامنه و سلب حقوق مربوطه از مالک آنها خواهد شد.

همچنین کلیه دامنه های بین المللی فوق و بسیاری از دامنه های محلی تابع قوانین حمایت کننده از علائم تجاری می باشند. دامنه ها هر چند زیر نظر یک موسسه (ICANN) صادر می شوند اما پسوندهای گوناگون ممکن است ثباتهای (Registrar) گوناگون داشته باشند که به عنوان نماینده عمل می نمایند. هریک از این ثباتها می توانند در قبال دریافت مبالغی ناچیز امنیت یا خدمات بیشتری را ارائه نمایند. دقت فرمایید که ثبت دامنه ارتباط مستقیم با خدمات میزبانی نداشته و هریک از این خدمات را می توان از طریق تامین کنندگان مختلف تهیه نمود.

دامنه چیست ؟

همانطور که برای تهیه یک محل سکونت یا تجارت اولین سوال آدرس منطقه مورد نظر است، برای وب سایت نیز این امر اولین مرحله برای شروع می باشد و همانطور که در دنیای واقعی نیز آدرس شما بیانگر بسیاری از نکات برای مخاطبین قبل از رویارویی با شما می باشد. دردنیای مجازی نیز این امر صادق است.

آدرس شما مثلا در یک محل گرانقیمت یا یک ساختمان معروف گویای سطح بالای فعالیت شماست ، آدرس دفتر کار شما در یک محل مسکونی ممکن است مشکلاتی را برای شما بوجود آورد یا مراجعین شما را دچار سردر گمی نماید ، فعالیتهای تجاری در مناطق مسکون? ممکن است با محدودیت هایی روبرو گردد.

با کمی تفاوت می توان مشخصه های مشابهی را نیز برای آدرس مجازی تعریف نمود. هر سایت می تواند از طریق تعداد نامحدودی آدرس ثبت شده قابل دسترسی باشد. به همین دلیل ابتدا به اجزا و خصوصیات آدرس یک سایت اشاره می نماییم.

دامنه چیست ؟

پسوند : انتخاب پسوند برای یک آدرس اجباری است ، پسوند را می توان از میان گزینه های موجود و با توجه به نوع یا محل فعالیت انتخاب نمود. پسوندهای مجاز و معتبر در واقع پسوندهایی می باشند که توسط کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها یعنی ICANN تایید شده باشند. این پسوندها از نظر فنی Top Level Domain یا به اختصار TLD اطلاق می گردند که می توان آنها را در سه دسته کلی به ترتیب زیر تقسیم بندی نمود: – پسوندهای عمومی (gTLD): این پسوند ها که عبارتند از.com , .net , .org برای ثبت و استفاده عموم و هر نوع کاربری مجاز (قانونی) قابل استفاده می باشند.

ثبت این دامنه ها از طریق شرکتهایی با عنوان Registrar که توسط ICANN معتبر اعلام شده اند یا نمایندگیهای مجاز آنها امکان پذیر می باشد. هر چند دامنه های فوق هر یک از اختصارهایی برای منظور خاص اقتباس گردیده اند ( .org ارگانها و مراکز غیر انتفاعی ، .net شبکه و خدمات اینترنتی ، .com بنگاهها و مراکز اقتصادی ) ولی در عمل محدودیتی برای استفاده از این پسوندها وجود ندارد. در این میان پسوند .com بیشترین متقاضی را در بر داشته و که در حال حاضر بیش از چهل میلیون دامنه بر روی این سه پسوند ثبت می باشند و در حدود ۹۰ درصد از پسوند .com استفاده شده است.

دامنه چیست ؟

– پسوندهای اختصاصی (ویژه): پسوندهایی که افراد و سازمانهایی با مشخصات و فعالیتهای خاص بر روی آنها می توانند اقدام به ثبت دامنه نمایند یا فعالیت بر روی این پسوند ها می بایست از قوانین خاصی تابعیت بنماید. مانند .biz , .edu , .info , .gov , .int , .pro , aero, .arpa , .coop, .museum که در هنگام ثبت یا در مدت استفاده ارائه مدارک و رعایت قوانینی خاص اجباری خواهد بود. – پسوندهای ملی (کشوری): علاوه بر پسوندها عمومی و خاص ، کشورهای مختلف نیز می توانند اقدام به درخواست پسوند با کد اختصاری کشور خود (دو حرفی) را بنمایند. اداره این پسوندها ، قوانین و نحوه تخصیص آنها در اختیار دولتها یا مراکز معرفی شده توسط مراجع رسمی هر کشور خواهد بود. کشورها مختلف می توانند ثبت این دامنه ها را برای سایر ملیتها آزاد یا محدود نموده و یا بطور کلی هرگونه رویه خاصی را در این خصوص اتخاذ نمایند. پسوندهای دو حرفی بعضی از ملیتها با بعضی از کلمات اختصاری تشابه داشته که این کشورها از این فرصت استفاده نموده و به فروش عمومی پسوندها خود اقدام می نمایند.

دامنه چیست ؟

پسوندهایی نظیر .ws , .tv , .cc , .fm , .mw , .it و غیره … از این قبیل می باشند. بسیاری از کشورها پسوند خود را به سطوح دیگری نیز تقسیم می نمایند. مثلا .ir که پسوند کشور ایران است به .org , .net , .co , .id , edu تقسیم گردیده که بعضی از این پسوندها مخصوص فعالیتهای خاص در نظر گرفته شده اند. نام دامنه: پس از انتخاب پسوند نام دامنه مهمترین قسمت تشکیل دهنده آدرس یک سایت می باشد. این نام از ترکیب ۳ الی ۶۴ حرف ، عدد یا خط تیره (بدون فاصله) تشکیل می گردد.

اگر در ثبت عبارت خاصی به عنوان نام دامنه خود اصرار دارید که این عبارت قبلا ثبت شده باشد گریزی غیر از تغییر پسوند مورد نظر خود نخواهید داشت. چنانچه آدرس سایت شما حاوی علامت تجاری شما باشد، می توانید جهت اطمینان از دسترسی آسانتر و حفاظت از نام تجاری خود کلیه مشتقات و ترکیبهای آنرا بر روی پسوندهای مختلف ثبت نمایید.

دامنه چیست ؟

زیر دامنه (پیشوند): انتخاب پیشوند کاملا اختیاری می باشد ، اما بعضی از پیشوندها بطور پیش فرض برای دسترسی به قسمتها و خدمات خاصی از سایت شما اختصاص داده می شوند. مثلا www. برای دسترسی به صفحات سایت ftp. برای دریافت و ارسال فایل mail. برای دریافت و ارسال نامه های الکترونیکی و غیره … البته دارنده یک دامنه بر روی یک پسوند مجاز به تعریف زیر دامنه ها به تعداد نامحدود می باشد. برای این منظور می بایست با سرویس دهنده سایت خود مشورت نمایید.

توجه به نکات زیر به هنگام ثبت دامنه لازم است:

– عبارت انتخابی تشابه با نام تجاری معروف و معتبر نداشته باشد.

– کوتاه و متشکل از حداقل تعداد حروف باشد. – تلفظ و بخاطر سپردن آن آسان باشد.

– حتی المقدور با نوع فعالیت سایت ارتباط داشته باشد. – از اعداد و خط تیره استفاده نشده یا حداقل استفاده صورت گیرد. – مشابه نام سایت دیگری که موجب سردرگمی بازدید کنندگان شود نباشد.

دامنه چیست ؟

– برای اطمینان از مالکیت دامنه هنگام ثبت آن بهتر است از قرار گرفتن آدرس پست الکترونیکی خود در قسمت Admin Contact مشخصات دامنه مطمئن شوید. – حتی المقدور از طریق مراکزی برای ثبت دامنه خود اقدام نمایید که کلمه عبور و مجوز جابجایی و تغییرات را در اختیار شما قرار می دهند.

– حتما شرایط و تعهدات ثبت کننده دامنه و نمایندگیهای و همچنین شرایط اختصاصی پسوند مورد تقاضی را مطالعه و از تبعات حقوقی اقدامات خود آگاه شوید. – هرگز از آدرس مجهول یا غیر واقعی در مشخصات دامنه خود استفاده ننمایید.

– قبل از انتخاب دامنه مطمئن شوید که علامت تجاری یا هر گونه علامت ثبت شده دیگر که متعلق به غیر بوده و شما قانونا مجوز رسمی جهت استفاده از آنرا ندارید در آدرس شما بکار نرفته باشد. – درصورتی که نام مورد نظر شما قبلا ثبت شده و تاریخ انقضای آن نزدیک است می توانید از خدمات دهنده خود تقاضای خدمات پیش سفارش (Back Order) دامنه را بنمایید.

– هرگز از DNS شرکتها و خدمات دهنده هایی که مجاز به استفاده از آن نمی باشید در دامنه خود استفاده نکنید و ابن مشخصات را بدون مشورت با شخص فنی تغییر ندهید. زیرا هر تغییر? در این مشخصات می تواند منجر به غیر فعال شدن سایت شما گردد.

– اعتبار دامنه خود را حت? المقدور تا یک ماه قبل از سر رسید انقضا تجدید نمایید.

– جهت انتقال دامنه ها از یک ثبت کننده به ثبت کننده دیگر یکماه زودتر از تاریخ انقضا اقدام نمایید.

– به محل و حساسیتهای سیاسی و اقتصادی ثبت کننده خود دقت نمایید، در صورت وجود دعاوی در ارتباط با پسوندهای عمومی و اختصاصی محل دادگاه رسیدگی کننده ، محل ثبت کننده دامنه خواهد بود.

– در ارتباط با استفاده از دامنه قوانین بین المللی و قوانین محلی را همزمان در نظر داشته باشید.

– از خدمات مانیتور مشخصات دامنه یا مخفی نمودن مشخصات خود برای جلوگیری از مزاحمتهای تبلیغاتی و سرقت دامنه خود استفاده نمایید. xvhpd shdj – xvhpd ,f

دامنه چیست ؟

خرید دامنه با PR بالا، این کار عاقلانه است؟

خرید دامنه با PR بالا، این کار عاقلانه است؟

خرید دامنه با PR بالا، این کار عاقلانه است؟

 

 

 

<a href=خرید دامنه با PR بالا، این کار عاقلانه است؟" />

همانطور که بسیاری می‌دانند، می‌شود دامنه با PR بالا مثلا PR4 را در حراجی‌ها و یا از اشخاصی که در این ضمینه فعالیت دارند خریداری نمود. سوال این‌جاست؛ چرا مردم پول زیادی برای دامنه‌ای می‌دهند که حتی نمی‌دانند قبلا چه استفاده‌ای داشته و کجا به کار رفته است ؟ خوب، یک دلیل اصلی این است که مردم می‌توانند با داشتن دامنه با PR بالا سایتی راه اندازی کنند و در درجه اول به سایت‌های با PR پایین و حتی بدون PR لینک بدهند.

خرید دامنه با PR بالا، این کار عاقلانه است؟

 از این رو چون اسپایدرهای موتورهای جستجو سایت‌های با PR بالا را بیشتر از سایت‌های با PR پایین بازدید می‌کنند، یک نظریه آن است که اسپایدرها بعد از آن که سایت باPR بالا را مشاهده کردند سپس لینک‌های به وبسایت‌های با PR پایین را دنبال می‌کنند. این استراتژی ممکن است باعث شود که سایت با PR پایین با سرعت بیشتری در موتورهای جستجو ایندکس شود و با داشتن لینک کافی از سایت‌های با PR بالا، می‌تواند PR خود را نیز افزایش دهد. در حالی که این ایده به نظر عالی می‌رسد اما چند نکته کوچک است که در هنگام خرید لینک و یا دامنه با PR بالا باید به آن توجه کرد:

 

۱) فروشندگانی هستند که دامنه با PR غیر واقعی(fake PR) به فروش می‌رسانند. صرف نظر از این‌که چگونه این کار رو انجام می‌دهند، شما باید از ابزارهای رایگانی همچون http://www.seotoolkit.ir/tools/fake-rank-checker استفاده کنید تا بتوانید صحت PR دامنه‌ای که می‌خواهید خریداری نمائید را بررسی کنید. هم‌چنین، می‌توانید گوگل تولبار را از آدرس http://www.google.com/tools/toolbar در کامپیوتر خود نصب کرده و همیشه PR سایت‌ها را مشاهده نمائید.

خرید دامنه با PR بالا، این کار عاقلانه است؟

 

 ۲) برای PR در آپدیت بعدی توسط گوگل مشخص نیست چه اتفاقی خواهد افتاد. فروشندگان هیچ‌گاه تضمین نمی‌کنند که PR تا چه زمانی پایدار خواهد بود و دلیل خوبی هم دارند. چگونگی محاسبه دقیق PR از جانب گوگل یک راز به حساب می‌آید و همواره تغییرات زیادی می‌کند. یک دامنه با PR5 در آپدیت بعدی گوگل می‌تواند به دامنه‌ای با PR0 تبدیل شود و … سرمایه شما از دست رفته است.

 

۳) اگر دامنه‌ای با PR بالا و واقعی پیدا کردید که ماندگار هم بود، فقط یک بک‌لینک از آن سایت به سایتی با PR پایین‌تر نمی‌تواند کافی و موثر باشد. موتورهای جستجو به بک‌لینک‌های “مرتبط” نگاه می‌کنند، بدین معنا که اگر محتویات سایت با PR بالا درباره “دوربین” باشد، فقط قادر به ارائه لینک به سایت‌هایی درباره‌ی “دوربین” خواهد بود.

 

 

۴) یک بک‌لینک از یک سایت با PR بالا مانند یک قطره در اقیانوس است. گرفتن بک‌لینک‌های زیاد، حفظ PR بالا و ایندکس شدن مداوم در طول زمان، وقت زیادی می‌برد. خرید چندین لینک از دامنه‌های با PR بالا برای به‌دست آوردن رنک خوب و ایندکس شدن می‌تواند در نهایت منجر به پرداخت هزینه بسیار زیادی گردد. قبل از این‌که لینک و یا دامنه‌ای با PR بالا بخرید خوب دقت کنید. راه‌های بسیار زیاد و هم‌چنین ارزانی برای رسیدن به PR و ایندکس شدن وجود دارند که ممکن است شما بخواهید این راه‌ها را، قبل از آن‌که پولتان را برای دامنه‌ای بدهید که PR آن ممکن است در انتهای راه باشد، بدانید

خرید دامنه با PR بالا، این کار عاقلانه است؟

SSL چيست؟

SSL چیست؟

SSL چیست؟

 

 

 

 

SSL چیست؟

Secure socket Layer یا SSL پرتکلی است که بوسیله Netscape برای انتقال پرونده های خصوصی روی اینترنت بوجود آمده است. SSL توسط یک کلید شخصی کار می کند، تا اطلاعات انتقالی در اینترنت را برای شما پنهان کند. هر دو مرورگر اینترنت اکسپلورر و نت اسکیپ از SSL پشتیبانی می کنند.

 

و بسیاری از سایتهای از این پروتکل استفاده می کنند، تا از اطلاعات محرمانه کاربران (مانند اطلاعات کارت اعتباری) نگهداری کنند. آدرس سایتهایی که نیاز به SSL دارند باید به صورت https به جای http باشد.

SSL چیست؟

یک پرتکل دیگر برای انتقال مطمئن اطلاعات روی شبکه جهانی وب secure http یا s-http است. به طوریکه SSL یک ارتباط مطمئن بین یک کاربر و سرور ایجاد می کند. و هر اطلاعاتی را می توان با آن منتقل کرد.

 

ولی s-http طراحی شده است تا پیام های شخصی را به طور ایمن انتقال دهد. بنابراین SSL و s-http را می توان به عنوان مکمل یکدیگر در نظر گرفت، تا رقیب یکدیگر. هر دو پرتکل بوسیله IETF (که مخفف Internet Engineering Task Force است) به عنوان استاندارد تصویب شده است.

 

SSL چیست؟

css هک چیست؟

css هک چیست؟

css هک چیست؟

 

 

جلوگیری از سئو منفی

جلوگیری از سئو منفی

جلوگیری از سئو منفی

 

 

<a href=جلوگیری از سئو منفی" />

از زمانی که آپدیت های جدید گوگل ارائه شده اند بحث سئو منفی و این که آیا سئو منفی وجود دارد یا نه بسیار داغ است.بسیاری بر این باور هستند که تمامی این ها بیش از تئوری نیستند و این کار غیرممکن است و بعضی دیگر براین باور هستند براساس تجربه و اطلاعات به دست آمده این کار ممکن است.خود گوگل اعلام میکند که چیزی به نام سئو منفی وجود ندارد.پیش از رسیدن به اصل موضوع و معرفی روش های جلوگیری کمی در مورد سئو منفی ( Negative SEO ) توضیح میدهیم.

جلوگیری از سئو منفی

سئو منفی به کارهایی گفته میشوند که شما برای سایت های رقیب خود انجام میدهید تا جایگاه آنها در نتایج جستجو را کاهش دهند و یا به طور کلی آنها را از نتایج جستجو حذف کنند. صحبت های در مورد این روش بسیار زیاد است بسیاری معتقد هستند که این کار غیرممکن است و خود گوگل هم بسیار اصرار دارد که این روش وجود ندارد اما افرادی هم هستند که معقتد هستند این کار عملی هست و البته نمونه هایی هم وجود دارد که اثبات میکنند این کار عملی است.

 

اما نکته اینجاست اگر هم این کار عملی باشد,مطمئنا هزینه و وقت زیادی را باید صرف آن کرد و نباید انتظار بازده سریع داشت. در زیر ۵ روش برای شناسایی و جلوگیری از سئو منفی ذکر شده است. ایمیل: از سرویس دریافت ایمیل گوگل وبمستر تولز استفاده کنید و همچنین اطلاعات خود را در بینگ وبمستر تولز به روز رسانی کنید تا در هنگام دریافت پیغامی آن را دریافت کنید.توصیه ما به شما این است که بر روی حالت هفنگی ( Weekly ) قرار بدهید اما حالت های ماهانه و روزانه هم خوب هستند.

جلوگیری از سئو منفی

تنظیم اخطار: ۱. گوگل الف) برای نام سایت خود اخطار ( Alert ) قرار دهید. ب) برای آدرس سایت اخطار قرار دهید. ج) برای کلماتی که ممکن است از طریق آنها سایت شما صدمه ببیند اخطار قرار دهید.این کار را به صورت site:yourdomain.com keyword انجام دهید.

 

۲. گوگل آنالیتیکز: از طریق این آموزش برای گوگل انالیتیکز اخطار تنظیم کنید.اخطار را در بخش های زیر تنظیم کنید: الف) افت ناگهانی و شدید آمار بازدید ب) کاهش میزان اشنراک ج) افزایش میزان Bounce Rate بررسی سایت: سایت خود را در بازه های زمانی متفاوت مورد بررسی قرار دهید.میتوانید کسی را استخدام کنید که هر روز یا هر هفته سایت شما را در کلمات کلیدی که مدنظرتان است مورد بررسی قرار دهد.این فرد باید چک کند که ایا شما افت شدید داشته اید و یا حتی از نتایج به طور کل حذف شده اید یا نه.

 

ردیابی لینک ها: لینک های ارسال شده به وبسایتتان را از طریق سایت هایی مانند Open Site Explorer یا AHREF’s مورد بررسی قرار دهید.فاکتورعای لینک ها را مورد بررسی قرار دهید مقصود ما از فاکتورها نکاتی است مانند Authority که تاثیر مستقیم در سایت شما دارند.اگر تغییر شدید و قابل بررسی ای در لینک ها و فاکتورهای مورد بررسی دیدید دقت خود را افزایش دهید. بررسی لینک های ورودی جدید: این بخش کمی پیچیده و سخت است.اما زمانی که یاد گرفتید خیلی سریع تر خواهد شد و ما با یکی از تکنیک های Link Building آشنا خواهید شد.وارد پنل گوگل وبمستر تولز و بینگ وبمستر تولز خود بشوید و لیست سایت هایی که به شما لینک داده اند ( Referring domains ) مربوط به ماه های قبل و ماه قبل را دریافت کنید و در کنار هم قرار بدید.آنهایی که ۲ بار آمده اند را حذف کنید و لیست را محدود به سایت هایی کنید که فقط یک بار به شما لینک داده اند.این دسته از لینک ها را برای بررسی موارد عحیب و شک برانگیز مورد بررسی قرار بدهید.همه چیز را مورد بررسی قرار دهید حتی به وبسایت ها سر بزنید و Anchor text و یا مکانی که لینک قرار گرفته اند را مورد بررسی قرار دهید.

جلوگیری از سئو منفی

واحدهای اندازه گیری در css

واحدهای اندازه گیری در css

واحدهای اندازه گیری در css

 

 

<a href=واحدهای اندازه گیری در css " />

 واحدهای اندازه گیری مختلفی در CSS وجود دارد که هر کدام برای نوع بخصوصی از اندازه گیری کاربرد دارند. در این مقاله قصد دارم انواع واحدها و کاربرد آنها را تشریح کنم. واحد های Points و Picas این واحدها برای طراحی صفحات چاپی بوجود آمده اند و معمولا از آنها برای طراحی صفحه نمایش استفاده نمی شود. بصورت قراردادی هر Point برابر یک هفتاد و دوم اینچ، و هر Picas معادل ۱۲ Point می باشد. در صورتیکه می خواهید نسخه قابل چاپ از صفحات خود ارائه دهید، بهتر است از این واحدها استفاده کنید، اما برای صفحات وب پیشنهاد نمی شود.

واحد Pixel اندازه هایی که توسط این واحد مشخص می شود، در تمام مرورگرها و OS ها یکسان دیده می شود، و بهمین دلیل اکثر طراحان از این واحد برای تعیین اندازه استفاده می کنند، اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده از واحد Pixel برای Text ها، باعث می شود تا کاربرانی که مشکل ضعف چشم دارند و میخواهند اندازه متن را توسط مرورگر بزرگتر کنند، دچار مشکل شوند. چرا که واحد پیکسل معمولا Default Setting (تنظیمات پیش فرض) مربوط به سایز فونت ها، در مرورگرهای مختلف را نادیده می گیرند. بنابراین بهتر است از این واحد برای تعیین اندازه متن ها استفاده نشود. واحد EMS em واحد اندازه گیری نسبی برای فونت Textها در صفحه وب می باشد.

واحدهای اندازه گیری در css

بر اساس قرارداد، هر واحد em معادل ارتفاع حرف M در فونت پیش فرض می باشد. در CSS یک em در واقع معادل اندازه فونت پیش فرض کاربر می باشد. با استفاده از این واحد برای تعیین اندازه، این امکان را به کاربر می دهیم که به راحتی و بدون بروز بهم ریختگی، سایز Text های صفحه شما را توسط مرورگر بزرگتر یا کوچکتر کند.

به عنوان طراح وب، این قابلیت تغییر اندازه فونت توسط کاربر، ممکن است زیاد خوش آیند نباشد. ولی از دید کاربران این امکان سودمند خواهند بود که بتوانند صفحه وب شما را با فونت بزرگتر مشاهده کنند. با استفاده از این واحد شما می توانید اندازه فونت را بصورت درصدی نیز تعیین کنید، مثال: font-size: 0.9em با این دستور، اندازه فونت شما، حدودا ۱۰ درصد کوجکتر از اندازه پیش فرض مرورگر برای فونت ها می شود. و یا: font-size:1.1em با این دستور، اندازه فونت شما، حدودا ۱۰ درصد بزرگتر از اندازه پیش فرض مرورگر برای فونت ها نمایش داده می شود.

واحدهای اندازه گیری در css

واحدEXES ex نیز همانند em یک واحد اندازه گیری نسبی برای فونت Textها در صفحه وب می باشد. با این تفاوت که، بر اساس قرارداد، هر واحد ex معادل ارتفاع حرف x (حروف کوچک) در فونت پیش فرض می باشد. نکته: این واحد تعیین اندازه در تمام مرورگرها ساپورت نمی شود.

واحد اندازه گیری Exes: واحد ex یک واحد اندازه گیری نسبی برای فونت متون صفحه وب می باشد.

یک Ex بنابر تعریف، معادل ارتفاع حرف کوچک x در فونت پیش فرض تنظیم شده توسط کاربر می باشد. متاسفانه مرورگر های مدرن هنوز از این واحد اندازه گیری به طور کامل پشتیبانی نمی کنند. لذا استفاده از این واحد اندازه گیری توصیه نمی شود.

واحد Percentage: این واحد نیز همانند واحدهای ex و em، به کاربران امکان تغییر سایز فونت را می دهد.

واحدهای اندازه گیری در css

مثال: font-size: 100% با این دستور فونت دقیقا به اندازه مشخص شده در پیش فرض های مرورگر نمایش داده می شود و بعبارتی دیگر ۱۰۰% برابر است با ۱ em واحدهای Absolute: در CSS این امکان را داریم که با استفاده از ۷ واحد اندازه گیری مطلق، اندازه متن را بصورت نسبی و بر اساس پیش فرض های مرورگر تنظیم کنیم که عبارتند از : xx-small x-small small medium large x-large xx-large در اکثر نسخه های مرورگر IE، واحد small بعنوان واحد هم اندازه با پیش فرض مرورگر شناخته می شود، اما در مرورگرهای دیگر واحد medium این حالت را دارد و به همین دلیل استفاده از این نوع تعیین اندازه در طراحی سایتهای Cross Browser Compatibilty (مطابق با مرورگرهای مختلف) منسوخ شده است.

نکته: این نوع واحدها از قاعده ارث بری (Inheritance) در CSS مستثنا هستند و بعبارتی از Parent خود هیچ چیز ارث نمی برند، بلکه نسبت به مقادیر پیش فرض مرورگر تنظیم خواهند شد. واحدهای Larger و Smaller : این دو واحد نیز همانند واحدهای Absolute هستند، با این تفاوت که اندازه این واحدها بر خلاف واحدهای Absolute بر اساس Parent آنها مشخص می شود. (قانون ارث بری در CSS ).

بنابراین اگر یک المنت <p> با سایز small داشته باشیم و بخواهیم بخشی از متن بزرگتر دیده بشود، سایز آن بخش از متن را برابر larger قرار می دهیم.

واحدهای اندازه گیری در css

ERP چیست؟

ERP چیست؟

ERP چیست؟

 

<a href=ERP چیست؟" />

 سالیان متمادی برنامه های کاربردی مورد استفاده در سیستمهای اطلاعاتی بصورت مجزا ((functional ارائه میشد و هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشتند. چنین نرم افزارهایی مورد توجه و علاقه شرکتهای کوچک بود و براحتی نیازهای خود را توسط این برنامه های کاربردی (application) برآورده میکردند…

ERP چیست؟

● مقدمه : اما پس از مدتی با گذشت زمان و با شروع فرایند مهندسی مجدد فرایندهای تجاری در سازمانها ، نیاز به انواع مختلف سیستمهای اطلاعاتی احساس شد و تولید سیستمهای اطلاعاتی یکپارچه که بتواند نرم افزارهای حوزه های مختلف از جمله حسابداری ، تولید ، فروش ، انبار و … را بصورت منسجم و همراه هم بکار گیرد آغاز گردید . برای تولید چنین نرم افزاریهایی ، ارائه رویکرد های جدیدی از جمله معماری مبتنی بر client /server و همینطور نرم افزارهای یکپارچه ضروری بنظر میرسید. در سال ۱۹۹۲ساختار یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه توسط YakhouوRahali توسعه یافت . در این ساختار ، به اشتراک گذاری داده ها بین کاربران این امکان را ایجاد میکرد تا به سادگی و بسرعت داده های مورد نیاز واحدهای دیگر را در اختیارشان قرار دهند و همچنین مدیران بخشهای دیگر نیز قادر بودند بصورت یک سیستم جامع و یکپارچه با یکدیگر در ارتباط باشند و گزارشات مورد نیاز خود را از یک سیستم واحد استخراج نمایند.

● ERP چیست ؟ ERP(Enterprise Resource Planning ) سیستمی جامعی است که سعی در یکپارچه سازی همه وظایف و بخشهای موجود دریک سازمان با استفاده ازیک سیستم کامپیوتری واحد را دارد که بتواند نیازهای خاص و ویژه این بخشها را برآورده سازد . این کار با استفاده از یک نرم افزار کامپیوتری انجام میشود که بوسیله یک دیتابیس واحد ، امکان به اشتراک گذاری اطلاعات و ارتباط بخشهای مختلف را با یکدیگر برقرار میسازد . این نرم افزار از تعدادی ماژول نرم افزاری تشکیل شده است که هر یک بخشی از وظایف موجود در شرکت را بر عهده دارند . اغلب نرم افزارهای ERP آنقدر منعطف هستند که شرکتهای خریدار قادرند تعدادی از ماژولهای مورد نیازو یا همه آنها را نصب و بکارگیرند .

بعنوان مثال شرکت خریدار قادر است فقط ماژولهای منابع انسانی (HR) و مالی را از این بسته نرم افزاری ، خریداری ، نصب و مورد استفاده قرار دهد . ● ERP چگونه قادر است عملکرد تجاری یک شرکت را بهبود بخشد ؟ بطور کلی هدف اصلی و اولیه ERP آن است که فرآیند دریافت سفارش از مشتری و پردازش آن تا مرحله نهایی را بهبود بخشد . بعنوان مثال وقتی یک سفارش رسیده از سوی مشتری وارد سیستمERP میگردد ، همه اطلاعات لازم جهت تکمیل و ارائه این سفارش ، در آن موجود میباشد .

ERP چیست؟

اطلاعات مربوط به اینکه آیا مشتری سفارش دهنده ، اعتبار کافی نزد شرکت را دارد یا خیر ، از ماژول مالی بدست میآید و به همین ترتیب اطلاعات لازم در مورد سطح موجودی انبار کالا و مواد اولیه مربوط به این سفارش ، از ماژول انبار استخراج میگردد . با بکارگیری این سیستم ، کاربران تنها وارد کننده داده و اطلاعات به سیستم نیستند بلکه آنها از این پس وظیفه سنگینی را بر عهده خواهند داشت زیرا در مورد سئوالاتی از قبیل اینکه “آیا مشتری حاضر بموقع بدهی خود را بابت سفارش دریافتی خود خواهد پرداخت؟

ERP چیست؟

” ، “آیا ما قادر خواهیم بود بموقع سفارش مورد نظر را تحویل مشتری دهیم ؟” و سئولاتی از این قبیل ، کاربران سیستم باید بتوانند سریعا تصمیم گیری لازم را انجام دهند واین تصمیمات بر روی کل فرایند ERP تاثیر گذار خواهد بود . بعلاوه سایر کاربران در بخشهای دیگر نیز لازم است اطلاعات را بروز وارد سیستم نمایند . بعنوان مثال اگر مسئول سیستم انبار در مورد سطح موجودی انبار اشتباهی مرتکب شود ، شرکت ممکن است بسیاری از مشتریان خود را بدلیل اطلاعات نادرست درمورد کافی نبودن میزان موجودی ، از دست بدهد.

● یک پروژه ERP چه مدت بطول می انجامد ؟ در شرکتهای کوچک و آنهایی که فقط بخشی از ماژولهای ERPرا خریداری و راه اندازی میکنند ، این پروژه ممکن است حدود شش ماه یا کمتر بطول انجامد ولی برای شرکتهای بزرگتر و آنهایی که تمایل دارند این پروژه را بطور کاملتر به اجرا گذارند ، به این دلیل که نیاز به تغییر در بخشهای مختلف سازمان متناسب با بسته نرم افزاریERP وجود دارد ، اجرای این پروژه بطور میانگین بین یک تا سه سال بطول میانجامد .

● بکارگیریERP برای یک کسب و کار چه مزیتهایی رامیتواند به همراه داشته باشد ؟ ▪ بطور کلی مزایای عمده پیاده سازی سیستمهایERP در شرکتها را میتوان بصورت زیر بر شمرد : الف ) یکپارچه سازی اطلاعات : بر خلاف سیستهای دیگر که ممکن است هر یک از بخشهای مالی، فروش ، تولید و … گزارشهای ضدونقیضی در مورد فعالیتها و سهم خود در افزایش میزان درآمد شرکت ارائه دهند ،ERP به شرکت کمک خواهد کرد که اطلاعات مورد نظر را بصورت جامع و کامل از یک سیستم بدست آورد . ب) یکپارچگی اطلاعات در مورد سفارشات مشتریان : ERP کمک خواهد کرد تا سفارشات مشتریان از زمان دریافت سفارش از مشتریان

 

ERP چیست؟

، دریافت مواد اولیه از تامین کنندگان کالا برای تولید آن سفارش تا تحویل کالای تولید شده به مشتری و دریافت وجه آن بطور یکپارچه در یک سیستم نگهداری شود و به این ترتیب شرکتها قادرند براحتی سفارشات را ردیابی کنند و هماهنگی لازم بین بخشهای مختلف شرکت را ایجاد نمایند . ج) استاندارد سازی و سرعت بخشیدن به فرآیند تولید : سیستمهایERP با استاندارد سازی فرایندهای تولید و استفاده از یک سیستم کامپیوتری منسجم باعث صرفه جویی در زمان و افزایش بهره وری خواهند شد. د) کاهش موجودی انبار : ERP با بهینه سازی فرآیند سفارشات و تولید محصول ، باعث کاهش موجودی مواد اولیه و موجودی در جریان ساخت میگردد وهمین امرموجب کاهش موجودی کالای ساخته شده در انبارها میشود . به بیان دیگر ERP توانایی مدیریت زنجیره عرضه محصول(Supply Chain Management) را نیز فراهم میسازد . ه) استاندارد سازی اطلاعات مربوط به منابع انسانی شرکت ، صرفه جویی در زمان و جلوگیری از دوباره کاری

● آیا ERP با فرایندهای موجود در شرکت تطابق دارد یا خیر؟ نکته مهمی که در اجرا و پیاده سازی یک سیستمERP باید مد نظر قرار گیرد آن است که آیا این مجموعه نرم افزاری با وضع موجود شرکت خریدار نرم افزار ، تطابق دارد با نه ؟ این یکی از دلایل مهمی است که در روند اجرای فرآیند ERP در شرکتهای خریدار ، اختلال ایجاد میکند و باعث میشود

 

ERP چیست؟

گاها در اجرای پروژه چند میلیون دلاری ERP وقفه ایجاد شود . در چنین شرایطی دو راه وجود دارد: یا اینکه شرکت خریدار باید فرایندهای موجود خود را تغییر داده و مطابق با سیستم ERP سازد و یا بسته نرم افزاری موجود باید بر اساس شرایط خاص آن شرکت تغییر داده شود . در حالت اول تغییرات عمده ای در مسئولیتها ، نحوه کار ، وظایف پرسنل و روشهای انجام کار و … ایجاد میگردد و به عبارتی لازم است فرآیند مهندسی مجدد(Reengineering) در سطح شرکت اجرا شود. در حالت دوم نیز احتمال بروز مشکلات (BUGS) در نرم افزار افزایش می یابد و بعلاوه اشکالات خاصی را در بروزرسانی نرم افزار (UPGRADING ) در نسخه های بعدی ایجاد خواهد کرد زیرا نسخه های بعدی نیز باید بصورت خاص و سفارشی تولید شوند.

ERP چیست؟

● ERP چه نوع هزینه هایی میتواند به همراه داشته باشد؟ ۱) هزینه های آموزش : از آنجا که کارکنان در بخشهای مختلف شرکت با یک سیستم یکپارچه کار میکنند ، لازم است درک بیشتری از فعالیتها و فرایندهای موجود در سایر بخشها نیز پیدا کنند . زیرا هر داده ای که آنها وارد سیستم میکنند بر روی کل سیستم اثر گذار خواهد بود . بنابراین باید ارتباط بین بخشهای مختلف شرکت از طریق این سیستم برای کاربران کاملا تشریح گردد . علاوه بر این ، برنامه ای برای آموزش شکل ظاهری (INTERFACE) سیستم نیز باید تدارک دیده شود. ۲) هزینه یکپارچگی و تست نرم افزارها :برای حصول اطمینان از روند صحیح اجرای فعالیتها ، باید ارتباط بین نرم افزارهای ERP با یکدیگر و احتمالا با سایر نرم افزارهای بکاررفته در شرکت مورد توجه قرار گیرد که این کار مستلزم هزینه هایی خواهد بود . به عنوان مثال یک شرکت تولیدی ممکن است نرم افزارهای جانبی برای تجارت الکترونیکی ، سیستم بارکد و سایر سیستمهای مورد استفاده خود نیز داشته باشد. بنابر این لازم است ارتباط درست و حساب شده ای بین این نرم افزارها و بسته نرم افزاری ERP برقرار شده باشد . ۳) سفارشی کردن نرم افزارها (Customization) : این کار در مواقعی انجام میشود که یکی یا چند مورد از نرم افزارهای ERP نتواند با شرایط کاری و فرایندهای موجود شرکت خریدار تطابق داده شود و بنابراین ضروری بنظر میرسد که نرم افزار مزبور بر اساس شرایط خاص آن شرکت باز سازی شود. ۴)

ERP چیست؟

تبدیل داده ها (Data Conversion): بطور یقین تبدیل و انتقال داده ها و اطلاعات مربوط به مشتریان ، کالاها ، عرضه کنندگان ، طرفهای تجاری و… از سیستم مورد استفاده قبلی به سیستم جدید مبتنی بر ERP ، مستلزم هزینه هایی خواهد بود. ۵) مدت زمان بازگشت سرمایه (ROI) : اغلب شرکتها انتظار دارند پس از نصب و راه اندازیERP بتوانند منافع مورد نظر خود را سریعا از این سیستم کسب کنند ولی چنین امری در بدو امر امکان پذیر نیست و لازم است مدت زمانی از نصب و اجرای سیستم ، گذشته باشد و بهبودهایی در فرآیند موجود نیز حاصل شده باشد تا زمان بازدهی این پروژه آغاز گردد.

ERP چیست؟

BEHAVIOR و نقش آن در افزایش سئوی وب سایت

BEHAVIOR و نقش آن در افزایش سئوی وب سایت

BEHAVIOR و نقش آن در افزایش سئوی وب سایت

 

 

<a href=BEHAVIOR و نقش آن در افزایش سئوی وب سایت" />

Overview
در این بخش توضیحات کلی را مطرح می کند که شامل Pageviews، Avg. Time on Page و Bounce Rate است که قبلا درباره آن توضیح داده شده است. همچنین درصد ورود کاربران به صفحات مختلف سایت شما را نمایش می دهد یا به عبارتی پر بازدیدترین صفحات سایت شما را به صورت urlpad نشان می دهد.
در بالای نمودار گزینه pageviews می توان چند متریک را با هم compare  کرد.

Behavior Flow

در این قسمت نقشه ی مسیری را که کاربران در سایت شما طی می کنند را می توان مشاهده کرد.

BEHAVIOR و نقش آن در افزایش سئوی وب سایت

Site content

All page: همانطور که مشاهده می کنید آمار بازدیدکنندگان سایت، و میزان Bounce Rate سایت را نشان می دهد که در صورت پایین بودن Bounce Rate آن را افزایش دهیم.


landing-pages: در این قسمت توضیحات جزئی تر درباره صفحات سایت نمایش داده می شود. که می توانید هر صفحه سایت خود را آنالیز کنید.

exit-pages: این قسمت به شما نشان می دهد که کدام صفحه exit بالایی دارد و نشان دهنده این موضوع می تواند باشد که مطلب یا طرح آن صفحه برای کاربران جذاب نمی باشد

site-speed

-این قسمت سرعت سایت را بررسی می کند و نکته قابل توجه این که برای بررسی سرعت سایت همه ماربران را در نظر نمی گیرد بلکه میانگینی از کاربران را محاسبه می کند.

-در قسمت browser نشان می دهد که کدام مرورگر سرعت load بالایی دارد.

-در قسمت page نشان می دهد که کدام صفحه دیرتر load می شود  تا بتوان آن صفحه را بهینه کرد.

site-search
این بخش ممکن است برای شما اهمیت زیادی داشته باشد. به عنوان مثال در سایت شما یک سرچ بار است که کاربران می توانند اطلاعات مورد نیاز خورد را سرچ کنند این موضوع به شما کمک می کند که متوجه شوید که کاربران شما در جستجوی چه موضوعاتی هستند و نشان می دهد که کاربران از سایت شما چه چیزی می خواهند.

BEHAVIOR و نقش آن در افزایش سئوی وب سایت

کاربرد محتوای سایت در طراحی سایت

کاربرد محتوای سایت در طراحی سایت

کاربرد محتوای سایت در طراحی سایت

 

زمان زیادی طول کشید تا طراحان سایت به این موضوع پی ببرند که محتوا ی درون سایت مهمترین و تاثیر گذارترین مسئله در طراحی سایت است. برای آنکه محتوای سایت برای کاربر جذابیت داشته باشد باید پارامترهای متعددی را مد نظر قرار داد تا متن حاکثر کارایی خود را داشته باشد و هم برای کاربران گیرا و قابل استفاده باشد و  کاربر در فهم موضوع دچار سردرگمی نشود ومتن کاملا واضح باشد.

 

در واقع یک سایت هرچند طراحی مناسب و جذابی داشته باشد اما محتوای آن برای کاربران کارایی نداشته باشد سایت عملا ناکارآمد خواهد بود همچنین عکس مطلب یعنی محتوای جذاب و گیرا بدون طراحی مناسب نیز همین موضوع را در پی دارد. بنابراین  طراحی یک سایت با محتوای آن مکمل و پشتوانه  یکدیگر هستند و در هنگام طراحی سایت باید هردو را در الویت قرار داد.

 

کاربرد محتوای سایت در طراحی سایت

-در طراحی سایت از مطالب روشن و واضح استفاده کنید.

در طراحی سایت این نکته رو مد نظر قرار بدهید که متن آن باید روشن و قابل فهم و به دور از هرگونه ابهامات باشد.اگر محتوای سایت برای کاربر مبهم باشد ممکن است کاربر دچار سردرگمی شود و کاربر را به سوی اشتباهات سوق دهد.

 

برای اینکه اطمینان حاصل کنید مطالب شما برای تمامی کاربران روشن و مفهوم است از فردی که باسایت و محصولات سایت شما آشنایی ندارد بخواهید مطالب سایت شما را بخواند و نظر خود را بگوید.

-مطالب را به صورت خلاصه بیان کنید.

با پاراگراف های اضافی و مطالب زیاد کاربران خود را خسته و دلزده نکنید.در واقع همیشه سعی کنید خیلی زود به اصل موضوع بپرازید با این کار کاربران سایت شما می توانند به بقیه کارهای خود در سایت شما رسیدگی کنند و مطالب مهم سایت شما را زودتر بخوانند .

 

-از تیترها و عنوان های جذاب در طراحی سایت استفاده کنید.

برای جذب کاربر از تیترهای وسوسه انگیز و تیترهایی که نوعی شوخ طبعی در آن وجود دارد استفاده کنید بااین روش ذهن مخاطب را می توانید درگیر کنید و توجه او به موضوع را جلب کنید.

 

-استفاده از لیست در طراحی سایت

استفاده از لیست در محتوای سایت باعث می شود خواندن  مطالب سایت برای کاربران با سهولت انجام شود. لیست ها معمولا به صورت عدد یا نقطه و یا همراه با آیکون در کنار لیست نمایش داده می شوند.

 

-از لینک ها در سایت خود استفاده کنید.

استفاده از لینک گاهی اوقات به کاربر کمک می کند تا بتواند موضوع را بهتر درک کند . همچنین استفاده از لینک ها می تواند کاربر را به  صفحات دیگر هدایت کند و ازین طریق کاربر می تواند به مطالب سایت شما تسلط یابد و به هدف شما پی ببرد.

 

کاربرد محتوای سایت در طراحی سایت